RK: Odwołano 21. Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich w Opatowcu - a co z XXVI MFM im. K.Jamroz? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Odwołano 21. Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich w Opatowcu – a co z XXVI MFM im. K.Jamroz?

29 kwietnia 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 28.04.2020 / Jarosław Kruk 29.04.2020 | | 6 komentarzy

Tegoroczny 21. Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich, który co roku odbywa się w drugi weekend lipca na błoniach w Opatowcu został odwołany. – informuje Radio Kielce

Opatowiec, 8 lipca 2018 / fot. Jarosław Kruk/infobusko.pl

Decyzja o przełożeniu wydarzenia na przyszły rok nie była łatwa. Jednak w obliczu zagrożenia podjęliśmy ją wspólnie z Okręgowym Związkiem Hodowców Koni w Kielcach oraz ze Starostwem Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej – organizatorami wydarzenia – informuje Sławomir Kowalczyk, burmistrz najmniejszego miasta w Polsce

Włodarz dodaje, że ze względu na obostrzenia spowodowane przez epidemię koronawirusa, postanowiono odwołać także inne imprezy plenerowe, wydarzenia kulturalne oraz sportowo-rekreacyjne, organizowane przez urząd. Decyzja ta dotyczy wszystkich zaplanowanych do 31 sierpnia tego roku imprez.

Są to m.in. dożynki gminne, wianki nad Wisłą, imprezycały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Radio Kielce 9 kwietnia  w artykule „Co dalej z festiwalem im. Krystyny Jamroz?” informowało:  „Wszystko wskazuje na to, że Międzynarodowy Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, który odbywa się od 1995 roku na przełomie czerwca i lipca, zostanie przeniesiony.Tegoroczna edycja muzycznych spotkań planowana była w dniach od 26 czerwca do 4 lipca. Jednak w związku z epidemią koronawirusa, wydarzenie może zostać przeniesione na jesień.” Googlując internet nie znajduję żadnych precyzyjnych doniesień w sprawie 26. edycji imprezy.

Mamy już ostatnie dni kwietnia, do Festiwalu pozostało mniej niż 2 miesiące a oficjalnego rozstrzygnięcia czy muzyczna gala rangi krajowej i największa impreza w kalendarzu buskich wydarzeń odbędzie się, czy nie, a jak nie to co? – jak nie było, tak nie ma… Najmniejsze miasto Polski zdążyło już podjąć i obwieścić decyzję w sprawie znacznie mniejszego wydarzenia, a tymczasem w słonecznym mieście z władzami o wielkich aspiracjach, póki co głucha cisza(!!! patrz poniżej , aktualizacja 30.04.2020),  chyba nadal nikt nie potrafi zdecydować co i jak…

Póki co UMiG podaje do wiadomości publicznej szczere do bólu oświadczenie, zaczynające się słowami:
Odkąd naszym życiem społecznym zaczął rządzić koronawirus znaleźliśmy się w chaosie prawnym i informacyjnym. „,
a kończące jakże głęboką refleksją:
– „Wciąż się przystosowujemy do sytuacji, która na początku wydawała się chwilowa. Każdy kolejny dzień dowodzi jednak, że pozostanie naszą rzeczywistością na dłużej. Każdy ma prawo czuć z tego powodu obawy i frustracje, a polityka jest jednym z kanałów, którymi można dać jej upust. Nie wiemy, czy nasze dobre intencje nie obrócą się przeciwko nam (łagodzenie zasad bezpieczeństwa), wszyscy jesteśmy jednak w tej samej sytuacji, i jedyne co możemy zrobić to wspierać się wzajemnie i wierzyć, że kiedyś nadejdzie jej kres”. 

Czy to nie szkodzi marce Buska? Co o tym myślą i co mają zrobić choćby  melomani, z których wielu specjalnie na to wydarzenie zjeżdża co roku do Buska z odległych zakątków Polski, a czasem i Europy? Urlopy, bilety, rezerwacje – przecież tego nie robi się z dnia na dzień. Jak władze i decydenci traktują tych ludzi? Chyba czas i pora by ktoś w końcu podjął konkretną decyzję w sprawie Festiwalu i ją publicznie zakomunikował(!!! patrz poniżej , aktualizacja 30.04.2020).


Aktualizacja 30.04.2020:

Bardzo dziękuję Panie Wojtku za informację:  „Panie Jarosławie jeśli chodzi o Nasz festiwal Krystyny Jamroz to już 8 kwietnia była podana informacja co dalej. Festiwal Krystyny Jamroz został przesunięty na drugą połowę września.”

W rzeczy samej, po wpisaniu podanego linku wyświetla się artykuł na Echu Dnia: [08.04.2020] : – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju przeniesiony na wrzesień przez koronawirusa

Uprzejmie przepraszam więc  za wyżej przedstawione sugestie, że do wczoraj, tj. 29 kwietnia 2020 r.,  nie podano konkretnych decyzji co do terminu tegorocznej MFM im. Krystyny Jamroz.

 Jak mawiała w podobnych sytuacjach Pani Profesor 1.LO Agnieszka Książek – zwracam honor. Przydarzył się mi „wypadek przy pracy” – przykład, że chyba nie zawsze można do końca polegać na wyszukiwarce Google.

A może jednak to nie wina Google? Może bardziej stało się tak za sprawą niewłaściwego wskazania słów kluczowych do tej przeglądarki i dlatego nie wyświetliła mi powyższego artykułu Echa Dnia?
Googluję więc właśnie powtórnie – wpisuję słowa-markery : festiwal  jamroz  busko  XXVI  2020 – pokazuje mi się na ekranie efekt @poszukiwań:

20200430 – 08:23

Najbardziej dla mnie logiczne jest, że właściwym miejscem zamieszczenia poszukiwanej informacji o terminie Festiwalu jest e-strona Organizatora, Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Zaglądam więc tam. Pierwszy link, datowany przez google na 15.04.2020, po zaakceptowaniu wyświetla stronę BSCK:

20200430 08:29

W okienkach z artykułami nie wyświetla się data, hmm, a to przecież bardzo istotny parametr informacji. Klikam na lewy tytuł „Konkurs na plakat – informacje” i wyświetla mi się okno:

20200430 08:43

Jest data, ok, można więc ulokować tę wiadomość w czasie – 15.04.2020. Główny Organizator XXVI MFM im. Krystyny Jamroz podaje do wiadomości:

” Informujemy, że termin rozstrzygnięcia konkursu na plakat artystyczny XXVI MFM im. Krystyny Jamroz ulega przesunięciu do 30.06.2020. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do dalszych zmian terminu rozstrzygnięcia konkursu.”

Czy wzmianka o przesunięciu rozstrzygnięcia konkursu na plakat imprezy na dzień 30.06.2020 jest tożsama z oficjalnym obwieszczeniem, że tegoroczny Festiwal został przesunięty na wrzesień? Dla mnie, mimo szczerych chęci, nie.

Klikam na prawy tytuł: ” Konkurs na plakat artystyczny XXVI MFM im. Krystyny Jamroz”

Ta informacja jest z 20.02.2020 i nic w niej nie ma o terminie XXVI MFM , co logiczne, biorąc pod uwagę jej datowanie.

Jedynie artykuł wyświetlony u dołu pierwszego ekranu : Radio Kielce: „Co dalej z festiwalem im. Krystyny Jamroz?” – podaje informacje, na lekturze których napisałem mój komentarz…

Czy winne są więc Google? Czy ja jestem za mało rozgarnięty? czy może raczej przyczyn  niedoinformowania należy szukać gdzie indziej?

Moim zdaniem pierwszym właściwym miejscem publikowania informacji o flagowym wydarzeniu w życiu kulturalnym Buska-Zdroju jest e-witryna jego głównego organizatora, Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, a drugim (choć może pierwszym – z rangi ważności) e-strona UMiG Busko-Zdrój, jednostki centralnej.

Pamiętam wszak czasy, gdy deficytowe towary kupowało się w zupełnie innych miejscach niżby normalna logika na to wskazywała, ale wydawało mi się, że to już jest przeszłość i to se ne wrati.

 

 

◙ Podobne informacje:

UMiG: Komputery dla uczniów i nauczycieli z buskich podstawówek – Gang Olsena…

UMiG: GMINA BUSKO-ZDRÓJ w czasie pandemii COVID-19 – a kto jest autorem ?

ED: GOŚC DNIA. Waldemar Sikora: Marka Buska-Zdroju jest bardzo mocna

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “RK: Odwołano 21. Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich w Opatowcu – a co z XXVI MFM im. K.Jamroz?”

 1. Wojtek do redakcji pisze:

  Panie Jarosławie jeśli chodzi o Nasz festiwal Krystyny Jamroz to już 8 kwietnia była podana informacja co dalej. Festiwal Krystyny Jamroz został przesunięty na drugą połowę września.
  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://echodnia.eu/swietokrzyskie/miedzynarodowy-festiwal-muzyczny-imienia-krystyny-jamroz-w-buskuzdroju-przeniesiony-na-wrzesien-przez-koronawirusa/ar/c13-14907814&ved=0ahUKEwjIjo_Eio_pAhW08qYKHZd1AO0QxfQBCCcwAA&usg=AOvVaw3Lak26VqOQ81Vb_KTBsm_P

 2. Do jaroslawa kruka pisze:

  Czemu pan tak w perfidny sposób kłamie nawet nie sprawdzając źródeł??

 3. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do powyżej: Szanowny Internauto, podobno nie ma ludzi nieomylnych. Ja, jak pokazuje powyższy przykład należę do tych, którym przytrafiają się pomyłki. Komentator Wojtek wskazał mi moje niedopatrzenie, za co mu uprzejmie dziękuję.

  Przyznałem się do błędu, uzupełniłem artykuł o należne przeprosiny i wyjaśniłem, że do nieporozumienia doszło wskutek niedoinformowania.

  Nie nazwałbym tego kłamstwem. Uważam, że termin ten odnosi się raczej do sytuacji, w której ktoś świadomie dopuszcza się fałszu.
  Natomiast, gdy podanie nieprawdy następuje na skutek np. jak tu, niedoinformowania, to nazwałbym to raczej pomyłką.

  Przypuszczam, że Szanowny Internauta nie przeczytał całego artykułu i stąd taki komentarz. Zdarza się, ale jednak, uważam, ze nim sformułuje się tak mocne stwierdzenia, to zawsze warto zapoznać się z całym materiałem a nie poprzestawać jedynie na wybranym jego fragmencie.

  Pozdrawiam.

 4. meloman pisze:

  Ach, co za wnikliwe śledztwo dziennikarskie przeprowadzone – jak zwykle na tym portaliku – bez ruszania d… ze stołka. A skąd nagle takie zainteresowanie festiwalem? Jak w ub. roku gościł z tej okazji w Busku Mistrz Krzysztof Penderecki, to sie redachtorku nawet nie zająknałeś na ten temat. Żenada do sześcianu

 5. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do meloman: Szanowny Komentatorze, uprzejmie dziękuję za podzielenie się swoją krytyczną opinią. „Śledztwo” zostało przeprowadzone wtórnie. Poinformowany przez Wojtka, o tym, że gdzieś jednak pojawiła się informacja o zmianie terminu XXVI MFM KJ, posądzony o „perfidne kłamstwo” w innym komentarzu, czułem się zobligowany do przeprosin i do podania przyczyn mojej pomyłki.

  Co do „śledztwa dziennikarskiego przeprowadzonego bez ruszania d… ze stołka” odpowiem, że uważam, iż szare komórki ma się po to by się nimi posługiwać i często bywa, że to całkowicie wystarcza, w szczególności w dobie @ Internetu.

  „Jak w ub. roku gościł z tej okazji w Busku Mistrz Krzysztof Penderecki, to sie redachtorku nawet nie zająknałeś na ten temat”. – To prawda, przyznaję rację – obecność Mistrza Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju powinna być odnotowana na lokalnym @portalu. I zapewne busko.com.pl to uczynił. Niestety infoBusko.pl jest tylko małym niszowym amatorskim infoserwisem, a ja jego jedynym „redachtorkiem” o ograniczonych możliwościach i z tego tytułu nie o wszystko co się w BZ dzieje i o czym by się czasem chciało, można tu przeczytać.
  „Bo tutaj jest jak jest po prostu.
  I Ty dobrze o tym wiesz.”

  Pozdrawiam i ciepło życzę dalszego owocnego śledzenia infoBusko.pl!

 6. […] RK: Odwołano 21. Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich w Opatowcu – a c… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl