RK: Buski szpital ma zapłacić 2 mln zł odszkodowania i dożywotnią rentę 13 tys miesięcznie dla pacjentki - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Buski szpital ma zapłacić 2 mln zł odszkodowania i dożywotnią rentę 13 tys miesięcznie dla pacjentki

21 lutego 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 18.02.2020 / Jarosław Kruk 21.02.2020 | | 5 komentarzy

15 lat trwała sądowa batalia o odszkodowanie za błąd lekarski przy porodzie. Ostatecznie, prawomocnym wyrokiem, Szpital Powiatowy w Busku Zdroju ma wypłacić pacjentce 2 mln zł odszkodowania z odsetkami i dożywotnią rentę około 13 tys. zł miesięcznie. – informuje Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Busku Zdroju, 21.02.2020 / fot. Jarosław Kruk

To konsekwencja wydarzeń z 2005 roku. Wówczas w buskiej lecznicy, z powodu błędu medycznego i zaniedbania dwóch lekarzy, w trakcie porodu na świat przyszło chore dziecko. Doszło do porażenia mózgowego czterokończynowego. Dziś chłopiec ma 15 lat, jeździ na wózku inwalidzkim i wymaga nieustannej opieki. Grzegorz Lasak – obecny dyrektor szpitala ubolewa, że doszło do tej dramatycznej sytuacji. Przyznaje, że zasądzona kwota jest ogromna, ale nie chce przedłużać batalii sądowej.

– Wiem, że żadne pieniądze nie zrekompensują tego, co się wydarzyło i z czym muszą się mierzyć rodzice i dziecko. Szukamy pieniędzy, aby zaspokoić to roszczenie – mówi. Jak dodaje, zaraz po wypłaceniu odszkodowania, szpital złoży tzw. roszczenie regresowe w stosunku do dwóch lekarzy. – Nie może być tak, że wszyscy pracownicy, cały zespół poniesie karę. Musi iść za tym odpowiedzialność indywidualna – dodaje dyrektor.

Jan Bartosik – radny powiatu buskiego podkreśla, że to duże obciążenie dla budżetu szpitala. Jak dodaje, może się okazać, że rok 2020 roku zamknie się bardzo dużą stratą, co może się przełożyć się na… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Więcej informacji na ten temat będzie się można dowiedzieć zapewne w wiadomościach telewizji tvn24. Jej reporter – na zdjęciu widać samochód służbowy – odwiedził dziś buski ZOZ, by o tej sprawie zrobić materiał na ogólnopolską antenę.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “RK: Buski szpital ma zapłacić 2 mln zł odszkodowania i dożywotnią rentę 13 tys miesięcznie dla pacjentki”

 1. Łukasz Nowak pisze:

  Czy asp. „pracuś” Matusik podczas szoferowania w Szpitalu rejestruje czas za kierownicą na tym samym nośniku, co policji, czy na innym?

 2. Polska to był, jest i będzie - chory, nienormalny i patologiczny kraj. pisze:

  A dlaczego w tym chorym kraju, jak jest jakikolwiek reportaż czy publikacja prasowa, to zasłania się numery rejestracyjne aut, zasłania twarze, nie podaje się lub zasłania nazwę firmy itd.? Jest dajmy na to program typu „Uwaga” o jakimś oszuście, o jakiejś firmie, która oszukuje i okrada biednych ludzi i wszystko pozasłaniane, nazwa firmy itd.
  Pytam się więc, czy w tym parszywym kraju jakim jest Polska, zapewnia się ochronę i dba o oszustów, złodziei, przestępców??? A gdzie prawa zwykłych, uczciwych obywateli???

  Dlaczego mówi się tylko o szpitalu, odszkodowaniu itd.?

  Ja się pytam – dlaczego nigdzie nie podaje się NAZWISK tych konowałów?

  Szpital ma płacić odszkodowanie? Szpital ma pieniądze z NFZ, czyli nasze podatników środki. W normalnym kraju, a nie takim gó…e jakim jest Polska, najpierw powinno się zabrać cały majątek tym dwóm konowałom, co do tego doprowadzili. Zostawić im tylko tyle, aby mieli na zakup mieszkania w bloku. Jeśli braknie środków, to dopiero szpital powinien dopłacić do pełnej kwoty zasądzonej w wyroku.

  Co do renty, to także powinni ją płacić te konowały do końca swoich dni, a nie szpital, czyli my wszyscy podatnicy.

 3. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200221-wydarzenia-1850_6766159/&ved=2ahUKEwjG5IiP6-fnAhWEvosKHQKxAzcQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw1i9ZEdZhjZchHXLohClWzs pisze:

  Obejrzyjcie wydarzenia na Polsat News z dnia 21 luty – link powyżej, czas od 10:00 – 12:30.
  Okazuje się, że to DWIE KOBIETY LEKARKI są winne. Jedna odeszła z pracy. Druga też odeszła, ale potem wróciła i PRACUJE TERAZ w szpitalu !!!

 4. https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200221-wydarzenia-1850_6766159/ pisze:

  Tamten link też działa, ale tu macie drugi.

 5. Łukasz Nowak pisze:

  W tekście o autobusie z cofanym licznikiem znów zasłonięta tablica. Czy to nadinterpretacja policji, czy rzeczywiście prawo zabrania pokazania rejestracji? Jeśli to drugie, to pora zmienić prawo: autobus to pojazd w służbie publicznej, więc powinien być traktowany tak, jak politycy, czy celebryci – żadnej prywatności! Tak samo w sprawie błędu przed laty w szpitalu: podano, że w buskim powiatowym, ale nazwiska konowałów chronione. Pośle z Oblekonia – do dzieła! Zamiast lansować się, zgłoś projekt zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl