RK: „Nie" dewelperce na Baranówku. Skuteczny protest mieszkańców kieleckiego osiedla przeciwko planom wybudowania w ich sąsiedztwie bloków - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: „Nie” dewelperce na Baranówku. Skuteczny protest mieszkańców kieleckiego osiedla przeciwko planom wybudowania w ich sąsiedztwie bloków

28 maja 2021 | Radio Kielce Marcin Marszałek 25.05.2021 27.05.2021 / Jarosław Kruk 28.05.2021 | | 15 komentarzy

„Nie” dewelperce na Baranówku – pod takim hasłem mieszkańcy tego kieleckiego osiedla zorganizowali 25 maja spotkanie, w trakcie którego protestowali przeciwko planom wybudowania w ich sąsiedztwie wielorodzinnych blokówProtest mieszkańców osiedla oraz zaangażowanie kieleckich radnych okazały się skuteczne, prezydent Kielc 27 maja wydał decyzję wstrzymującą postępowanie w sprawie wybudowania nowych inwestycji deweloperskich na osiedlu Baranówek.  informuje portal Radio Kielce

▓ Mieszkańcy nie chcą kolejnego bloku. Trwa zbiórka podpisów

„Nie” dewelperce na Baranówku – pod takim hasłem mieszkańcy tego kieleckiego osiedla zorganizowali spotkanie, w trakcie którego protestowali przeciwko planom wybudowania w ich sąsiedztwie wielorodzinnych bloków. – informuje 25.05.2021 portal Radio Kielce

Na działce przy ulicy Czarnieckiego, pomiędzy domami jednorodzinnymi, jeden z deweloperów planuje wybudować wysoki na 9 metrów blok. Jak zaznaczają mieszkańcy, powstanie kolejnej tego typu inwestycji pogorszy komfort życia na osiedlu. Dużym problemem już teraz są bowiem stale zastawione samochodami ulice, trawniki oraz chodniki i zakorkowane drogi. Poruszanie się po osiedlu jest przez to utrudnione. Wzrasta także ryzyko wypadku. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze hałas.

>>> Baranówek – część Kielc, znajdująca się na południowych obrzeżach miasta. Do Baranówka często zaliczany jest również sąsiadujący z nim teren rekreacyjny Stadion (Stadion Leśny). Na Baranówku przeważa zdecydowanie zabudowa jednorodzinna …♂  <<<

Petycję w sprawie zablokowania zabudowy osiedla przez deweloperów mieszkańcy planują złożyć w czwartek rano w urzędzie miasta.

– Sukcesywnie zbieramy podpisy. Mamy ich już około tysiąca. W petycji zawarliśmy postulaty, dotyczące zmiany studium uwarunkowania zagospodarowana miasta, polegającej na doprecyzowaniu definicji zabudowy niskiej. Chcemy też wstrzymania postępowań o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, a także przygotowania planu zagospodarowania osiedla – wyjaśnia jedna z mieszkanek osiedla.

– Miasto nie planuje tutaj żadnych inwestycji użytku publicznego. To skandal. W Kielcach nie ma ani jednego prawdziwego urbanisty – dodaje inny mieszkaniec Baranówka.

Tymczasem brak planu zagospodarowania stwarza deweloperom możliwość wykupu działek z przeznaczeniem na budowę wielopiętrowych budynków mieszkalnych.

Jak powiedziała Joanna Winiarska, radna z klubu Bezpartyjni i Niezależni, należy podjąć natychmiastowe działania w celu zabezpieczenia terenu osiedla przed inwestycjami deweloperów, tak jak to miało miejsce… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce


▓ Nie będzie bloków na Baranówku? Protest przyniósł efekt

Protest mieszkańców osiedla oraz zaangażowanie kieleckich radnych okazały się skuteczne, prezydent Kielc wydał dziś decyzję wstrzymującą postępowanie w sprawie wybudowania nowych inwestycji deweloperskich na osiedlu Baranówek. – informuje 27.05.2021 portal Radio Kielce

Jak informuje Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta z klubu Bezpartyjni i Niezależni, zablokowanie procedur w sprawie zabudowy osiedla jest ogromnym sukcesem mieszkańców i radnych. Jak podkreśla radna determinacja mieszkańców osiedla pozwala wierzyć w to, że uda się zachować obecny charakter osiedla.

>>> em Kielce [27.05.2021]: Prezydent Kielc Bogdan Wenta podjął ważną decyzję w sprawie deweloperki na Baranówku  <<<

– Udało się nam osiągnąć to, o co apelowaliśmy. Prezydent Kielc podjął właściwą decyzję. Przez najbliższe dwa miesiące nie będą procedowane wnioski o warunki zabudowy dla nowych wielopoziomowych bloków na Baranówku – powiedziała.

– Mieszkańcy Baranówka mogą być spokojni. Teraz gdy udało się nam wstrzymać procedury umożliwiające powstanie nowych inwestycji wielorodzinnych, następnym krokiem jest… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce


 

◙ Podobne informacje:

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

ED: 26 apartamentowców z ponad 700 mieszkaniami powstaje w Busku-Zdroju! Całkowicie zmienią oblicze miasta. Skąd wziął się boom budowlany?

TP: „To lekceważenie mieszkańców. Tak tego nie zostawimy!” Reakcje po uchwale w sprawie inwestycji przy Grotta

do Redakcji: Lex developer przy Batorego

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

15 odpowiedzi na “RK: „Nie” dewelperce na Baranówku. Skuteczny protest mieszkańców kieleckiego osiedla przeciwko planom wybudowania w ich sąsiedztwie bloków”

 1. krecz pisze:

  I co w zwiazku z tym? Slowo wstrzymal nie znaczy zakazał zabronil itd. Fajnie że i w Kielcach sa takie przypadki bo cuagle slysze „a jak w Busku”

 2. olka pisze:

  A W BUSKU NA PIŁSUDSKIEGO MA ZACZĄĆ SIĘ BUDOWA NOWEGO APARTAMENTOWCA. NIESTETY. WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW PIŁSUDSKIEGO O TYM NIE WIE.

 3. Andrzej pisze:

  Piłsudskiego było i jest blokowiskiem, w planach zagospodarowania przestrzennego też przewidziane są tam bloki, więc jest nie ma tu raczej problemu. Gorzej jest z apartamentowymi blokami stawianymi między domkami jednorodzinnymi w obszarach, w których plan zagospodarowania przewidywał niskie budownictwo. Tak być nie powinno.

 4. krecz pisze:

  Zaskocze cie Olu wiedza i to dobrze, nawet z tego osiedla już robia zapisy na przedpłaty ktorych ma byc 4!!! Ja osobiscie znam tych mieszkańców ktorzy tłumaczą to bardzo prosto że dziś nie warto trzymac lokat tylko kupowac grunty lub mieszkania. Moi znajomi kupują to dla dzieci wiec chyba nie do końca jest to tajemnica?

 5. AD do olka pisze:

  znasz powiedzenie kto bogatemu zabroni?

 6. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  W dniu 31 maja wystąpią przerwy w dostawach prądu dla odbiorców korzystających ze stacji „Słowackiego” (Nie mylić z Termami!) w związku z modernizacją rozdzielnicy nN.

 7. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Busku-Zdroju informuje, że w związku z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej przez firmę ZBM Józef Majcher z Buska-Zdroju w dn. 31.05.2021r. od godz 9:00 do godz 12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody lub obniżone ciśnienie wody w obrębie:

  ul. Wyszyńskiego

  ul. Palmowej

  ul. Przemysłowej

  m. Owczary

  m. Bronina

 8. Ola pisze:

  No, niestety. STRASZNY TŁOK SIĘ ZROBI NA PIŁSUDSKIEGO. 40 mieszkań?

 9. Ann pisze:

  Kto jest w Busku w stanie odłożyć 200 tysięcy na nowe mieszkanie dla dziecka?

 10. Anna pisze:

  Czy któryś z radnych rozmawiał z mieszkańcami Zdroju protestującymi przeciwko blokom przy Grotta? Czy rozmawiał z nimi ktoś z władz miasta?

 11. Ola pisze:

  Aniu, tu jest Polska powiatowa. Mieszkańcy też nie potrafią się zorganizować

 12. Do Andrzeja pisze:

  Piłsudskiego było i jest blokowiskiem. Fakt. Ale wstawianie apartamentowca to już przesada. Każdy z mieszkańców Piłsudskiego chce spokoju, a nie kolejnego bloku.
  Pozdrawiam

 13. Marcin pisze:

  Os. Piłsudskiego „kończy się” na ul. Broniewskiego. Blok będzie stał po drugiej stronie ulicy, czyli de facto przy osiedlu, ale niejako poza osiedlem. Najgorzej będą mieć mieszkańcy domów przy ul. Boh Warszawy. Od północy będą mieć wywalony blok bez mała pod oknami. Ich działki w jakimś procencie stracą na wartości, więc zachwyceni nie będą. Natomiast w kwestii parkowania samochodów, to ulica Broniewskiego jest drogą gminną, a więc każdy ma równe prawo na niej parkować, tak mieszkańcy Piłsudskiego jak i tego nowego bloku, choć wiadomo, że dodatkowa ilość samochodów u mieszkańców os. Piłsudskiego zadowolenia raczej nie wywoła. Gorzej jak nie będzie miejsca przy ul. Broniewskiego i mieszkańcy nowego bloku będą wjeżdżać parkować w osiedle. Wtedy mieszkańcy bloków 1, 1A, 3, 4 mogą mieć problem…

 14. Mieszkaniec pisze:

  Do – Ann 30 MAJA 2021 O 12:08

  Jakie 200 tys…. Te nowe mieszkania w Busku chodzą po 6-7,5 tys. za m2, więc na przykład 50 m2 liczmy po nawet te 6 tys. to już jest 300 tys. w stanie deweloperskim, do tego wykończenie i umeblowanie i mamy 370-400 tys.

  Do – Anna
  30 MAJA 2021 O 18:51

  Aniu, nie chcę Cię urazić, ale jak to się mówi: „nie zadawaj głupich pytań”. Jak myślisz, po której stronie są radni, po której stronie są władze Buska? Po stronie mieszkańców czy po stronie deweloperów? Zresztą jacy radni? To są radni czy (bez)radni? Czy widziałaś na sesji jakiś sprzeciw, dyskusję? Większość grzecznie głosuje za tym, co sobie pan burmistrz wymyśli, a opozycja siedzi cicho. Gdzie jest kandydat na burmistrza sprzed trzech lat, Szydłowski? Słyszał ktoś o jakiejś jego inicjatywie, konkretnym działaniu? Ja nie słyszałem. Moim zdaniem ta cała rada to jest po prostu taka „maszynka do głosowania”, a o wyborcach to sobie przypominają przed wyborami i wtedy się w pas kłaniają i z ulotkami latają po domach. Szkoda gadać…

 15. Do Mieszkaniec 31 MAJA 2021 O 02:15 pisze:

  „Gdzie jest kandydat na burmistrza sprzed trzech lat, Szydłowski” no właśnie, gdzie jest Pan Szydłowski? Zupełnie nie rozumiem tej jego całkowitej pasywności. W kampanii wyborczej 2018 miał tyle pomysłów i tyle do powiedzenia a teraz milczy i jest wycofany jakby mu było wszystko obojętne. Może i dobrze, że nie został burmistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl