RK: Elektryczne skutery już w Kielcach - a może warto by i w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Elektryczne skutery już w Kielcach – a może warto by i w Busku?

21 marca 2019 | Radio Kielce Mateusz Kaczmarczyk 21.03.2019 15:07 / Jarosław Kruk 21.03.2019 | | 5 komentarzy

W kilku miejscach Kielc ustawiono ponad 50 skuterów elektrycznych, należących do firmy „Blinkee”, zajmującej się ich wypożyczaniem. Na razie można je obejrzeć i poznać zasady ich użytkowania, wkrótce będzie można nimi jeździć.

źródło: fintek.pl

Akcja marketingowa, która potrwa do końca kwietnia ma zachęcić mieszkańców do korzystania z nowej ekologicznej formy transportu. 30 marca skutery będzie można wypróbować na kieleckim Rynku.

Jak informuje Marek Nosek, zarządca firmy na rynek kielecki, skutery będzie można wynajmować na minuty, a za usługę płacić poprzez aplikację mobilną. – Do jazdy potrzebne będzie minimum prawo jazdy kategorii AM, lub karta motorowerowa. Przy pierwszym połączeniu się z aplikacją podajemy numer konta bankowego i możemy jeździć – wyjaśnia Marek Nosek.

Nie jest to jedyna firma, która spróbuje swoich sił w branży elektrycznych jednośladów w Kielcach. W kwietniu rozpocznie działalność… –  całość na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

Może warto by podobne skutery wprowadzić i w Busku?

8  https://blinkee.city/pl/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “RK: Elektryczne skutery już w Kielcach – a może warto by i w Busku?”

 1. ffff pisze:

  W Busku? A która normalna firma by się tego podjęła w mieście w którym nie ma korków i można przejść je wzdłuż i wszerz pieszo? Może jeszcze traficar ma wejść do naszej pipidówki? 😀

 2. redakcja pisze:

  Nie myślałem o poruszaniu się po mieście przez mieszkańców, miałem na myśli zMOBILIzowanie kuracjuszy, którzy często przybywają do uzdrowiska nie własnym samochodem. Owszem, są rowery do wypożyczenia, ale są takie sobie, zdecydowanie wolniejsze, wymagają sporo wysiłku i odpowiedniego stroju. Takie skutery są praktyczniejsze, zdecydowanie szybsze i mogłyby się cieszyć zainteresowaniem wśród gości chcących zobaczyć coś poza Buskiem – np. Pińczów, Wiślicę, Korczyn, Chroberz, Solec itp.

 3. Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  W Ostrowi Mazowieckiej rozwiązano problemy komunikacyjne dzięki skuterom elektrycznym. Busko też masz szansę na dynamiczny rozwój. Pipidówka w określaniu swojego miasta to objaw kompleksów!

 4. Skuteryelektryczne.org pisze:

  Bardzo dobry pomysł, zgodne z trendami na całym świecie. Więcej o skuterach elektrycznych na minuty: http://www.skuteryelektryczne.org/category/skutery-na-minuty/

 5. HaHA pisze:

  Ku niewiedzy radnego, w naszym mieście jest wypożyczalnia rowerów z napędem elektrycznym. Nie cieszy się jakoś dużym zainteresowaniem, stoją i czekają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl