RK: Marszałek Adam Jarubas żegna się z urzędem - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Marszałek Adam Jarubas żegna się z urzędem

23 października 2018 | Marek Orkisz , Michał Kita - Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 7 komentarzy

Marszałek Adam Jarubas, szef świętokrzyskich ludowców po przegranych wyborach do sejmiku w regionie żegna się z urzędem. Na swoim profilu na facebooku dziękuje mieszkańcom za poparcie w tych wyborach i 12 lat pracy, jako marszałka województwa.

Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Kielce. 23.10.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

„Tym razem wyborcy zdecydowali się powierzyć odpowiedzialność za region innej formacji (gratuluję!)” – czytamy na profilu Adama Jarubasa.

Adam Jarubas FB /screen

W rozmowie z Radiem Kielce szef PSL  zaznacza, że jest gotowy przekazać obowiązki swojemu następcy. Nie ukrywa jednak, że ugrupowanie liczyło na zdecydowanie lepszy wynik w wyborach samorządowych.

– Przyjmujemy z pokorą wynik wyborców i ich decyzje. Będziemy na pewno pracować dalej w regionalnym parlamencie i wspierać dobre inicjatywy. Będziemy także zwracać uwagę na błędne decyzje nowych władz, jeśli takie będą. Na początku jednak dajemy dosyć duży kredyt zaufania następcom, po to, aby wspierać rozwój ziemi świętokrzyskiej – dodaje.

Marszałek Adam Jarubas zaznacza, że wobec dużej siły Prawa i Sprawiedliwości w regionie  PSL liczył na możliwość koalicji z innymi ugrupowaniami, jednak z uwagi na ich słaby wynik nie będzie to możliwe.

– Nie znamy jeszcze oficjalnych wyników, ale najprawdopodobniej w sejmiku SLD nie będzie miało swoich reprezentantów, do niedawna  miało dwóch. Platforma zyska 3 lub 4 mandaty, wciąż waży się mandat dla Projektu Świętokrzyskiego jeśli przekroczy 5-cio procentowy próg wyborczy w regonie. Polskie Stronnictwo Ludowe najprawdopodobniej będzie dysponować 9 mandatami, mimo wszystko jest to bardzo przyzwoity wynik – komentuje.

Odnosząc się do wyniku wyborów w poszczególnych powiatach regionu świętokrzyskiego, marszałek zaznacza, że szczegółowej analizie będą musiały zostać poddane wyniki w tych powiatach, w których PSL straciło władzę.

– Jest to poważny przyczynek do poważnej analizy i zadawania sobie pytania – dlaczego tak się stało. Zwłaszcza w takich przypadkach jak powiat opatowski, gdzie ten ubytek mandatów jest dosyć znaczny. Wierzę w to, że działacze PSL- u taką głęboką analizę przeprowadzą – dodaje.

Adam Jarubas podkreśla, że po nieudanych wyborach samorządowych w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe dalej będzie zabiegać o przychylność mieszkańców w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego i krajowego, które odbędą się w 2019 roku.

źródło: Radio Kielce: – Marszałek Adam Jarubas żegna się z urzędem

Wikipedia: – Adam Jarubas

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “RK: Marszałek Adam Jarubas żegna się z urzędem”

 1. Jurek pisze:

  To teraz pora na porządki w Uzdrowisku Busko. Od Gałuszki zacząwszy…

 2. Zenek pisze:

  Nareszcie! Precz z Jarubaskami i innymi chłopkami z PSL-u! Precz!!!
  Mam nadzieję, że w następnych wyborach PSL odejdzie raz na zawsze w polityczny niebyt.
  Ku chwale ojczyzny!

 3. Darek pisze:

  Pora na porządki w Uzdrowisku. To skandal, co się tam dzieje. Kolesiostwo, układziki, jedna wielka przechowalnia wszelkiej maści PSL-owców, ich rodzin, znajomków, etc. Fizjoterapeuci pracują za najniższą krajową. Pracownicy zwykli, techniczni zarabiają po 1600-1800 zł na miesiąc na rękę po 20-u, czy 30-u latach pracy. Znalazł tam na przykład posadkę celebryta Gałuszka, chyba w podzięce za zadłużenie buskiego szpitala… Nie zapominajmy, że w Uzdrowiaku dostał posadkę inny „wybitny”, pożal się Boże, fachowiec Robert G.,niegdyś pracownik MPGK. Przypomnijmy też, iż przeciwko Uzdrowisku toczą się dwie sprawy sądowe o mobbing – poniżej linki do tych artykułów

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-77097

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-76851

  Nie zapominajmy też, jakie potężne pieniądze zarabia prezes Uzdrowiska Legawiec.

  Wojciech Legawiec – Prezes Uzdrowiska Busko Zdrój osiągnął w 2016 roku następujące dochody:

  -dochód z nieruchomości – 14 300,00 zł
  -dochód z posiadanych akcji – 2 211,00 zł
  -dochód z najmu lokali – 51 167,00 zł
  -wynagrodzenie za pracę – Dyr. Uzdrowiska – 319 593,42 zł
  -Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Ostrowcu Św. – dochód Członka Rady Nadzorczej – 11 681, 54 zł

  Łączny roczny dochód wyniósł: 398 952,96 zł, co daje miesięcznie 33 246,08 zł.

  O takich dochodach może pomarzyć sobie premier, czy prezydent Polski.

  Pora na porządki w Uzdrowisku. Szanowni pracownicy, możecie „podnieść głowy”. Upomnijcie się o swoje. Czas na zmiany!!!

 4. ZUSia pisze:

  a do emerytury jeszcze bardzo daleko, jeszcze 21 lat

 5. Mieszkaniec Buska pisze:

  Czy to jest normalne, czy to jest etyczne, że żona Pana Legawca ma posadkę w BSCK (Dom Kultury)? Mąż ma takie gigantyczne dochody, a ona zajmuje miejsce pracy komuś innemu, kto może nie ma dochodu, kto ma dzieci na utrzymaniu i nie ma pracy. Swoją drogą, jak to było z zatrudnieniem tej Pani w BSCK? Ja słszałem, że był nabór na stanowisko „profesjonalnej sekretarki” i ta Pani dostała tą posadę. Po jakimś czasie przeniesiono Panią Legawiec do Działu Artystycznego. Mam więc pytanie: Czym się ta Pani zajmuje w tym dziale? Jakim rodzajem sztuki? Czy ma, a jeśli tak to jakie wykształcenie w tym kierunku, aby pracować w Dziale Artystycznym?

 6. Martyna pisze:

  Czy to prawda, że jakiś czas temu doszło do gwałtu na pracownicy Uzdrowiska podczas imprezy pracowniczej?

  Jeśli tak, to czy to prawda, że organy ścigania nie dowiedziały się o tym?

  Czy to prawda, że pani ta dostała zadośćuczynienie, za które kupiła sobie mieszkanie?

 7. Martyna pisze:

  Czy to prawda, że kierownik (P….ski) jednostki podlegającej pod Uzdrowisko stosował mobbing?

  Czy to prawda, że zmobbingował pracownicę do tego stopnia, że ta oddawała mu się seksualnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl