RK: Nowe trasy autobusów; miasta powiatowe będą bezpośrednio skomunikowane z Kielcami - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Nowe trasy autobusów; miasta powiatowe będą bezpośrednio skomunikowane z Kielcami

7 lutego 2020 | Radio Kielce Izabela Mortas 05.02.2020 / Jarosław Kruk 07.02.2020 | | 27 komentarzy

17 linii autobusowych zamierza w tym roku utworzyć samorząd województwa świętokrzyskiego przy pomocy funduszy rządowych. Nowe trasy zostaną wyznaczone w całym regionie. Większość z nich pozwoli skomunikować poszczególne powiaty ze stolicą województwa. – informuje Radio Kielce  

fot. Ralf Roletschek / Wikipedia

– Marszałek odpowiada za komunikację na poziomie między powiatami i takie połączenia szykujemy – mówi Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. – Gdybyśmy to nałożyli na mapę, wszystkie trasy ładnie się domykają w obrębie całego regionu – podkreśla.

Wśród nowych linii wymienia między innymi Ostrowiec Świętokrzyski – Starachowice – Skarżysko-Kamienna, do Końskich i granicy województwa łódzkiego, Staszów – Opatów – Ostrowiec Świętokrzyski, Busko-Zdrój – Pińczów – Jędrzejów – Włoszczowa i Busko-Zdrój-Staszów – Osiek – Sandomierz.

Ponadto wiele miejscowości zyska połączenie z Kielcami. Ze stolicą województwa zostaną skomunikowane: Busko-Zdrój, Kazimierza Wielka, Jędrzejów, Wodzisław, Skarżysko-Kamienna, Staszów, Połaniec, Opatów, Ożarów, Nowa Słupia, Ostrowiec Świętokrzyski, Bodzentyn, Starachowice, Sandomierz i Włoszczowa.

Rozpoczęły się rozmowy władz województwa ze starostami, wójtami i burmistrzami na temat wyznaczania linii.

– Chodzi o to, by do głównej, wojewódzkiej linii, zabezpieczyć dojazd pasażerom z mniejszych miejscowości – zaznacza Mariusz Gosek.

Tłumaczy, że pasażer podróżujący na przykład z Kielc do Staszowa chce jak najszybciej dostać się do celu i dlatego linia utworzona przez województwo nie może objąć małych miejscowości w ramach każdej mijanej gminy. O dojazd do głównej, wojewódzkiej linii, muszą zadbać samorządy niższego szczebla, czyli powiaty i gminy.

Na razie władze województwa… – cały artykuł na źródłowej stornie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

27 odpowiedzi na “RK: Nowe trasy autobusów; miasta powiatowe będą bezpośrednio skomunikowane z Kielcami”

 1. Ed pisze:

  Piękne zdjęcie autobusu miejskiego wprost ze Szczecina…

 2. Hahahaha pisze:

  Rzetelność infobusko hahaha

 3. Adam pisze:

  Ze zdj wynika że do Buska będą wpadać autobusy że Szczecina aha okej xd

 4. Zdzwisłw pisze:

  Panie redaktorze bardziej przydało by się zdjęcie kieleckiego Solarisa

 5. Szkoda strzepic ryja pisze:

  Za niedługo zjawi się Łukasz Nowak i z pewnością będzie ten pomysł krytykować tłumacząc że UM nic nie robi z koleją A za to autobusy robi jako konkurencja dla koleji

 6. do poprzednika pisze:

  I słusznie! Bardzo dobrze, że jest człowiek mający odwagę rozliczać władze wszelkich szczebli z ich obietnic wyborczych.

  Co do autobusów jako konkurencji: w Szwajcarii autobusy są na trasach na których nie ma kolei lub tramwajów. Układanie rozkładów jazdy rozpoczynają tam od pociągów, inne środki transportu publicznego mają rozkłady jazdy przystosowane, by dowozić na stacje kolejowe.

 7. Byk pisze:

  I słusznie! Bardzo dobrze, że jest człowiek mający odwagę rozliczać władze wszelkich szczebli z ich obietnic wyborczych. 🤔🤣🤣🤣🤣🤣
  Teraz rozjebaleś system drogi czytelniku.
  Łukasz Nowak:chce mieć więcej płatnych parkingów w Busku.
  Patrząc na to ze i dzisiaj ludzie żeby załatwić jakaś sprawę i nawet i po zakupy parkują na os Kościuszki Legionów gdzie nawet i mieszkańcy mają problem z parkowaniem to patrząc na pomysł Łukasza to większość buskich osiedli będzie przeładowana autami ludzi z poza miasta jak i peryferii..
  Łukasz Nowak:chciałby by komendant Kosin podał się do dymisji i tak wywalić pół komendy A czemu bo ma uraz do swojej sołtyski i do policjanta sąsiada bo coś odwalił ponoć go tylko nekali haha
  Łukasz Nowak:chcialby całoroczna kolej busko ck lecz wie że to nierealne bo nie da się zrobić na gwałt tego co on chce A poza tym narazie kolej funkcjonowała w wakacje 2018 i 2019 i łacznie bylo do 9tyś osób I szacunkowo z tymi liczbami nie da się na gwałt zrobić całoroczna kolej lecz można zaczynać po trochu łącznie z wakacjami jak i październik listopad kwiecień maj oo
  Łukasz Nowak: nieraz torpedował pomysły zakazu wjazdu samochodów do rynku tłumacząc się że są korki i zanieczyszczenia no Busko na takie pomysły jest za małe i nie ma takich korków nawet i CK nie jest na takie pomysły.
  Łukasz Nowak: po usłyszeniu jak i jest rozkład jazdy tych busów przez program rządowy zaczął już swoje wymysły robić że za mało kursują więc pewnie chłopak chciałby codziennie 10 kursów busko Siesławic itp xd
  Łukasz Nowak: myśli że przez kolej jak i autobusy w Busku to ludzie naucza się lepszego życia niż jeździć w wygodnym samochodzie otóż jest w błędzie bo samochód zawsze będzie lepszy i większość miejsc dojedzie
  I taki jest Łukasz Nowak dużo krzyku mało robi głosowało na niego 2 osoby i to tylko świadczy że coś jest nie tak.( ͡° ͜ʖ ͡°)

 8. do Byka pisze:

  Pochwal się, ile tyś głosów zebrał 😉

 9. Byk pisze:

  500 pozdro byku hahaha

 10. do Byka pisze:

  A na jaki szczebel kandydowałeś?

 11. Normalna pisze:

  „ ludzie naucza się lepszego życia niż jeździć w wygodnym samochodzie otóż jest w błędzie bo samochód zawsze będzie lepszy i większość miejsc dojedzie” – lepszy pod jakim względem?? Może wydzielania spalin? Ha ha Może zagracania chodników miejskich?

 12. Normalna pisze:

  „ i dzisiaj ludzie żeby załatwić jakaś sprawę i nawet i po zakupy parkują na os Kościuszki Legionów gdzie nawet i mieszkańcy mają problem z parkowaniem” – przecież tam jest zakaz wjazdu (nie dotyczy mieszkańców), więc niby jak nie-mieszkańcy tam parkują??
  Jeśli tak jest, jak twierdzisz, to chyba pretensje należy kierować do komendanta Straży Miejskiej?

 13. Tomek pisze:

  Ja wolę w 100procentach swojego Golfa6 zamiast jeździć w transporcie zbiorowych.
  Czemu??
  Samochód jest poręczny bo jeśli chce zrobić duże zakupy to wkładam to do bagażnika a nie siedzę z torbami w autobusie czy busie i blokuje miejsca.
  Poza tym autobusem busem nie przewioze gratów typu nowy fotel,stół lub panele czy płytki przy remoncie.
  I najważniejsze higiena mamy XXI wiek a ludzie zachowują się jakby dalej było średniowiecze,przepoceni ludzie niczym jakby sie nie myli z tydzien czasu jak i pewnie dłuzej którzy nawet i kszonkaja bekaja i pierdza.
  I tłumaczenie bądźmy Eko zero aut w miastach to jest katastrofa i tyle w temacie.

 14. do Tomka pisze:

  „I najważniejsze higiena mamy XXI wiek a ludzie zachowują się jakby dalej było średniowiecze,przepoceni ludzie niczym jakby sie nie myli z tydzień czasu jak i pewnie dłużej” – w Wieśwagenach, to niby same czyściochy jeżdżą?? Ha ha, pójdź może do psychiatry, bo widać masz jakąś fobię na punkcie chorób zakaźnych 🙂 Wytłumacz mi, czemu w Krakowie i Warszawie nie ma epidemii chorób zakaźnych, według ciebie powinny być biorąc pod uwagę, jakie tłumy podróżują tam w tramwajach i metrze.

 15. do Byka i Tomka pisze:

  „I tłumaczenie bądźmy Eko zero aut w miastach to jest katastrofa i tyle w temacie.”

  To wytłumaczcie, dlaczego w takim razie są te tłumy w autobusach w Krakowie, czy Kielcach (by nie szukać daleko)? Przecież tam płace są lepsze, więcej ludzi stać na samochody i paliwo, to według waszych słów pasażerów powinna być garstka i władze miejskie powinny likwidować autobusy miejskie. A jest dokładnie odwrotnie: w dużych miastach modernizują tabor i uruchamiają nowe linie, zaś z małych uruchamiają od podstaw, by wypełnić pustki po zlikwidowanych PKS-ach. I małe miasta bez takich „żył złota” jak sanatoria stać, a Buska „nie stać”?

 16. Tomek pisze:

  No vw czy takie wiejskie no nwm przynajmniej dobre blachy są i silniki. No ja akurat bardzo dobrze dbam o higienę więc ze mną jest okej heh. No nie mam żadnej fobii tylko mówię jak jest. Wiesz tu nie chodzi mi o zakaźne bardzie ten dyskomfort że obok cb siedzi gruby Janusz który nie dba o higienę i to odstrasza i obżydza. Jak narazie nie ma chorób zakaźnych ale kto wie może taka Koronavirus będzie w PL.Krakow jest drugim największym miastem jeśli chodzi o mieszkańców jest coś około 15 moze 18 szkół wyższych studenci mają swoje auta na parkingach w KRK na uniwerkach lub na lokum albo wgl nie jeżdżą do KRK autami i jeżdżą autobusami a jeśli chodzi o zwykłych mieszkańców to bardziej się opłaca jeździć autobusami niż stać w tych korkach i są odstawiane auta na parkingi na wczasy itp. I w takich miastach KRK Czy Wawa to jak najbardziej jestem za by były strefy wolne od aut a nie w takim Busku.
  W Busku w gminie jedynie to jest potrzebny jeden lub dwa autobusiki bo te wielgachne Solarisy jakby jeździły po Busku i gminie to było by tak jak z PKSem i by upadło bo na autobus 50 miejsc by znowu jeździło z 10 lub mniej osób.

 17. Łukasz Nowak do anonimowego nienawistnika pisze:

  Po kolei:

  „Łukasz Nowak:chce mieć więcej płatnych parkingów w Busku.
  Patrząc na to ze i dzisiaj ludzie żeby załatwić jakaś sprawę i nawet i po zakupy parkują na os Kościuszki Legionów gdzie nawet i mieszkańcy mają problem z parkowaniem to patrząc na pomysł Łukasza to większość buskich osiedli będzie przeładowana autami ludzi z poza miasta jak i peryferii…” – Strefa Płatnego Parkowania byłaby właśnie po to by ZWIĘKSZYĆ ROTACJĘ miejsc postojowych po to by nie były zagracane na 8 godzin codziennie, tylko by rzeczywiście potrzebujący mogli z nich korzystać.

  „Łukasz Nowak:chciałby by komendant Kosin podał się do dymisji i tak wywalić pół komendy A czemu bo ma uraz do swojej sołtyski i do policjanta sąsiada bo coś odwalił ponoć go tylko nekali haha” – POMÓWIENIE

  „Łukasz Nowak:chcialby całoroczna kolej busko ck lecz wie że to nierealne bo nie da się zrobić na gwałt tego co on chce A poza tym narazie kolej funkcjonowała w wakacje 2018 i 2019 i łacznie bylo do 9tyś osób I szacunkowo z tymi liczbami nie da się na gwałt zrobić całoroczna kolej lecz można zaczynać po trochu łącznie z wakacjami jak i październik listopad kwiecień maj oo” – przecież właśnie to proponowałem: EWOLUCYJNE poszerzanie oferty. W tym samym czasie Gawin z Szumilasem podpisali „list otwarty” w którym żądali natychmiast pociągów przez cały rok. Jak wiadomo, po wyborach nie kiwnęli palcem w tej sprawie. Mocni w gębie.

  „Łukasz Nowak: nieraz torpedował pomysły zakazu wjazdu samochodów do rynku tłumacząc się że są korki i zanieczyszczenia no Busko na takie pomysły jest za małe i nie ma takich korków nawet i CK nie jest na takie pomysły.” – POMÓWIENIE, nigdy nie wypowiadałem się w tej kwestii ani za, ani przeciw.

  „Łukasz Nowak: po usłyszeniu jak i jest rozkład jazdy tych busów przez program rządowy zaczął już swoje wymysły robić że za mało kursują więc pewnie chłopak chciałby codziennie 10 kursów busko Siesławic itp xd” – właśnie tak powinno być, przy czym z obecnej trasy należy wyłączyć Siesławice, bo ten przystanek jest tam na siłę, za to powinien być ujęty w którejś z kolejnych, nowych linii.

  „I taki jest Łukasz Nowak dużo krzyku mało robi głosowało na niego 2 osoby i to tylko świadczy że coś jest nie tak.( ͡° ͜ʖ ͡°)” – POMÓWIENIE

  „Łukasz Nowak: myśli że przez kolej jak i autobusy w Busku to ludzie naucza się lepszego życia niż jeździć w wygodnym samochodzie otóż jest w błędzie bo samochód zawsze będzie lepszy i większość miejsc dojedzie” – Co kto woli. Ja nikomu nie zabraniam podróży samochodami, nawet pół kilometra do kiosku. Tylko chcę, by tacy delikwenci uczciwie płacili za miejsca parkingowe, a nie by kolejne połacie miasta betonować dla ich wygody NA KOSZT WSZYSTKICH. Pasażerowie płacą za bilety na busy. Dlaczego kierowcy mieliby nie [płacić za mie4jsca parkingowe W GODZINACH SZCZYTU?

 18. Do: Normalna pisze:

  Na Orła Białego od strony ogólniaka też jest zakaz ruchu, nie dotyczy tylko mieszkańców bloku nr 1 bo to podobno jest ich droga (wspólnoty mieszkaniowej). Stań 15 minut i zobacz czy ktoś przestrzega tego.

 19. Byk pisze:

  No nareszcie Łukaszu już myślałem że tu dzisiaj nie zawitasz😊
  Na samym początku to przepraszam Cię za dwa wątki.
  Nie głosowało na cb 2 osoby lecz 28!
  Co z zakazem wjazdu to coś chyba podobnego latalo u cb na kolejowym fb i na priv fb lub nawet i gdzie indziej jeśli to kłamstwo to przepraszam.
  Co do sytuacji twojej z Buska policja
  Jak narazie opisujesz na busko.com żeby komendant Kosin podał się do dymisji.I jak to w końcu jest bo mieszkańcy chcą się dowiedzieć co się stało bo z komentarzy i busko com jaki z tego portalu wychodzi że Pani sołtys Siesławic nekała z policja swojego kontkandydata no z pewnością nie pana Bogusia. Z resztą twój stosunek do policji straszne się zmienił widać to po twoich komentarzach więc my jako obywatele tego miasta chcemy wyjaśnień czy w koncu ciebie nekali czy kogoś innego.
  Strefa parkowania rotacyjnie??
  Przecież wiadomo że Polakowi lepiej oszczędzić niż wydać więc wybierze lepsze rozwiązanie i pojedzie na osiedla.
  Łukasz kolej całoroczna to tylko była kiełbaska wyborcza w wykonaniu Szumilasa i Gawina możliwe że za krótkie plecy Pan Gawin ma.
  Bardzo zachecasz ludzi by przesiąść się z auta do koleji czy autobusy ale to i tak nic nie daje jak co roku aut w Busku przybywa.

 20. Łukasz Nowak pisze:

  „Przecież wiadomo że Polakowi lepiej oszczędzić niż wydać więc wybierze lepsze rozwiązanie i pojedzie na osiedla.” – takie prymitywy, jak „Byk” i owszem. Ale od tego jest Straż Miejska, by takich kombinatorów karać,, można też rozważyć ustawienie szlabanu, jak np. obok willi „Zielona”

  „Łukasz kolej całoroczna to tylko była kiełbaska wyborcza w wykonaniu Szumilasa i Gawina możliwe że za krótkie plecy Pan Gawin ma.” – więc pretensje kieruj do nich, nie do mnie.

 21. xxx pisze:

  No to rośnie nam wyrocznia – Łukasz Nowak! HAHAHAHAHA. Spójrz na siebie i dopiero zacznij innych pouczać. Sam siebie nie jesteś w stanie ogarnąć, a co dopiero innych. Oczywiście gratuluję oceny wyborców. 8 głosy to jest naprawdę wynik!!!!!! Masz mandat do reprezentowania społeczeństwa

 22. TSW pisze:

  Radny-nożownik i sprawa o zniesławienie. Do sądu nie miał jak przyjść

  Tytuł artykułu gazety wyborczej ck
  Gdzie radny Łukasz Szumilas dopuścił się zniesławienia na wiceprzewodniczącą rady miasta i grozi mu 1000zł kary i pewnie koszty postępowania…czemu daje tylko tytuł bo dając linki z GW to moje komentarze są cdnzurowane wręcz niewykrywane

 23. TSW pisze:

  Cenzura dopadła infobusko I kto by pomyślał że artykuły z wyborczej będą blokowane na tej stronie a w koncu deklarowano że to niezależny portal

 24. PAN to Kto pisze:

  Mi się ten pomysł podoba i tak powinno być .

 25. do "xxx" pisze:

  A jaki mandat do reprezentowania ma „xxx”?

 26. xxx pisze:

  Każdy kto wystartuje zdobędzie więcej niż 8. A co mandatu do reprezentowania nic nie napisałem. Czytaj ze zrozumieniem, bez emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl