RK: Biskup Piotrowski: ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym [HOMILIA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Biskup Piotrowski: ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym [HOMILIA]

6 kwietnia 2021 | Radio Kielce Katarzyna Podraza 04.04.2021 / Jarosław Kruk 06.04.2021 | | 1 komentarz

Zmartwychwstanie Pana Jezusa nie ma żadnej ceny i nie unicestwia go nieprzychylna narracja, czy jakiekolwiek ludzkie wpływy, ale jest na zawsze wyjątkowym darem miłości Boga do człowieka – mówił biskup Jan Piotrowski podczas uroczystej rezurekcji w bazylice katedralnej w Kielcach. – informuje w Wielką Niedzielę portal Radio Kielce

Bo nie było zaplanowane przez człowieka, nie wchodziło w jego program myślowy, a tym samym burzyło pewien porządek religijny wśród córek i synów narodu wybranego, a nawet więcej, całej ówczesnej kultury śródziemnomorskiej. Nic więc dziwnego, że  ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofała się przed niczym, aby bronić swoich zagrożonych interesów. Pusty grób oraz spotkania zmartwychwstałego Pana z licznymi osobami starły się z intrygami, zaplanowaną dezinformacją i potęgą pieniądza – podkreślił biskup.

Biskup Jan Piotrowski♂ zaznaczył, że człowiek dokonuje w życiu niejednokrotnie złych wyborów, a wynika to przede wszystkim z jego niedojrzałej wiary w Jezusa Chrystusa.

>>>  Biskup kielecki: Nie życzymy sobie ciągłych pouczeń  <<<
Rzeczpospolita [29.03.2021] – Jako obywatele chcemy zrozumieć dobro wynikające z tych ograniczeń – przekazał biskup. – Nie życzymy sobie jednak ciągłych pouczeń instruktorów nowego ładu ideologicznego, kulturowego i obyczajowego, którzy niestety w ostatnich miesiącach nie mieli odwagi innym zwracać uwagi, kiedy powszechnie łamano prawo – przekazał wiernym w Niedzielę Palmową biskup kielecki Jan Piotrowski.

Jak dodał biskup, to nie Bóg oddala się od człowieka, tylko człowiek ucieka od Boga.

Miejmy pewność, że Bóg w Jezusie Chrystusie nigdy nie oddala się od człowieka, to często my go gubimy, jakże często z premedytacją i pogardą mimo obficie otrzymanych łask w sakramencie chrztu świętego, bierzmowania, komunii świętej, małżeństwa, czy kapłaństwa – podkreślił.

Ordynariusz diecezji kieleckiej powiedział również, że na pewnym etapie życia, zdrady nie bolą, ale zawsze… cały artykuł i dźwiękowy zapis homilii ordynariusza Diecezji Kieleckiej bp. Jana Piotrowskiego na źródłowej stronie Radia Kielce

 

◙ Podobne informacje:

RK: Biskup Jan Piotrowski: okrutnie wrogi świat dla chrześcijan [HOMILIA, AUDIO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Biskup Piotrowski: ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym [HOMILIA]”

  1. Kuku pisze:

    „Obostrzenia w kościołach. Biskup kielecki: nie życzymy sobie ciągłych pouczeń”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl