RK: Spektakularna akcja policji w Busku. Kogo zatrzymano? [NOWE FAKTY] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

RK: Spektakularna akcja policji w Busku. Kogo zatrzymano? [NOWE FAKTY]

20 listopada 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 20.11.2020 / Jarosław Kruk 20.11.2020 | | 11 komentarzy

Trzy osoby zostały zatrzymane wczoraj, 19 listopada, przez policjantów z Buska-Zdroju przy wsparciu pododdziału kontrterrorystycznego z Kielc. – informuje Radio Kielce i podaje dalsze szczegóły

Busko-Zdrój, 19.11.2020 / fot. Sajmon Sajmonowicz

Jak informowaliśmy, akcja miała miejsce w czwartek po południu, przy ulicy Poprzecznej w Busku-Zdroju. Z informacji Radia Kielce wynika, że zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem narkotykowym. Prawdopodobnie mają też na swoim koncie haracze, pobicia i okradanie tirów.

Jak informuje Tomasz Piwowarski z buskiej policji, ze względu na posiadane przez buską policję informacje o tym, że jedna z podejrzewanych osób może mieć broń palną, w zatrzymaniu uczestniczył pododdział kontrterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji. Dwie z zatrzymanych osób jeszcze wczoraj zostały zwolnione do domu, natomiast 45-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego spędził noc w policyjnej celi.

– Dziś mężczyzna ten został przesłuchany. Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju zamierza wystąpić z wnioskiem do sądu o areszt. Sprawa ma związek z zatrzymaniem we wtorek 17 listopada, 23-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który decyzją Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju został aresztowany na 3 miesiące – relacjonuje rzecznik.

>>>   Areszt za handel narkotykami i kolejne zatrzymanie   <<<
busko.com.pl [20.11.2020]: – (…) W miniony wtorek, 17 listopada stopniccy policjanci uzyskali informację, że w jednym z domostw na terenie gminy Pacanów mogą być przechowywane narkotyki. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Tam zastali 23 – letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który użytkował wynajmowany lokal. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w różnych miejscach między innymi w lodówce, łącznie cztery zawiniątka z zawartością białego proszku. Stróże prawa przejęli ponad 200 gramów amfetaminy o szacunkowej wartości…

Oficer prasowy dodaje, że 23-latek usłyszał zarzut obrotu znaczną ilością substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Z kolei zatrzymanemu w czwartek 45-letniemu mężczyźnie, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Świadkowie zdarzenia, z którymi rozmawiało Radio Kielce mówią, że podczas policyjnej akcji słychać było potężny wybuch. To… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

RK: Głośny huk i uzbrojeni w broń długą antyterroryści – spektakularne zatrzymanie w centrum Buska-Zdroju [AUDIO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “RK: Spektakularna akcja policji w Busku. Kogo zatrzymano? [NOWE FAKTY]”

 1. BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI. pisze:

  BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI.

 2. Andrzej pisze:

  I już wiadomo o co chodziło,dobra robota panowie.

 3. Do: BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI. pisze:

  W jakiej telewizji?

 4. Witold Gadowski kontrowersyjnie o Marszu Niepodległości, działaniach policji, kardynale Dziwiszu i Mafii Lawendowej pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=UCLifwJ4hgA&feature=share

 5. BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI. pisze:

  ANO W TELEWIZJI PUBLICZNEJ. NA PRZYKŁAD W TVP KIELCE. 2 SZPITALE POŚWIĘCONE CHORYM NA COVID-19 (SZPITAL REJONOWY I KRYSTYNA – 400 MIEJSC) ORAZ 3 SANATORIA, KTÓRE BĘDĄ PEŁNIĆ ROLĘ IZOLATORIÓW ( NA OKOŁO 200 OSÓB). W SZPITALU REJONOWYM NIE MA SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU, PRZESZKOLONEGO PERSONELU, NIE MA NAWET ŚLUZY, PODZIAŁU NA STREFĘ BRUDNĄ I CZYSTĄ. TRAGEDIA MUROWANA. KWESTIA CZASU.

 6. Zenek pisze:

  zastanawiam się czemu miał służyć ten huczny pokaz siły policji w centrum uzdrowiskowego miasta w godzinach szczytu? Sądząc po użyciu różnych służb to akcja była skoordynowana i zaplanowana a goście śledzeni więc czy nie można było tych gostków zwinąć w ustronnym miejscu bez narażania na zawał serca lub przypadkową kulkę postronnych ludzi? Czy nie można ich było zgarnąć gdzieś na trasie w polach, albo choćby w miejscu zamieszkania w Pacanowie? Po co Busku taka wątpliwa z racji marki uzdrowiska reklama? Mało, że Busko zaczyna się kojarzyć już głównie z COVID to teraz jeszcze łatka miasta gangsterów i narkotyków do niego przylgnie. Super promocja!

 7. Do Pana Zenka pisze:

  WOJEWODA, NIE POWINIEN ROBIĆ TU CENTRUM COVIDOWEGO. PONIEWAŻ POZA BAZĄ ŁÓŻKOWĄ W BUSKU BRAKUJE DOSŁOWNIE WSZYSTKIEGO. TA MIEŚCINA NIE UDŹWIGNIE KILKUSET CHORYCH. JUŻ ZE 100 PACJENTAMI MAMY PROBLEM. KAŻDA GMINA POWINNA SOBIE RADZIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE. OCZYWIŚCIE POMAGAĆ SOBIE TRZEBA. ALE NIE KOSZTEM BUSKA. LOKALIZACJA SZPITALA REJONOWEGO JEST FATALNA, OBOK OSIEDLE, DOMKI JEDNORODZINNE, SKLEPY. W KIELCACH JEST AWANTURA BO NOWY PUNKT POBRAŃ ZNAJDUJE SIĘ BLISKO CENTRUM HANDLOWEGO. A U NAS? BRAK SZPITALA. DO TEGO PRZEMIESZCZAJĄCY SIĘ PO BUSKU PERSONEL. ZERO PROCEDUR BEZPIECZEŃSTWA. DOPIERO JAK W BUSKU TRUP BĘDZIE ŚCIELIŁ SIĘ GĘSTO PRZYJDZIE OPAMIĘTANIE

 8. Do: BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI. 21 LISTOPADA 2020 O 11:11 pisze:

  Telewizja publiczna. Oglądając to naprawdę nie przeszkadza ci smród wydobywający się z tego ścieku?

 9. Do: Do Pana Zenka pisze:

  Wojewodą się bywa, najczęściej tylko raz. Przecież Koniusz nie będzie uwalał szpitala do którego wróci jak zostanie odwołany ze stanowiska wojewody.

  Po jego decyzjach mam wrażenie że ten pińczowiak odgrywa się na Busku.

 10. emma pisze:

  Wojewoda jak przystało na urzędnika idzie po linii najmniejszego oporu, busko ma szpital Rejonowy i sanatoria, czytaj dużo łóżek więc zdecydował zorganizować tu COVID CENTER. Nikt poza dyrektorem ZOZ Lasakiem nie oponował więc stało się. Gdyby burmistrz, starosta, posłowie, radni i inni wielcy którzy wymądrzali się, prężyli muskuły i puszyli przed zarazą teraz byli choć w ułamku tak aktywni i zgłaszali sprzeciw, motywowali go wymienianymi w komentarzach brakami i niedogodnościami to nie byłoby BUSKO-„COVID CENTER”

 11. BUSKO NIE UZDROWISKOWE, ALE COVIDOVE. TAK JUŻ MÓWIĄ OTWARCIE W TELEWIZJI. pisze:

  Ależ oczywiście, ze przeszkadza. Niestety to jedyna stacja tv z wiadomościami lokalnymi. Ale pomyśl skoro media publiczne już nie kryją faktu, że to COVID CENTER to zaczyna się dziać. A Pan Wojewoda to się wycofa jak będzie za późno. OD KILKU DNI PRAWIE 80 ZAKAŻEŃ. A TO I TAK NIE ODDAJE SKALI PROBLEMU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl