PR24: Marcin Wroński: kupując polskie produkty wzbogacimy budżet o 6 mld złotych - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Marcin Wroński: kupując polskie produkty wzbogacimy budżet o 6 mld złotych

25 sierpnia 2020 | PolskieRadio24.pl 24.08.2020 / Jarosław Kruk 25.08.2020 | | 7 komentarzy

Miarą patriotyzmu jest kupowanie towarów pochodzących od krajowych producentów. Tak robią inne kraje i tak coraz częściej postępują Polacy – powiedział Marcin Wroński z Krajowego Ośrodka Wpierania Rolnictwa w audycji „Ekspres Gospodarczy” w Programie 1 Polskiego Radia. – informuje portal PolskieRadio24.pl

Ekspert Marcin Wroński, pełniący funkcję zastępcy dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, przedstawił w audycji założenia ogólnopolskiej kampanii „Akcja Produkt Polski – Kupuj Świadomie” zorganizowaną przez resort rolnictwa. Temu przedsięwzięciu poświęcony był panel dyskusyjny podczas obrad III „Forum Rozwoju” w Gdyni.

Kampania ma na celu przekonanie polskich konsumentów, że przez swoje codzienne wybory wspierają krajowych producentów. A takie działanie będzie miało znaczenie dla zagranicznych sieci supermarketów. Bo bezpośrednio wpłynie na ich politykę zamawiania żywności u polskich rolników.

Dyrektor Wroński apelował, aby starannie oglądając żywność w sklepie zwracać uwagę na prostokątną plakietkę  z napisem „Produkt Polski”. Oznacza ona, że… – cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link 

 Hala Targowa, Busko-Zdrój / fot. Jarosław Kruk

busko.com.pl [22.08.2020]: – Kiermasz Rękodzieła i Produktu Lokalnego 22-23 sierpnia w Busku-Zdroju (video)

 

◙ Podobne informacje:

PR24: J. Emilewicz: wzrost wydatków na polskie produkty o 1% dałby 6.600.000.000 zł naszej gospodarce

RK: Najlepsza rolniczka w Polsce, pani Teresa Łukasik, „urzęduje” w podbuskim Strzałkowie

Gotowanie na planie – Karol Okrasa w Olejarni Zagłoba

Wigilia świętego Jana w Olejarni Zagłoby – palce lizać! [FOTOGALERIA]

Bcpl: Od jutra czynne Targowisko przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju! – czy aby zgodnie z prawem?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “PR24: Marcin Wroński: kupując polskie produkty wzbogacimy budżet o 6 mld złotych”

  1. Magda pisze:

    Znam te sery i próbowałam je kilka razy i są pyszne tylko trochę drogie

  2. Łukasz Nowak pisze:

    Biorąc pod uwagę, że buska Hala Targowa jest już zapewne po unijnej „gwarancji”, ergo można ją przebudowywać – to myślę, że pora na dobudowę ścian bocznych, by w zimie handlowcom i klientom nie wiało.

  3. redakcja pisze:

    Jarosław Kruk do Łukasz Nowak: Szanowny Komentatorze, mimo, że minął już termin unijnej „gwarancji” to wydaje mi się niestety, że z tym bunkrem z ekonomicznego i konstrukcyjnego puntu widzenia niewiele da się zrobić. Wydaje się, że przy tej realizacji popełniono szereg błędów, które sprawiają, że obiekt ma ograniczoną funkcjonalność. Jednym z nich jest np. zbyt mała wysokość dolnej kondygnacji, co skutkuje tym, że niemożliwy jest wjazd do wnętrza hali samochodów dostawczych, tak by można było towar rozładowywać bezpośrednio na stoisko i by była możliwa też sprzedaż bezpośrednia z samochodów. Że tak było to planowane wyraźnie świadczą wjazdy rozchodzące się od głównego na lewo i na prawo, prowadzące do bocznych bram hali. Z racji tego, że auta dostawcze nie są w stanie wjechać do środka więc nie może się z nich odbywać handel bezpośredni, zatem powstała konieczność „protezowania” – znalezienia dla nich miejsca w pobliżu, by można było z nich donosić jak z mobilnego magazynu towar na stragany, bez potrzeby cyklicznego podjeżdżania. Dlatego też miejsca parkingowe od zachodu, od strony sklepów, które miały służyć jako miejsca do krótkiego parkowania dla klientów hali i sklepów, zostały zarezerwowane pod postój dla dostawczaków kupców.
    Ten obiekt posiada jeszcze inne mankamenty i z tych przyczyn pośród buskich inwestycji ja postrzegam go, podobnie jak Zalew rekreacyjny w Radzanowie, jako kolejny kosztowny bubel.

  4. klos pisze:

    Panie Redaktorze ja dopiszę jeszcze trochę na temat hali targowej. Słyszałem jakiś czas temu, że ona przypomina jak to pan napisał bunkier bo zaprojektowana została tak by można ją było w razie potrzeby nabudować o kolejne poziomy i w ten sposób zrobić kilka razy większy parking na potrzeby centrum handlowego, które jakoby obok miało powstać. Gdyby takie centrum powstało i parking byłby nadbudowany o kolejne poziomy to wtedy pewnie przewidziana byłą likwidacja by pod byle pozorem konkurencyjnego handlu na poziomie zero i eksmisji kupców, by było więcej miejsca do parkowania. I może dlatego poziom zero jest taki niski.

  5. eH!De pisze:

    A ja mam wyrąbane na polskie produkty. Wolę kupować w sklepie/markecie/dyskoncie zagraniczne. Dlaczego? Ano dlatego że tam są tańsze niż na targu a tak samo są faszerowane chemią jak nasze. A do budżetu i tak wpływają pieniądze.
    Pozdrawiam chytrych handlarzy z targowia. Przechodząc tamtędy nawet nie mam zamiaru cokolwiek u was kupować. I zauważyłem że coraz więcej osób tak robi.

  6. Łukasz Nowak do eH!De pisze:

    Dlatego byłbym za całkowitym zniesiem opłaty targowej, ale TYLKO dla handlujących produktami REGIONALNYMI, WEGE I EKOLOGICZNYMI. To powinna być nasza marka wspierana przez samorząd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl