RK: CK ratusz funduje drzewka z tabliczkami na pamiątkę urodzin. Powstanie „Park Kielczan” - sadźmy drzewa, róbmy tlen i w Busku! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: CK ratusz funduje drzewka z tabliczkami na pamiątkę urodzin. Powstanie „Park Kielczan” – sadźmy drzewa, róbmy tlen i w Busku!

9 stycznia 2020 | Radio Kielce Mateusz Kaczmarczyk 09.01.2020 / Jarosław Kruk 10.01.2020 | | 2 komentarze

Rodzice noworodków, które przyszły na świat w ubiegłym roku w Kielcach będą mogli zasadzić swojemu dziecku symboliczne drzewo. Rozpoczął się nabór zgłoszeń do projektu „Park Kielczan”, realizowanego z Budżetu Obywatelskiego. To pierwszy z projektów tzw. miękkich realizowanych przez miasto. – informuje Radio Kielce

60 drzew zasadzonych będzie na działce miejskiej, pomiędzy Zalewem Kieleckim i ulicą Klonową. Jak mówi rzecznik prezydenta, Tomasz Porębski, na sadzonkach rodzice będą mogli umieścić tabliczki z imieniem i nazwiskiem dziecka.

Zarówno za sadzonki, jak i tabliczki zapłaci ratusz. Zwycięskie rodziny, które będą mogły zasadzić swoje drzewo zostaną wyłonione w wyniku losowania. Formularz zgłoszeniowy… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Kolejna ciekawa i godna naśladowania eko-inicjatywa w stolicy regionu. W październiku Świętokrzyska Liga Ochrony Przyrody zainaugurowała akcję „Robimy tlen dla Kielc”. Ambitnym celem przedsięwzięcia jest zasadzenie 100 tysięcy drzew w mieście. Na prowincji też sadzą drzewa – władze samorządowe Nowego Korczyna od 2015 r. przekazują rodzicom nowo narodzonych dzieci imienne sadzonki drzewek.
W epoce prób przeciwdziałania zmianom klimatu, ograniczania emisji dwutlenku węgla, warto wiedzieć, że jedno drzewo pochłania rocznie 6–7 kg CO2, a jeden hektar lasu równoważy roczną emisję spalin czterech samochodów osobowych i dlatego pochłanianie CO₂ przez lasy powinno być traktowane na równi z innymi działaniami w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla.

Wniosek jaki się więc nasuwa to obok wprowadzania ograniczeń emisji gazów, prócz wdrażania kosztownych i skomplikowanych technologii,  SADŹMY DRZEWA!
to tańsze, zdrowsze i bardzo skuteczne rozwiązanie, w dodatku dające cień w upały i zapobiegające nadmiernemu wysuszaniu gleb.

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “RK: CK ratusz funduje drzewka z tabliczkami na pamiątkę urodzin. Powstanie „Park Kielczan” – sadźmy drzewa, róbmy tlen i w Busku!”

  1. Do redakcji pisze:

    Na skejtparku można posadzić kilka drzew tylko niech zakończą ta cała budowę

  2. redakcja pisze:

    Jarosław Kruk do powyżej: Dobry pomysł, popieram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl