RK: Opatów z ulgami na wykup nieruchomości - a jak będzie w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Opatów z ulgami na wykup nieruchomości – a jak będzie w Busku?

24 stycznia 2019 | Emilia Sitarska, Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Opatowski samorząd ustalił wysokość bonifikaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Jest taka sama, jak w przypadku wykupu użytkowania wieczystego od Skarbu Państwa.

Rynek w Opatowie, 2007 r  / autor: Jakub Hałun,   źródło: Wikipedia

Jak informuje burmistrz Grzegorz Gajewski, mieszkańcy Opatowa, którzy zdecydują się w tym roku uiścić jednorazową opłatę przekształceniową, mogą liczyć na ulgę w wysokości 60 procent.

– Jeśli roczna kwota za użytkowanie wynosi np. 50 złotych, to mnożymy ją przez 20 lat, co nam daje 1000 złotych. Od tej kwoty otrzymujemy bonifikatę. W tym roku 60 procent – tłumaczy burmistrz.

Grzegorz Gajewski podkreśla, że warunki bonifikaty są … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-81139


JKR: Ciekawe jakie decyzje w tym ważnym temacie podejmą buscy rajcowie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl