RK: Karolina Kępczyk nowym dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Karolina Kępczyk nowym dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury?

29 maja 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 29.05.2020 19:10 / Jarosław Kruk 29.05.2020 20:28 | | 16 komentarzy

Dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odwołany? Z nieoficjalnych informacji Radia Kielce wynika, że z dniem 15 czerwca Robert Dąbal ma ustąpić z fotela szefa instytucji. – informuje Radio Kielce

Karolina Kępczyk nowym dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury? / źródło: fb Karolina Kępczyk

Na jego miejsce ma zostać powołana prawdopodobnie Karolina Kępczyk, która z końcem marca została odwołana z funkcji dyrektora Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Sam dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury nie chciał komentować sprawy. Na pytanie reporterki odpowiedział, że informacji o jego odwołaniu ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Robert Dąbal objął stanowisko dyrektora BSCK 29 kwietnia 2013 roku. Ma 46 lat, z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował m.in. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach, przez 2,5 roku był zastępcą kierownika inspektoratu ZUS w Busku-Zdroju.

Z informacji jakie udało się pozyskać naszej reporterce, Robert Dąbal po zakończeniu pracy w BSCK miałby objąć stanowisko… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Nie znam osobiście pani Karoliny Kępczyk, ale z tego co czytam w mediach wydaje się dobrym menadżerem na niwie kultury. Zatem jeśli to ona zastąpi pana  z wykształcenia prawnika na stanowisku dyrektora BSCK po siedmiu latach wiernej służby burmistrzowi to według mnie chyba dobra wiadomość dla buskiej kultury.

Intryguje mnie tutaj inna kwestia – pytanie natury formalnej: – czy aby na to stanowisko dyrektorskie, podobnie jak w Kielcach, nie powinno się przeprowadzić konkurs? Pamiętam, że bodaj w 2014 r. obsadzenie posady kasjera na buskim dworcu autobusowym odbywało się na drodze poważnego konkursu. Na szczęście nie wymagane było wykształcenie prawnicze i z dyplomem inżyniera budownictwa mogłem aplikować o pracę w okienku kasowym. Wśród wymagań stawianych kandydatom była m.in bardzo dobra znajomość całej Ustawy o transporcie drogowym… Pamiętam, bo nie potrafiłem niestety wiernie powtórzyć ustawowej definicji bodaj przystanku autobusowego i listy wymagań nakładanych ustawowo na przewoźników przewozów pasażerskich. Inni kandydaci chyba potrafili, bo mnie podziękowano po części pisemnej. Jak widać, w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie władze bardzo dbają o wysoki poziom wiedzy zatrudnianych pracowników.

 

◙ Podobne informacje:

Radio Kielce [25.05.2020]: –  Karolina Kępczyk nową dyrektorką „Kubusia”? – Czy Karolina Kępczyk zostanie dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach? Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce, była szefowa Centrum Bajki w Pacanowie złożyła dokumenty na to stanowisko….

Radio Kielce [26.05.2020]: – Konkursy na dyrektorów, według ratusza odwołane z powodu pandemii – Władze Kielc unieważniły konkursy na dyrektorów Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum Zabawek i Zabawy. Komunikaty o odwołaniu postępowań zamieszczono na stronie Urzędu Miasta Kielce. W informacji czytamy, że decyzje podjęto, w związku z przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną. Dokumenty aplikacyjne zostaną odesłane zgłoszonym kandydatom.

RK: Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki Karolina Kępczyk odwołana

RK: Odwołano 21. Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich w Opatowcu – a co z XXVI MFM im. K.Jamroz?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “RK: Karolina Kępczyk nowym dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury?”

 1. trex pisze:

  Taka ogólna ocena działań władz miasta. Burmistrz, jako gospodarz (w sensie stricte, jak ze słownika SJP), sprawdza się nie najgorzej. Busko, co by nie powiedzieć, jest miastem dość czystym, w miarę zadbanym z poprawną realizacją niezbędnych potrzeb ludności – latarnie (raczej) świecą , w chodnikach dziur (za dużych) nie ma. Ale…
  To jest za mało. To jest gospodarzenie chłopa na ojcowiźnie albo sołtysa we wsi. Z całym szacunkiem.
  Decyzje zmieniające coś w naszym mieście są przeważnie podejmowane wg jakiegoś absurdalnego klucza a na pewno nie w zgodzie ze zdaniem większości mieszkańców miasta. Burmistrz zachowuje się jak właściciel miasta (jak chłop na zagrodzie) a nie jak ktoś, komu w zaufaniu oddano gminę w opiekę. Popatrzcie na kwestię Smerfusia, gdzie petycję obronną podpisało blisko 1000 osób – i to w czasie pandemii. Popatrzcie na powyższy artykuł ze sprawą Akademii Przedszkolaka i wiele innych spraw – tężnia, wszelkiego rodzaju rewitalizacje(wybetonowywanie) – parku, małpiaka, itp. Pomysły z kapelusza -popierane może przez 10% buszczan, nie wiadomo czemu przyklepane przez radę (akurat w ostatnich sprawach dzierżawy – rada nie ma nic do gadania, nie wiedzieć czemu).
  Zgadzam się ze starym przysłowiem, że jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził. Ale niech chociaż słucha i stara się „dogodzić” choć połowie (niekoniecznie tej co go wybrała – wielu z tych ludzi jest przeciwko betonowaniu, przeciwko zamykaniu działającego przedszkola itp). Stąd się biorą sukcesy – np podobający się chyba wszystkim skatepark i plac rekreacyjny dookoła. Ale to wynik właśnie wsłuchania się w „głos ludu” a nie swojego kapelusza.

 2. do trex: czy chcesz powiedzieć, że Busko to już mniej Zdrój, a bardziej Folwark Sikory? pisze:

  czy chcesz powiedzieć, że Busko to już mniej Zdrój, a bardziej Folwark Sikory?

 3. "nie potwierdza, ani nie zaprzecza" - co to kmać jest?! pisze:

  „Sam dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury nie chciał komentować sprawy. Na pytanie reporterki odpowiedział, że informacji o jego odwołaniu ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza.”

  „nie potwierdza, ani nie zaprzecza” – co to kmać jest?! czy mamy ustrój samorządowy, w którym to mieszkańcy są suwerenem wybieranych w wyborach samorządowych władz czy jest inaczej, rzeczywiście, jak komentuje powyżej trex mieszkańcy Buska zostali sprowadzeni do roli chłopów pańszczyźnianych?!
  Facet, który wg oświadczenia majątkowego z 18.03.2019 pobrał za 12 miesięcy z tytułu zatrudnienia 119.927,44 zł [https://dl.umig.busko.pl/oswiadczenia_majatkowe/2019/jednostki/dabal_robert.pdf] nie chce jasno i konkretnie poinformować mieszkańców, z wpłat których bierze ok.10.000 miesięcznie, czy nadal będzie na ich utrzymaniu czy nie?! co to kmać jest?!

 4. Wojciech pisze:

  „To właśnie częste zapytania rodziców, którzy po utracie płynności dochodów w wyniku pandemii dzwonili do gminy, pytając o możliwość przeniesienia dziecka do publicznej placówki, stało się przyczyną analiz dotyczących utworzenia kolejnego przedszkola i żłobka samorządowego.” Jakaż to głęboka empatia pana burmistrza Sikory, jaka chwytająca za serce troska o rodziców, którzy utracili płynności dochodów! A czy można wiedzieć panie burmistrzu gdzie pan był i co pan robił gdy na skutek epidemii ci rodzice tracili płynność finansową? Jakie wtedy czynił pan działania by ratować miasto?

 5. Aron pisze:

  Pierwsze słyszę

 6. Rafal pisze:

  A czy p. Karolina nie jest aktywistka znanego klubu z koniczynka? To wszystko tlumaczy

 7. do powyżej pisze:

  Jak widać, waldi zabezpieczył się z dwóch stron: zielonej i rządowej.

 8. 123 pisze:

  Oj Jaruś to ty nie wiesz ze wszystko w tym temacie się dzieje pod wskazaniem Najjaśniej Panującego Władcy po prośbie z Zielonego Księcia. Napisz lepie jakie miała wykrzyknienie i doświadczenie zainteresowana zanim została Dyrektorką. Wujek Google pomoże. Po za tym chyba ostatnio bujałeś się przy Konfederacji, zgadza się? To odkąd to Konfederacja trzyma, a sztamę z zielonymi postkomunistami i jest za takimi „bez konkursu”?

 9. Z dwojga złego pisze:

  wolę już tę zieloną Karolinkę, niż (zapewne także zielonego) „Żelka” – może wreszcie zacznie się coś dziać w BSCK, bo jak dla mnie odwołanie festiwalu im. Belona (zamiast zorganizować on-line) to porażka. W sumie, to nawet tego wirusa w BSCK za bardzo nie widać, bo tam i przed pandemią nie wiele się działo.

 10. Mieszkańcy Buska, pamiętajcie! pisze:

  Gdyby nie radny Łukasz, z którego – przy waszej bierności zrobiono czubka, to mielibyście po co przychodzić do BSCK, bo to właśnie on zapropował kino cyfrowe 3D.

 11. pomyłka pisze:

  Oczywiście miało być: nie mielibyście po co.

 12. W pisze:

  Z całym szacunkiem ale Łukasz nie zaproponował kina cyfrowego. Nie miał z tym nic wspólnego za wyjątkiem zebrania kilku podpisów pod gotowym i złożonym wnioskiem.

 13. goldi pisze:

  A panienka z Pacanowa jest już dyrektorem w Busku. Dobre.

 14. będzie się działo! pisze:

  no to się będzie teraz działo! dwie samice alfa pod jednym dachem to o jedną za dużo. Z metra cięta owinęła sobie żelka wokół palca, królową matkę odstawiła na boczny tor i było sielsko anielsko. A tu bęc, desant z Pacanowa! będzie się działo!

 15. do powyżej pisze:

  Karolinka?? Gdzie ją Adaś pełeselowiec upchnął?? Cyrk cyrk cyrk. Czy za to na prawdę nikt się nie weźmie? Ustawiane rekrutacje i praca po znajomości

 16. do będzie się działo pisze:

  komentator jak widać nie najlepiej zna bsck i tamtejsze układy bo pominął jedną bardzo ważną „samicę alfa” księgową z dwoma służkami, hah , a wystarczyłoby spojrzeć na wykaz pracowników https://www.bsck.busko.pl/bsck/dyrekcja-i-pracownicy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl