RK: Buska „Krystyna” będzie leczyła zakażonych SARS-CoV-2 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Buska „Krystyna” będzie leczyła zakażonych SARS-CoV-2

9 listopada 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 09.11.2020 / Jarosław Kruk 09.11.2020 | | 28 komentarzy

Uzdrowiskowy Szpital „Krystyna” w Busku-Zdroju, decyzją wojewody Zbigniewa Koniusza, jako kolejna świętokrzyska placówka  zostanie przekształcony w lecznicę, w której hospitalizowani będą pacjenci chorzy na COVID-19. Pierwsi pacjenci powinni zostać przyjęci 16 listopada.informuje Radio Kielce

Tam powstanie ponad 200 miejsc dla lżej chorych pacjentów w tym szpitalu celowo zrezygnowaliśmy z miejsc intensywnej terapii z uwagi na brak tlenu, który ani w instalacjach, ani butlach nie jest obecny. Owszem w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy tam, pierwszą partię butli, które są konieczne w terapii przynajmniej części chorych, natomiast nie ma tam instalacji centralnej – wyjaśnia wojewoda Zbigniew Koniusz.

Dzięki przeznaczeniu buskiego szpitala „Krystyna” w świętokrzyskich placówkach medycznych będzie prawie1,8 tys. łóżek dla chorych na COVID-19, nie wliczając w to 300 miejsc, które powstają w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce.

>>>   Szpital tymczasowy powstaje w Targach Kielce   <<<

Łącznie na drugim poziomie, czyli na bazie szpitali, z wyjątkiem koordynującego w Starachowicach, to będzie 1316 łóżek. Także całkowity potencjał łóżkowy w świętokrzyskich placówkach medycznych, to prawie– cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Rząd zapowiada tymczasowe szpitale polowe. Ekspert: wzorem model amerykański. A w Busku – może szpital tymczasowy na Hali PMOS ?

ZOZ: Apel dyrektora szpitala o pomoc przy hospitalizacji pacjentów w buskiej lecznicy. MON: 35% łóżek w szpitalach wojskowych dla pacjentów z COVID-19

RK: W Busku powstanie izolatorium dla chorych z koronawirusem – a co z Buskiem?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

28 odpowiedzi na “RK: Buska „Krystyna” będzie leczyła zakażonych SARS-CoV-2”

 1. krecz pisze:

  Da pana „malego” może bys skrupulatny redaktorze zapytal ile w tym.szpitalu bedzie internistów i lekarzy ze specjalizacją zakazną no.chyba ze dyrektor nasz radny wojewodzki personelu bedzie szukal.np. na Ukrainie. Zadaj sobie szanowny redaktorze troszke trudu bo akurat chyba swoi jakąs wartosciową informacje ci przekażą. Co do usytuowania izolatorium w Krystynie Oblęgorku i Mikołaju swoja opinie wyrazilem w kwietniu nawet zgodni bylismy z panem”malym” dzis komenatrza, ze strony piszacego juz brak. I ostatnie czy Pan Dyrektor Krystyny jako radny reprezentujacy nas mieszkancow Buska zapomnial.kogo reprezentuje, ze brak mu ludzkiej przyzwoitosci by to skomentować.

 2. Anna pisze:

  Oby tylko Pan Dyrektor Krystyny swojego dyrektorskiego stanowiska nie przypłacił życiem jak zastępca dyrektora szpitala w Busku-Zdroju https://kielce.tvp.pl/50666169/zmarl-zbigniew-pietraszewski-byl-zastepca-dyrektora-w-szpitalu-w-buskuzdroju

 3. Do Anny pisze:

  Tylko że ten pan był wice dyrektorem kilka lat temu.

 4. Maciej Gawin Radny PiS został dyrektorem szpitala. Zapytany o kompetencje, odpowiada: długo chorowałem pisze:

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-03-28/radny-pis-zostal-dyrektorem-szpitala-zapytany-o-kompetencje-odpowiada-dlugo-chorowalem/

 5. Marian pisze:

  Niedługo trzeba będzie podstawić podstawić szpital ze dwie chłodnie Kasborera

 6. Kate pisze:

  STRASZNE RZECZY SIĘ DZIEJĄ. A CO ZE SZPITALEM REJONOWYM W BUSKU? CHYBA PAN WOJEWODA CAŁE BUSKO ZAMIERZA PRZEKSZTAŁCIĆ NA PLACÓWKĘ DLA PACJENTÓW Z COVIDEM?
  TYLKO NIE BIERZE POD UWAGĘ, ŻE TA ZAPYZIAŁA DZIURA TEGO NIE UDŹWIGNIE.
  SAMA BAZA ŁÓŻKOWA NIE WYSTARCZY. BRAK WYSPECJALIZOWANEGO PERSONELU, BRAK SPRZĘTU.
  NAWET O POŚCIEL SZPITAL REJONOWY PROSI I INFORMUJE SIĘ MIESZKAŃCÓW, ŻE KAŻDA SZTUKA NA WAGĘ ZŁOTA.
  LUDZIE, JAK MACIE JAKĄŚ POŚCIEL TO PROSZĘ POMÓŻCIE.
  SKORO BRAKUJE NAWET TEGO TO NIE CHCĘ WIEDZIEĆ CZEGO JESZCZE BRAKUJE

 7. Bogdan Latosiński FB 05.11.2020 pisze:

  Kolejne absurdy w podmiejskiej komunikacji zbiorowej!
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2441358512836353&set=pcb.2441359026169635&type=3&theater
  Jak była patologia w funkcjonowaniu pozamiejskiego transportu publicznego, tak mimo upływu kolejnych pięciu lat ta patologia nadal trwa, ba pogłębia się!
  Władze samorządowe, jak widać nie wyciągnęły żadnych wniosków ze sporządzonego raportu, który w sposób ,,miażdżący” ocenia nadzór władz samorządowych nad funkcjonowaniem publicznego transportu zbiorowego! ( zdjęcie nr 2; 3)
  Kolejny przykład absurdów mających wpływ na funkcjonowanie transportu publicznego w naszym województwie.

  Poniżej przedstawiam ( zdjęcie nr 4 )oficjalnie opublikowany obowiązujący cennik jednego z przewoźników, który zawiera absurdy pozwalające manipulować cenami biletów w zależności od potrzeb, poprzez zapisy o stosowaniu ,,promocji na wybranych odcinkach trasy, wybranych kursach czy wybranych grup osób”!
  Z opublikowanego cennika wynika, że przewoźnik skutecznie może eliminować pojawiającą się konkurencję, stosując w przejazdach bezpośrednio przed innym przewoźnikiem ustalone przez siebie ceny dumpingowe lub podwyższając ceny biletów tam gdzie nie ma innego przewoźnika. Przy stosowaniu takiego regulaminu w praktyce, to przewoźnik dyktuje warunki przejazdu, z sufitu podnosząc ceny biletów do astronomicznych rozmiarów tam gdzie nie ma konkurencji, a na odcinkach gdzie występuje konkurencja ceny celowo zaniżać. Jak się wyeliminuje konkurencję znów się ceny podniesie. Można stosować ,,promocję” na ceny biletów jednorazowych, a dla biletów ulgowych np. tych refundowanych z budżetu państw w 100%, czy 95% znacznie zawyżać. Przecież i tak państwo, czyli my wszyscy zapłacimy!
  Jednocześnie działaniom tym towarzyszą oskarżenia i donosy do różnych instytucji o stosowanie nieuczciwej konkurencji przez innych przewoźników i głośno krzyczą ,,łapać złodzieja”!
  Co na temat cen biletów mówią przepisy zawarte w Rozdziale 5 art. 46 ust.6 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym (zdjęcie nr 5).

 8. ewka pisze:

  Dajcie spokój już z tą komunikacją miejską. Jak będzie artykuł o tym to piszcie prosze tam. Tu ważniejszy temat jest

 9. do Ewka pisze:

  Zgadzam sie zasmiecaja tylko forum tematami wogole nie zwiazanymi

 10. Łukasz Nowak do Ewki pisze:

  Oba tematy są ważne.
  Na przebieg choroby powodowanej przez COVID-19 duży wpływ ma zanieczyszczenie powietrza. Nie przypadkiem największe śmiertelne żniwo zebrała w Lombardii, która jest bodaj najbardziej zanieczyszczonym regionem Włoch. Dlatego ma znaczenie, czy mieszkańców Buska i kuracjuszy będą woziły syfiaste złomy z kapeluszem zatruwające powietrze na potęgę, czy nowoczesne i dobrze utrzymane autobusy MPK spełniające rygorystyczne ograniczenia emisji spalin.
  Za walkę z tzw. pandemią odpowiedzialni są nie tylko pracownicy służby zdrowia, lecza także Inspekcji Transportu Drogowego i straży miejskich gminnych – poprzez eliminowanie trucicieli z drug i karanie za spalanie śmieci.

 11. Łukasz Nowak - errata pisze:

  Oczywiście z dróg.

 12. xyz pisze:

  z tym spalaniem smieci to sie zgadzam nie da sie wytrzymac na dworz…

 13. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Transportowy foliarzu gdybyś był tak obyty w innych tematach to by moja rozmowa inaczej wyglądała. A tak to co teraz wypowiadasz publicznie tylko pokazuje że nie masz bladego pojęcia o innych tematach prócz transportu. W Lombardii w połowie marca były różne badane teorie dotyczących tzn śmiertelnych żniw w tym regionie. Przez jakiś czas utrzymywała się teoria że te śmiertelne żniwa to efekt pyłu PM2.5 czyli pyłu z tzn cementownii ale i ta teoria legła w gruzach, od kwietnia jest teoria że to najprawdopodobniej pył PM10 z terenów przemysłowych w rejonie Bergamo w Lombardii jest odpowiedzialny za śmiertelne żniwo ale i epidemia we Włoszech można powiedzieć że wygasa. A największą śmiertelność covid mają USA Indie i Brazylia. Najbardziej potwierdzoną teoria przez naukowców jest to że smog zwiększa śmiertelność na covid. A smog to głównie zanieczyszczenie powietrza spowodowane paleniem węgla oraz czym popadnie w piecach. Emisja spalin przez samochody mało co jest w ogóle szkodliwa. Tak samo komunikacja miejska jest potrzebna w postaci autobusów jak i potrzebni są przewoźnicy busow bo przewoźnicy busów to są polscy przedsiębiorcy którzy zarabiają. A to że pewna firma z kapeluszem robi takie bezczelne numery jak widziałem i narazie nie ma zadnego odzewu to tylko potwierdza że góra ma to głęboko w dupie. A firmie z kapeluszem należy dać ogromne kary by zapamiętali by niepodszywać się pod MPK. MPK powinno dalej bombardować ten temat ale ty człowieku przestań wklejać MPK gdzie sie da bo już każdy o tym wie że kapelusz robi takie bezczelne numery. Jeśli chodzi o Busko i MPK to narazie przez okres wyłączonych uzdrowisk powinni zmienić trasę i niewjezdzac na 1maja bo codziennie widzę rano jak ten autobus jest pusty i tylko marnuje paliwo jeżdżąc teraz po 1maja.

 14. do powyżej pisze:

  ” ale i epidemia we Włoszech można powiedzieć że wygasa.”
  Wygasa, bo kto miał umrzeć już umarł.
  „A największą śmiertelność covid mają USA Indie i Brazylia. ”
  Bo do Jankesów COVID później dotarł,m więc chyba normalne, że u nich te same „żniwa” są z opóźnieniem?

 15. Do "do powyżej pisze:

  Oj i tu jesteś w błędzie „Do powyżej”
  Bo gdy wybuchła epidemia w Azji to wirus był już w USA i we Włoszech bo Włosi jak i Amerykanie przywieźli go z tamtych stron i jak wybuchła we Włoszech to równocześnie wybuchła epidemia w USA. Wystarczy sobie poszukać dat kiedy i gdzie co było.

 16. Łukasz Nowak pisze:

  „Jeśli chodzi o Busko i MPK to narazie przez okres wyłączonych uzdrowisk powinni zmienić trasę i niewjezdzac na 1maja bo codziennie widzę rano jak ten autobus jest pusty i tylko marnuje paliwo jeżdżąc teraz po 1maja.”
  Proponuję przekazać tę uwagę MPK. Myślę, że masz rację w tej kwestii, ale nie wiem, jak taka korekta miałaby się do pozwolenia z urzędu marszałkowskiego. Na pewno nie zaszkodzi zwrócić na to uwagi przewoźnikowi.

  „A smog to głównie zanieczyszczenie powietrza spowodowane paleniem węgla oraz czym popadnie w piecach.” – półprawda, bo palenie węgla powoduje tzw. smog typu londyńskiego.
  „Emisja spalin przez samochody mało co jest w ogóle szkodliwa.” – ??! Tia, zwłaszcza spawanych złomów z Raichu, które stanowią trzon współczesnej motoryzacji mieszkańców powiatu buskiego XD. Ależ motoryzacja jest główną przyczyną tzw. smogu typu Los Angeles, czyli smogu fotochemicznego.

  „Tak samo komunikacja miejska jest potrzebna w postaci autobusów jak i potrzebni są przewoźnicy busow bo przewoźnicy busów to są polscy przedsiębiorcy którzy zarabiają.” – owszem, ale pod warunkiem, że jedni, jak i drudzy będą dbali o normy emisji spalin oraz przestrzegali pozostałych przepisów.

 17. Hyhyhyhy pisze:

  Mistrzu sam też powinieneś zgłaszać swoje uwagi do Inspekcji Transportu Drogowego i straży miejskich gminnych
  😉😉😉😉

 18. Łukasz Nowak pisze:

  „A to że pewna firma z kapeluszem robi takie bezczelne numery jak widziałem i narazie nie ma zadnego odzewu to tylko potwierdza że góra ma to głęboko w dupie.” – myślę, że góra wręcz wspiera patologię z kapeluszem.

  „A firmie z kapeluszem należy dać ogromne kary by zapamiętali by niepodszywać się pod MPK.” –
  pełna zgoda.
  „MPK powinno dalej bombardować ten temat ale ty człowieku przestań wklejać MPK gdzie sie da bo już każdy o tym wie że kapelusz robi takie bezczelne numery.” – pytanie, czy buski wydział ruchu drogowego KPP w Busku-Zdroju oraz buska Straż Miejska „wiedzą” o tych bezczelnych numerach? Niezależnie bowiem od bezczynności ze strony ITD należy pamiętać, że patologia z kapeluszem nielegalnymi kursami okrada także budżet Gminy Busko-Zdrój, której nie płaci za korzystanie z przystanków podczas „nieoficjalnych” kursów.

 19. ewka pisze:

  Panie Łukaszu,
  Pan już da spokój z tą komunikacją miejską. Chyba, że artykuł będzie dotyczył tego problemu. Pana zdenerwowanie jest uzasadnione, ale pod każdym artykułem zamiast merytorycznie odnieść się do tematu artykułu pojawia się problem z MPK.
  Pozdrawiam serdecznie
  Ewa

 20. Łukasz Nowak do Hyhyhyhy pisze:

  „Mistrzu sam też powinieneś zgłaszać swoje uwagi do Inspekcji Transportu Drogowego”

  Tak właśnie uczyniłem i akurat dziś otrzymałem z GITD informację¢ o przekierowaniu mojej skargi z MIB do WITD.

  Tymczasem pochwal się tym, cośð uczynił w tej sprawie, jak i twój patron, minister niewiadomoczego Cieślak?

 21. Do Łukasza Nowaka pisze:

  „A smog to głównie zanieczyszczenie powietrza spowodowane paleniem węgla oraz czym popadnie w piecach.” – półprawda, bo palenie węgla powoduje tzw. smog typu londyńskiego.
  „Emisja spalin przez samochody mało co jest w ogóle szkodliwa.” – ??! Tia, zwłaszcza spawanych złomów z Raichu, które stanowią trzon współczesnej motoryzacji mieszkańców powiatu buskiego XD. Ależ motoryzacja jest główną przyczyną tzw. smogu typu Los Angeles, czyli smogu fotochemicznego.

  No zajebiscie haha nie ma to jak porównywać USA do Polszy haha
  Transportowy filozofie foliarzu czy ty wiesz co wypisujesz bo raczej nie.
  Piszesz o smogu fotochemicznym tylko że Los Angeles jest trzy razy większe od Warszawy i ma trzy razy większa ludność a poza tym tam są rekordy temperatur 40 48 na plusie ++ . Jeśli idąc globalnym ociepleniem to niewiadomo za ile lat będzie w Polsce temperatura po 40 Lub 45 na plusie więc może za 30 może za 50lat ale takiemu naszemu powiatowi buskiemu nie grozi smog fotochemiczny bardziej bym obawiał się o Warszawę jak za 30 lub 50 lat będzie u nas temperatura jak w Kalifornii. Zmień dilera lub zacznij brać jakieś leki bo to co wypisujesz to czysta bzdura . W Busku jak i w powiecie nie ma smogu aż takiego jak w Kielcach a co dopiero w Krakowie lub w Warszawie. Poza tym cała Polsza powiatowa jak i metropolie jeżdżą jak ty to mówisz szrotami z Raichu , Zazdrość cie zbiera że ktoś kupi auto za 10k z Raichu i pojeździ nim góra 3lata i kupuje kolejne? Masz to jakieś prawo jazdy że tak cie boli dupsko o tą motoryzacje ?? W USA ludzie jeżdżą autami które spalają od 20litrow po mieście i ty śmiesz porównywać Polsze do USA haha.

 22. Łukasz Nowak pisze:

  „W Busku jak i w powiecie nie ma smogu aż takiego jak w Kielcach a co dopiero w Krakowie lub w Warszawie.” – bo nie ma tak gęstej sieci pomiarowej.
  „Poza tym cała Polsza powiatowa jak i metropolie jeżdżą jak ty to mówisz szrotami z Raichu” – właśnie dlatego na wsiach powietrze jest bardziej zanieczyszczone niż w miastach, tylko na wsiach nie ma tylu stacji pomiarowych. A w metropoliach ludzie jeżdżą Solarisami z Euro 6 lub Solarisami hybrydowymi (w Kielcach) bądź elektrycznymi (w Miechowie).

 23. polonista pisze:

  Ciekawe swoją drogą, co znaczy wyszukane słowo „foliarz”? 🙂

 24. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Brak mi słów na twoje bzdury …

 25. Kładka za 12,3 mln zł. pisze:

  Jakiś czas temu pojawiły się w komentarzach informacje o kładce na Górkę, która ma kosztować 9 milionów.
  Otóż kładka ta ma kosztować drożej bo 12,3 mln zł.

  Oto oficjalne dane:

  dl.umig.busko.pl/bip/zp/2020/07/31/informacja_o_wyborze_rsid_271_12_2020_zp.pdf

  umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/18949-przebudowa-ulicy-rokosza-w-busku-zdroju-na-odcinku-od-ul-starkiewicza-do-al-kasztanowej-wraz-z-budowa-kladki-pieszo-rowerowej-nad-ul-starkiewicza-w-busku-zdroju-w-ramach-projektu-pn-rozwoj-spoleczno-gospodarczy-fizyczny-i-przestrzenny-miasta-busko-zdroj-poprzez-dzialania-rewitalizacyjne.html

 26. Do Kładka za 12,3 mln zł. pisze:

  A zrob że protest haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl