Punkty Widzenia RK: groźne psy nie będą biegały bez smyczy? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Punkty Widzenia RK: groźne psy nie będą biegały bez smyczy?

14 września 2018 | Magdalena Sitek - Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Pitbull / źródło: dziesiec.com

Sejm uchwalił wczoraj, 13.09, nowelizację Kodeksu wykroczeń. Skutki nowelizacji będzie można zapewne już wkrótce doświadczyć „na ulicy”. Na przykład właściciel groźnego psa biegającego wolno podczas spacerów, może zostać ukarany grzywną do 5000 zł, a nawet ograniczeniem wolności. Do tej pory za nieostrożność przy trzymaniu zwierzęcia groziła grzywna w wysokości zaledwie do 250 zł.

Czy znaczne zaostrzenie kar dla właścicieli psów zlikwiduje problem biegających bez smyczy groźnych czworonogów, czy będzie to zapis nie do wyegzekwowania?
Wprowadzone zmiany i nasuwające się w związku z tym pytania były tematem piątkowych Punktów widzenia w Radiu Kielce. Prowadząca je Magdalena Sitek do rozmowy zaprosiła mecenasa Pawła Rzońcę, Agnieszkę Grabka – instruktor w szkole „Idealny pies” i Władysława Kozieła – komendanta Straży Miejskiej w Kielcach.

Czy nowelizacja Kodeksu wyeliminuje przypadki podobne do tego niedawnego w Nowym Sączu? – Skandal w Nowym Sączu. Pitbull zagryzł psa i rzucił się na kobietę. Policja umorzyła postępowanie .  Życie pokaże. Z pewnością zmniejszy ich liczbę.

◙ Dźwiękowy zapis audycji można odsłuchać na e-stronie Radia Kielce po kliknięciu na ten aktywny, podlinkowany tekst.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl