RK: Kielecki Geopark dla najmłodszych. Wystartowała Wakacyjna Akademia Geologii - ciekawa propozycja dla najmłodszych - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Kielecki Geopark dla najmłodszych. Wystartowała Wakacyjna Akademia Geologii – ciekawa propozycja dla najmłodszych

10 lipca 2019 | Radio Kielce Daniel Lenart 10.07.2019 14:32 / Jarosław Kruk 10.07.2019 | | 0 komentarzy

Historii tetrapoda i innych ciekawostek związanych z zamierzchłą przeszłością naszego regionu uczyli się uczestnicy Wakacyjnej Akademii Geologii. Cykl spotkań edukacyjnych rozpoczął się w kieleckim Geoparku.

Witold Wesołowski – Geopark Kielce / Fot. Daniel Lenart , Radio Kielce

Dzisiejsza inauguracja Akademii upłynęła pod znakiem gier edukacyjnych. – Uczestnicy grali w grę wielkoformatową, ale akurat tę grę zamierzamy powtórzyć na ostatnim wakacyjnym spotkaniu. W planach są też zajęcia dotyczące wulkanów, poza tym uczestnicy będą robić modele dinozaurów. Poznają też Układ Słoneczny – zapowiada Witold Wesołowski z Geoparku Kielce.

Zajęcia w ramach Wakacyjnej Akademii Geologii są bezpłatne, będą się odbywały do końca wakacji w każdą środę. Zaplanowano je tak by dzieci co tydzień mogły robić coś innego. Szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na stronie Geoparku Kielce.

Jednym z uczestników dzisiejszych warsztatów był Franek, którego na zajęcia przywiozła mama. Jak twierdzi chłopiec, przeszłość Ziemi bardzo go interesuje, a zajęcia były niezwykle ciekawe. – Graliśmy w grę i było bardzo fajnie – powiedział dziennikarzowi Radia Kielce. -Bardzo się interesuję… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

8   Radio eM: – Ruszyła Wakacyjna Akademia Geologii

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl