RK: Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” - Buskie Samorządowe Centrum Kultury, 24.04.2022 [OGLĄDAJ] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” – Buskie Samorządowe Centrum Kultury, 24.04.2022 [OGLĄDAJ]

28 kwietnia 2022 | | | 0 komentarzy

Wyjątkowych muzycznych emocji dostarczyli wybitni artyści z Polski i Ukrainy podczas wiosennego koncertu charytatywnego „Solidarni z Ukrainą”, który odbył się w niedzielę, 24 kwietnia, w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. – informuje portal Radio Kielce

W programie znalazły się utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe, a także ukraińska muzyka ludowa. Koncertowi towarzyszyła zbiorka pieniędzy na rzecz Ukrainy, prowadzona przez harcerzy hufca ZHP Busko-Zdrój.

W pierwszej części wystąpiły artystki z Ukrainy. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęła m.in. prof. klasy fortepianu Tatiana Szewczenko z Akademii Muzycznej w Odessie. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dwie kompozycje legendarnego kompozytora ukraińskiego Myrosława Skoryka. Wystąpiła również pianistka Miroslava Honczarenko oraz wokalistki – Marja Iwanicka i Anastazja Makarenko.

Zgromadzeni w sali BSCK mieli także okazję wysłuchać zespołu Strauss Ensemble cieszącego się popularnością. Wystąpili także doskonale znani buskiej widowni soliści: sopranistka Klaudia Duda oraz tenor Jakub Oczkowski.

Patronat honorowy nad koncertem objął poseł Krzysztof Lipiec. Parlamentarzysta wyraził uznanie dla wszystkich, którzy za naszą wschodnią granicą walczą o integralność Ukrainy. Zaznaczył, że walka toczy się nie tylko o ich wolność, ale także o wolność naszą i innych państw zachodnich.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni tym w Polsce, którzy przyjęli ludzi uciekających przed wojną, uchodźców z Ukrainy. To wielki dar serca, który czynicie po to, aby uchronić przed zagładą naród walczący o swoją wolność. Dobro wraca i tak pewnie będzie i teraz – dodał.

Pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego zrodził się spontanicznie – podkreślił burmistrz miasta Waldemar Sikora.

– Była to inicjatywa nie tylko Artura Jaronia, pianisty, dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, ale wielu osób, które zaangażowały się w pomoc dla uchodźców przebywających na terenie gminy Busko-Zdrój. Chcemy pomoc również tym, którzy walczą o wolną Ukrainę – podkreślił.

Burmistrz podziękował również współorganizatorowi koncertu Januszowi Knapowi, prezesowi Polskiego Radia Kielce, który wraz z zespołem naszej rozgłośni włączył się w promocję przedsięwzięcia.

Obecny na widowni poseł Marek Kwitek zaznaczył, że… – cały artykuł , galeria zdjęć i videorelacja na źródłowej stronie Radia Kielce

24.04.2022. Busko-Zdrój. Buskie Samorządowe Centrum Kultury: Koncert charytatywny, „Solidarni z Ukrainą” / Fot. Jarosław Kubalski / źródło: Radio Kielce♂


◙ Podobne informacje:

Koncert „Oto człowiek” – kościół św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, 10.04.2022 [FOTO]

Strożyska: Młodzi artyści z Ponidzia porwali publiczność do wspólnego kolędowania [FOTO/VIDEO]

Pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Św. Krzyż i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie, 26.03.2022 r.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl