RK: Jarosław Zatorski „Buskowianinem Roku 2020” - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Jarosław Zatorski „Buskowianinem Roku 2020”

21 czerwca 2021 | Radio Kielce Marta Gajda 21.06.2021 / Jarosław Kruk 21.06.2021 | | 6 komentarzy

Za nami kolejna edycja plebiscytu „Buskowianin Roku”. Honorowy tytuł, wraz ze statuetką „Siewcy”, symbolizującą rzetelność, dobroć, ofiarność i chęć pomocy innym, w piątek 18 czerwca trafił do Jarosława Zatorskiego. – informuje portal Radio Kielce

Jarosław Zatorski pełni obecnie funkcję głównego specjalisty ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w buskim magistracie. To także były burmistrz Chmielnika z ponad 20-letnim stażem. 

Zdaniem Waldemara Sikory, burmistrza Buska-Zdroju, Jarosław Zatorski to wyjątkowa osoba. Mimo że nie mieszka w Busku-Zdroju, zrobił wiele dobrego dla miasta. Dodał, że to właśnie Jarosław Zatorski zaangażował się w budowę buskiego hospicjum, kiedy ważyły się jego losy. To jest jego największy sukces i za to m.in. został najbardziej wyróżniony i doceniony. – Ale nie tylko za to – dodał burmistrz. 

– Niezwykle angażuje się w działalność w obszarze kultury. Jest między innymi organizatorem „Spotkań z kulturą żydowską”. To postać wyjątkowo zaangażowana w prace społeczne, postać, która wpisała się w historię Buska-Zdroju – zaznaczył. 

Jarosław Zatorski jest m.in. inicjatorem odbudowy cmentarza żydowskiego w Busku-Zdroju♂ oraz dyrektorem Fundacji Gospodarczej Świętego Brata Alberta oddział w Busku-Zdroju, która prowadzi nowo powstałe Hospicjum w Busku-Zdroju.

Jak mówi, cieszy się, że został wyróżniony, że doceniono 7-letnią pracę na rzecz miasta, ale i całej gminy. Jak powiedział, czuje się wspaniale. Podkreślił, że ta nagroda, to nie jest zwykły SMS-owy plebiscyt. To przemyślana nagroda kapituły, która… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce

◙ Podobne informacje:

„Hospicjum Busko. Dzieło Ludzi Dobrego Serca” gotowe na przyjęcie podopiecznych

RK: Wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa z tytułem „Buskowianina Roku”

JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “RK: Jarosław Zatorski „Buskowianinem Roku 2020””

 1. ... pisze:

  bez komentarza

 2. Łukasz pisze:

  O tym, kiedy będzie gala była informacja na Busko.com.pl…. w tym samym dniu.

  A w Radiu Knap już po fakcie.

 3. eH!De pisze:

  Żadna to nowina.
  Już wcześniej było wiadomo że on wygra(ł).
  Dobrze … napisał: „bez komentarza”.

 4. UBZ pisze:

  A czemu gerard jakubowski nie dostał?
  Przecie ma poparcie Marońskiego.

 5. do UBZ pisze:

  Bo dostal juz wypowiedzenie „za porozumieniem stron”;-P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl