RK: Oskarżona o korupcję dyrektorka zrezygnowała ze stanowiska - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Oskarżona o korupcję dyrektorka zrezygnowała ze stanowiska

10 czerwca 2019 | Radio Kielce Izabela Mortas 07.06.2019 12:31 / Jarosław Kruk 10.06.2019 | | 2 komentarze

Małgorzata S., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, złożyła rezygnację ze stanowiska. Zastąpił ją Grzegorz Piwko, który przeprowadzał kontrolę w urzędzie. W jej wyniku wykryto wiele nieprawidłowości.

fot: Bartłomiej Żurawski / źródło: gratka.pl

W Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się proces przeciwko Małgorzacie S., w którym jest oskarżona o korupcję. Według śledczych była dyrektor miała przyjąć od przedsiębiorców 3,5 tysiąca złotych łapówki. Obrona twierdzi, że nie były to korzyści majątkowe, a wpłaty na kampanię wyborczą. W ocenie prokuratury oskarżona w zamian za łapówki miała zorganizować staż dla poleconej osoby oraz w przyszłości mieć przychylne nastawienie do wniosków składanych przez wskazane firmy. Kolejna rozprawa w tym procesie odbędzie się w lipcu.

W Powiatowym Urzędzie Pracy, jak już informowało Radio Kielce, od miesiąca trwa kontrola, której wyniki są niepokojące. Dotyczą one między innymi przerostu zatrudnienia w instytucji, naboru pracowników na stanowiska kierownicze i wysokości ich wynagrodzenia.

– Kontrola jeszcze się nie zakończyła, ale wstępne ustalenia już są. Szczególne wątpliwości budzi sposób przeprowadzania konkursów w 2018 roku. Przeprowadzono dwa konkursy. Drugi z nich był zorganizowany w okresie wyborczym i w jego wyniku zatrudniono siedem osób, które zwolniono z tak zwanej służby przygotowawczej i przyjęto na czas nieokreślony, co jest niezgodne z ustawą o pracownikach samorządowych – wyjaśnia Grzegorz Piwko, nowy dyrektor PUP.

Ponadto Powiatowy Urząd Pracy generuje duże koszty utrzymania. Liczba zatrudnionych w urzędzie wzrasta podczas, gdy spada liczba bezrobotnych w regionie. Jesienią ubiegłego roku  część pracowników otrzymała podwyżki. Niektórzy dwukrotnie w ciągu miesiąca.

Starosta kielecki Mirosław Gębski poinformował, że … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “RK: Oskarżona o korupcję dyrektorka zrezygnowała ze stanowiska”

 1. Obywatel pisze:

  Moim zdaniem dla rządu PIS należy się wielki minus. Ba, nawet nie jeden a wiele minusów.

  Po pierwsze rząd powinien się poważnie zastanowić nad następującą kwestią: Czy urzędów pracy w Polsce nie należy ZLIKWIDOWAĆ? Po co taki twór jest potrzebny? W dobie wolnego rynku, czy to normalne i mądre, aby państwowe, PODKREŚLAM PAŃSTWOWE urzędy szukały ludziom pracy? Przecież to nonsens! W obecnych czasach coraz powszechniejszego internetu, gdzie mnóstwo osób ma przecież na wyciągnięcie ręki smartfon, a tam jest cała masa stron z ofertami pracy, czy urzędy pracy mają jeszcze rację bytu? Ile milionów, a w skali kraju może i miliardów złotych rocznie pochłania utrzymanie tych urzędów? Jaki to ma sens?

  Po drugie myślę, że jest wiele takich „reliktów” i „tworów” które powinny być niezwłocznie zlikwidowane, mianowicie:

  -Spółdzielnie mieszkaniowe – jeden z ostatnich bastionów i reliktów komuny. Rozwiązać, zlikwidować to dziadostwo z mocy ustawy. Co w zamian? Oczywiście wspólnoty mieszkaniowe.
  -Powiaty. Nikomu nie potrzebne instytucje, oczywiście poza grupą kolesi, pociotków i znajomków, którzy mają tam pracę.
  -Urzędy marszałkowskie razem z sejmikami. Są wojewodowie i urzędy wojewódzkie, i to ma wystarczyć.
  -ZUS oraz KRUS – w zamian emerytura obywatelska z budżetu państwa, podobnie jak z budżetu mają wypłacane emerytury wojskowi, milicjanci, strażacy.
  -Inspekcja Transportu Drogowego – od kontroli ruchu drogowego jest policja, czyli w tym wypadku „drogówka”.
  -NFZ – dawniej jakoś nie było kas chorych, NFZ-u, i… takich kolejek do lekarzy jak teraz.

  Do tego szereg wszelkich innych inspekcji, urzędów , które należy polikwidować, a resztę gruntownie zreformować. Dość już tych tysięcy urzędników, urzędów i wszelkiej maści instytucji, które nie służą zasadniczo niczemu, poz tym, że dają zatrudnienie kolesiom i znajomkom oraz utrudniają życie obywatelom i przedsiębiorcom, a na dodatek generują ogromne koszty dla budżetu państwa, czyli dla nas wszystkich. Dość już na każdym kroku pozwoleń, zezwoleń, oświadczeń, zaświadczeń, licencji, certyfikatów, itd.

  DEMOKRACJA I WOLNY RYNEK – TAK!!!

  URZĘDY I WTRĄCANIE SIĘ PAŃSTWA ZA ICH POŚREDNICTWEM NA KAŻDYM KROKU W ŻYCIE OBYWATELI, CZYLI KOMUNA BIS – NIE!!!

 2. Anna pisze:

  Ależ za tego PiSu nastąpił upadek urzędów! W 2015 PUP otrzymuje znak jakości Przyjazny Urząd, a w 2019 łapówki, kolesiostwo, przerost zatrudnienia, podwyżki, nagrody! Fuj!! Mam nadzieję, że to zepsucie dotknęło tylko kielecką PUPę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl