RK: Radni Skalbmierza wspierają szpital - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Radni Skalbmierza wspierają szpital – a w Busku?

2 kwietnia 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 02.04.2020 / Jarosław Kruk 02.04.2020 | | 8 komentarzy

Radni Rady Miejskiej w nieodległym od Buska Skalbmierzu przekazali część swoich diet na walkę z koronawirusem. Uzbierało się 4 900 złotych. – informuje Radio Kielce

Jak informuje Leszek Śmiech, przewodniczący Rady Miejskiej w Skalbmierzu, za zebrane pieniądze kupiono środki ochrony osobistej dla personelu medycznego, a następnie przekazano je na użytek Szpitala Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej.

– Dzięki dobrowolnym wpłatom zakupione zostały kombinezony, maski i okulary ochronne oraz 1000 sztuk rękawiczek nitrylowych – wymienia Leszek Śmiech. Samorządowiec dodaje, że to ważne, aby pracownicy szpitala mieli odpowiednią ochronę, aby w tych trudnych czasach wspierać służbę zdrowia, chronić personel, ale i pacjentów.

Przypomnijmy, że także władze powiatu kazimierskiego zdecydowały o wsparciu miejscowego szpitala środkami ochronnymi. W efekcie do placówki trafiło… cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Komedia z 1980 r. – coś lżejszego na czas kwarantann.

cda.pl: – Czy leci z nami pilot


◙ Podobne informacje:

Bcpl: ❤ Na harcerzy zawsze można liczyć!

RK: Staszowscy radni przekazali diety – a w Busku?

RK: Poseł Lipiec i SSE przekazali płyny dezynfekcyjne dla szpitala

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “RK: Radni Skalbmierza wspierają szpital – a w Busku?”

 1. Busko Zdrój pisze:

  A gdzie są opozycyjni radni od Pani Śliwy?? Niech dadzą przykład dla reszty kolegów i koleżanek z rady.

 2. Mieszaniec pisze:

  No właśnie gdzie są radni od Śliwy?

 3. Marek Gręda - Razem dla Buska pisze:

  Jeżeli coś robimy, to robimy z dobrego serca. Nam publika i media nie są potrzebne. Flesze i media w takiej sytuacji są dla nas zbędne. Radni RM w Busku – Zdroju (część)wiedzą co mają robić i to robią.

 4. ktosiu pisze:

  Redaktorze zanim coś napiszesz, to troszkę zastanów się czemu ma to służyć. Poziom nawet nie 0.

 5. Roman do Radny Marek Gręda pisze:

  Z całym szacunkiem, Szanowny Panie Radny, cieszę się, że tak jak Pan podaje Radni RM w Busku – Zdroju (część)wiedzą co mają robić i to robią. Ale. Ale problem w tym, że my, My Mieszkańcy nie wiemy co Wy robicie.

  Państwo Radni jesteście ludźmi dorosłymi i odpowiedzialnymi. Zadeklarowaliście w wyborach chęć pracy dla nas mieszkańców i naszej pięknej gminy. My Wam uwierzyliśmy, wybraliśmy Was i nasz los oddaliśmy w Wasze ręce. My Wam płacimy za pracę. Naturalne jest więc, że chcemy wiedzieć o Waszych działaniach i o tym jaki nam wykuwacie los. Szczególnie teraz w tym krytycznym czasie, dobie koronawirusa i epidemii.

  Jest Pan policjantem, więc z pewnością przemówi do Pana porównanie, że tak samo jak wykonując swoją służbę regularnie składa Pan szczegółowe raporty swoim przełożonym tak i nam mieszkańcom gminy Busko-Zdrój należy się stosowna informacja i wiedza o Waszej służbie dla nas i dla naszej gminy.

 6. Marek Gręda pisze:

  W pełni rozumiem przedmówcę. Proszę nas zrozumieć. Nie chcieliśmy fleszy, artykułów itp., abyśmy nie byli posądzeni o promowanie się w tym jakże ciężkim i trudnym okresie dla wszystkich. Deklarowaliśmy chęć pracy dla mieszkańców i to czynimy. W stosownym momencie pojawi się informacja w sprawie działań radnych RM w Busku – Zdroju związana z walką z pandemią koronawirusa.

 7. krecz pisze:

  Szanowni panstwo nie wiem ile jest prawdy ale wiem ze czesc radnych tak slyszalem zebrala srodki finansowe ktorymi chce wesprzec nasze srodowisko. I niewazne jest dziś co to ma byc, liczy sie gest i inicjatywa tym bardziej bez fleszy i rozglosu. Co wazne nie ma tu podzialow choc slysze tez, ze tylko czesc radnych czas pokaze kto szedl dla zyskow finansowych a kto dla pracy na rzecz spoleczenstwa. W tym trudnym czasie powinnismy byc razem. Dlatego ciesze sie ze ta inicjatywa wyszla, nie zdziwie sie ze beda tez radni ktorzy dietę uwazaja jako codzienny wydatek na swoje zycie i nic nie dadza. Czas pokaże jesli jest tak jak pisze Pan Greda niedlugo sie o tym dowiemy . Niedlugo czas i zycie nas zweryfikuje

 8. do koryciarza Grędy pisze:

  Czy zdrady wobec radnego Łukasza Szumilasa także dopuścił się pan także ramach pracy od serca?

  To chyba za taką „serdeczną” pracę nie powinno pobierać się diety?

  Gdy ziobro z brudzińskim dopuścili się przestępstwa publicznie dyktują c sędziom i policjantom wyrok – milczałeś. Gdybyś był stróżem prawa, a nie własnego koryta, to byś ich przywołał do porządku.

  Przez ciebie Szumilas nie ma szans na uczciwy proces.

  Dante w „Boskiej komedii” wysłał zdrajców na samo dno piekła. Ja oceniam takich ludzi jak ty, tak samo, jak on.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl