PR24: Koronawirus krzyżuje plany Lotosowi. Spółka przesuwa początek wydobycia z norweskiego złoża - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Koronawirus krzyżuje plany Lotosowi. Spółka przesuwa początek wydobycia z norweskiego złoża – a w Busku?

31 marca 2020 | PolskieRadio24.pl 29.03.2020 / Jarosław Kruk 31.03.2020 | | 35 komentarzy

Grupa Lotos z powodu wpływu pandemii koronawirusa przesuwa szacowany termin rozpoczęcia wydobycia ropy naftowej ze złoża YME na czwarty kwartał 2021. informuje portal PolskieRadio24.pl

Lotos poinformował w komunikacie, że w rezultacie pandemii wirusa SARS-CoV-2 pojawiły się okoliczności, które uniemożliwiają rozpoczęcie wydobycia ze złoża YME w dotychczas zapowiadanym terminie, czyli w czwartym kwartale 2020 roku.
– Czas trwania przebudowy platformy „Maersk Inspirer”, która zgodnie z Planem Zagospodarowania Złoża będzie służyła wydobyciu węglowodorów na YME ulegnie istotnemu wydłużeniu w następstwie zarządzenia władz norweskich, które skutkuje koniecznością rezygnacji z pracowników pochodzących spoza Norwegii – napisano w komunikacie.

Wydobycie – o rok później

W tych okolicznościach Lotos szacuje rozpoczęcie wydobycia ropy naftowej ze złoża YME na czwarty kwartał 2021 roku.  Grupa Lotos w norweskim złożu Yme ma… – cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl

 


Jarosław Kruk: A w Busku jest jak jest.

 

◙ Podobne informacje:

Do Redakcji: AWARIA SZALETU, prosimy korzystać z szaletu damskiego…

RK: Pracownicy socjalni w Busku narzekają na zabezpieczenia

RK: Buski stadion jednak zostanie wyremontowany. Burmistrz ubolewa, że termin się wydłużył

Bcpl: Buska tężnia w pierwszej piątce pod względem wielkości takich obiektów w Polsce!

Do Redakcji: Rewitalizacja Starego Parku Zdrojowego – jest ostatni dzwonek na interwencję i zatrzymanie wycinki. Potem będzie już za późno

Parkowanie przy ulicy Wojska Polskiego w Busku-Zdroju będzie płatne zadecydowali radni na sesji 13 lutego [AKTUALIZACJA]

Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

35 odpowiedzi na “PR24: Koronawirus krzyżuje plany Lotosowi. Spółka przesuwa początek wydobycia z norweskiego złoża – a w Busku?”

 1. Hhah pisze:

  A w Busku co??

 2. Kazik pisze:

  A w Busku rusza wydobycie ropy naftowej

 3. Ups pisze:

  Oj Kruk ma kolejne urojenia

 4. Do redakcji pisze:

  A co ma wspólnego grupa Lotos z Buskiem która sobie przełożyła wydobycie??

 5. eH!De pisze:

  Z tytułu zrozumiałem że Busko nie zrezygnowało z wydobycia z norweskiego złoża.
  Panie Redaktorze kochany, litości!

 6. Ula pisze:

  Panie redaktorze to w Busku jest jakieś wydobycie ropy??

 7. Widzisz pisze:

  Czyli w Busku Lotos wydobywa ropę..
  Brak słów co się dzieje z tym śmiesznym portalikiem

 8. Busko pisze:

  Koronawirus krzyżuje plany Lotosowi. Spółka przesuwa początek wydobycia z norweskiego złoża – a w Busku?
  A w Busku Paweł Kukiz hah

 9. giermek pisze:

  Do Szanownych komentujących nie wiem ilu z was udziela swoich komentarzy na innym portalu identyfikującego się z naszym miastem ale śmiem twierdzić że większość była by dawno zblokowana a ich komentarze usunięte. Ubliżanie komuś kto wykonuje swoją pracę jest niegodziwe a w dobie tzw. hejtu może być nawet karalne. Dziwię się obecnemu moderatorowi że jest tak bardzo tolerancyjny w stosunku do osób które nagminnie i za każdym razem wylewają swoje niezadowolenie na redaktorze tego portalu nie szczędząc wulgaryzmów, niegrzecznych i ubliżających insynuacji. Natomiast wracając do tytułu artykułu to sądzę że Pan Kruk specjalnie przytoczył ten przykład gdzie w dobie zbliżającego się ogromnego kryzysu gospodarczego tak potężny koncern paliwowy w Polsce po analizach jest w stanie przełożyć kosztowne inwestycje w czasie aby chronić stabilność finansową grupy LOTOS. A w naszej gminie Burmistrz przy zgodzie większości radnych na ostatniej sesji dostał zgodę na zaciągnięcie kilkudziesięciu milionów złotych kredytu ze spłatą na 20 lat po to tylko aby dalej kontynuować realizowane i zaplanowane inwestycje które przecież są jedynie inwestycjami wizerunkowymi. Jak zwrócił jeden z opozycyjnych radnych wszystkie realizowane inwestycje po ich zakończeniu i tak będą generować koszty obsługi i eksploatacji które będzie nadal corocznie ponosić miasto i gmina Busko-Zdrój. Nie są to inwestycje które realnie i długofalowo tworzą miejsca pracy dla mieszkańców i przychód do budżetu miasta. Więc w dobie tego kryzysu o którym niewątpliwie wszyscy radni jak i Pan Burmistrz mieli świadomość nie zastanowili się czy rozsądniej byłoby zweryfikować te plany.
  P.S
  Złoża ropy nie mamy ale jak toczyły się losy tężni to Burmistrz zapewniał że mamy własne złoże solanki a coś słuchy chodzą że solanka będzie dowożona cysterną z Bochni prawda czy fałsz?

 10. Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie! pisze:

  W „Epidemiologicznej Akademii Komedii Teatralnej ” dziś Gogol i jego doskonała diagnoza społeczna w dziele „Rewizor”.

  To komedia o nienasyceniu ambicjami. W Gogolu można znaleźć satyrę, lizusostwo, układy, korupcję, rozmaite ludzkie przywary. Przedstawia człowieka nadambitnego, który postawiony wobec pewnych systemów społecznych, staje się uprzedmiotowiony.

  „Rewizor” powstał w 1836 roku, jako druga wielka komedia pełnospektaklowa Gogola. Do powstania tego dzieła przyczynił się Puszkin, od którego autor zaczerpnął pomysł na tę historię. Gogol zaprzyjaźniony z Puszkinem jeszcze za lat petersburskich, poprosił go, aby ten przytoczył mu jakąś z gruntu rosyjską anegdotę. Okazało się, że miała ona miejsce w rzeczywistości i były to dzieje petersburskiego szaławiły Płatona Wołkowa.

  Wydarzenia rozgrywają się na prowincji. Do pewnego miasteczka dociera wieść, że przybędzie tam rewizor – wysoki rangą urzędnik, dygnitarz. Na mieszkańców pada blady strach. Chcą wypaść jak najlepiej podczas inspekcji, a każdy z nich ma coś na sumieniu. W każdej chwili gotowi na przybycie rewizora, biorą za niego zwykłego człowieka – Chlestakowa. Nie chcą słuchać tłumaczeń. Wbrew swojej woli Chlestakow staje się dla nich dygnitarzem. Kiedy pomyłka wychodzi na jaw, Chlestakowa nie ma już w miasteczku. Niedługo potem do wyższych urzędników przychodzi wiadomość, że przybył urzędnik z Petersburga, który chce widzieć się z nimi. Komedia kończy się słynną „sceną niemą”.

  W „Rewizorze” wydarzenia rozgrywają się „same z siebie”, wszystkiemu winien jest wszechogarniający strach przed biurokracją, władzą, przepisami, restrykcjami. Gogol obnaża w komedii nieprawidłowości w systemie państwowym, rzutujące na mentalność obywateli, prowadzące do absurdów.

  W sztuce chodzi o korupcję, ale nie tylko w rozumieniu finansowym, również jako akt, który niszczy wszelkie więzi społeczne, pokazuje społeczeństwo w rozpadzie, które nie ma żadnego wskaźnika. Gogol mówi o degradacji, o ludziach, którzy kradną, oszukują i świetnie się przy tym czują i nagle zjawia się rewizor, który mają nadzieję, że uporządkuje ich rzeczywistość.

  Gogol w swoich dziełach nawiązywał do starej greckiej tradycji teatralnej, która mówi o tym, że opowiadamy o nas samych, dlatego gdy się śmiejemy – robimy to z samych siebie.

  https://ninateka.pl/film/rewizor-jerzy-stuhr

 11. Marek pisze:

  Giermek infobusko to portal jak każdy inny wyzwiska przeciwników zwolenników. Nawet czytałem tu w komentarzach że niektórzy zwolennicy tego portalu są za tym by tu nie było cenzury. Od kryzysu gospodarczego jest rząd który stworzył sobie tarczę anty kryzysowa a samorządy takie jak Busko czy Kielce Warszawa mają związane ręce niektórzy samorządowcy jak np Pan Jaśkowiak prezydent Poznania on nie chce rozwiązań rządu bo rzad to debile. Gmina musi wydawać pieniążki i zaciągać kredyty na np inwestycje bo niestety jest okazja są pieniądze z Unii które i tak musimy wydawać i budować inwestycje bo grożą Polsce cięcia budżetowe unijne za praworządność. Gmina ma obowiązek budować np tężnie która ściągnie tu turystów i będzie zysk z tej inwestycji tak jak i z każdej inwestycji dla ludzi. Gmina nie może bawić się w skąpom gminę tak jak niektórzy chcą i Musimy wydawać i tyle. Nasza gmina ma prawa uzdrowiskowe i musimy sie dostosowac do tego wiec gmina musialaby otworzyc jakis zaklad lub sciagnac tu prywaciaza by otworzyl zaklad ktory nie bedzie sprzeczny z naszymi prawami uzdrowiskowymi. Gmina musiałaby wybudować jakieś sanatorium lub ściągnąć tu prywaciarza by to zrobił lub gmina musiała by wybudować galerię handlową lub ściągnąć tu prywaciarza bo w końcu Uzdrowiska i handel to nasza gmina. Rozumiem że kogoś boli to że powstaje piękna teznia piękny stadion itp ale to jest dla nas dla mieszkańców no teznia też dla kuracjuszy hah.

 12. Aj jajaja pisze:

  To w końcu tężnia zagraża zdrowiu drzew czy w końcu jest tylko nieopłacalna?? Bo w propagańdzie infobusko.pl już można sie pogubić.

 13. Kazik pisze:

  Przez tężnie będzie prowadzony rurociąg z ropą, więc jak budowa jest nieopłacalna?

 14. giermek pisze:

  Do Marka. Zgadzam się że od kryzysu gospodarczego jest rząd natomiast tarcza antykryzysowa jest skierowana na ratowanie gospodarki a nie spełnianie „rozbujałych” wizji inwestycyjnych samorządowców. Co się tyczy wypowiedzi Pana Prezydenta Jaśkowiaka jeżeli faktycznie on nazywa rząd debilami to pozwolę sobie nie oceniać poziomu tego pana chyba że te słowo „debile” to pana dodatek panie Marku a to już świadczy o czymś innym. Coś mi się zdaje że ktoś wprowadził Pana w błąd pytanie czy zrobił to świadomie aby Pana wykorzystać bo zleciło mi tu groźbą która była i jest powszechnie powielana przez pewną opcję polityczną w opozycji- „Gmina musi wydawać pieniążki i zaciągać kredyty na np inwestycje bo niestety jest okazja są pieniądze z Unii które i tak musimy wydawać i budować inwestycje bo grożą Polsce cięcia budżetowe unijne za praworządność.” To oczywiście jest nieprawda bo teoretyczne cięcia budżetowe unijne są uzależnione nie od ilości inwestycji ale uchwalanych ustaw dotyczących sądów czyż nie tak panie Marku? Ja nie jestem od dużej polityki tylko jako mieszkaniec martwi mnie to że więcej dyskusji jak i zaangażowania radnych podczas ostatniej sesji było w sprawie przekazania 800 000 zł pomocy Powiatowi i tam Radny Gajewski miał duże wątpliwości czy w zaistniałej sytuacji Miasto i gmina mogą sobie na to pozwolić . Natomiast na zaciągnięcie kredytu na 20 lat kontynuowanie inwestycji takich wątpliwości nie było mimo że wpływy do budżetu będą niższe niż w prognozie na lata 2020-2040. Dobry gospodarz wie kiedy należy powstrzymać się od wydawania pieniędzy na upiększanie swojego domu szczególnie za kredyt skoro przed oczami ma ewentualną utratę pracy i brak wpływu pieniążków na swoje konto. Tak samo powinno to być postrzegane przez samorządy bo mają obowiązek dbać przede wszystkim o zapewnienie podstawowych działań do których zostali powołani a więc zabezpieczenie środków na szkoły przedszkola przychodnie zdrowia utrzymanie bieżącej infrastruktury itp.. a jak jest „górka” to wydajemy na przyjemności. Pozwolę się nie zgodzić z Panem Markiem i uważam że gmina w obecnej sytuacji nie musi prowadzić nowych inwestycji i zaciągać kredyt. I nikt by Burmistrzowi o to głowy nie urwał a śmiem twierdzić że nawet najwięksi jego przeciwnicy gratulowali by mu odważnej i rozsądnej decyzji uwzgledniającej troskę o dalsze losy mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój.

 15. Marek pisze:

  Wiadomo jakie Pan Jaśkowiak ma poglądy w koncu wywodzi się z największej partii opozycyjnej.
  Jeśli chodzi o pieniądza unijne to my jako Polska mamy wdrożony Art 7 i w kwestii pieniążków to wszystko dalej zależy od Polskiego rządu czy chce dalej się bawić sądami. Ucięty budżet dla Polski to mniej pieniędzy na inwestycje. Szacunek mam do radnego Gajewskiego w koncu starszy człowiek radny i były burmistrz ale nie biorę pod uwagę tego co on mówi chociażby za to że wybudował dworzec PKP na wygwizdowie to samo z resztą jak Pan Wąsowicz z dworcem PKSu. Jeśli chodzi o te pieniądze bo jest duży hałas o to ,to napisze wprost takie sytuacje nie tylko są w Busku gdzie gmina daje pieniążki powiatowi albo powiat daje pieniążki gminie. W mojej opinii jest to normalna samorządowa pomóc. „Dobry gospodarz wie kiedy należy powstrzymać się od wydawania pieniędzy na upiększanie swojego domu szczególnie za kredyt skoro przed oczami ma ewentualną utratę pracy i brak wpływu pieniążków na swoje konto.” Czyli idziemy dalej doktryną „Skąpca”. Gdyby gmina gromadziła sobie pieniążki a nie robiła by inwestycji to zaraz była by opinia z pewnością że gmina nic nie robi.
  To nie od samorządu zależy czy ktoś straci pracę czy ktoś zbankrutuje to wszystko zależy od rządu bo samorządy mają związane rece.

 16. xyz pisze:

  Nie wiedzieć czemu większość osób wypowiadających się na tym portalu uważa że to ich wypowiedz jest właściwa i tyko ich,reszta to jakieś bzdury ,jednak jak widać w przypadku tego artykułu, niektórym ciężko złapać o co chodzi w przesłaniu w nim zawartym i nie tylko w tym.
  A intencją tego artykułu jak dla mnie jest tylko zasugerowanie, że nie wszystkie prace muszą być wykonywane na siłę w dobie panującego kryzysu epidemiologicznego.Że nawet największe firmy mogące zarobić miliardy na inwestycjach które realizują lub planują realizować warto wstrzymać, bo najważniejsze jest zdrowie i życie ludzkie a nie pieniądze.
  Oby się nie okazało że chytry w tym przypadku gmina straci dwa razy na swoich decyzjach.

 17. Do xyz pisze:

  Narazie rząd nie ma ani zakazów wstrzymania prac ani zaleceń wstrzymania prac. Narazie to wszystko zależy od inwestorów czy tego chcą czy jest na to możliwość itp. Gmina może jakieś prace wstrzymać ale nie musi. Ale zaraz obok gdzie budują prywaciarze dalej będzie budowa. Pan redaktor daje przykład Lotosu a ja daję przykład Przekopu Mierzeji Wiślanej gdzie dalej jest budowa. Jeśli będą jakieś przesłanki do tego czy epidemia zagraża prowadzeniu inwestycji to wtedy rząd poinformuje o tym kraj.

 18. Majster pisze:

  Obok osiedla Sikorskiego są złoża ropy wiadomo kto tam jest.

 19. xyz pisze:

  Czyli uważasz że przesłanek nie ma:
  Zamknięto szkoły,sanatoria,uniwersytety i wiele innych instytucji z racji kontaktu miedzy osobami.Teraz powiedz jak wyeliminować kontakt osób na budowie, gdzie korzystają z tych samych urządzeń, narzędzi czy zwykłej łopaty czy toalet? Ktoś to dezynfekuje? Nie wierzę.Jaka jest gwarancja że osoby przychodzące na taką budowę nie mają kontaktu z kimś zarażonym i przywleką wirusa.Według mnie tak mogą, ale dowiemy się tego jak ktoś zachoruje, tylko czy nie będzie to początkiem kolejnego ogniska,przez które może ktoś stracić życie.Czy istnieje taka mozliwość według mnie tak.Jakie jest prawdopodobieństwo że ktoś się zarazi na takiej budowie i zaniesie wirusa do domu? Według rządu jak piszesz żadne, pomimo że wiele osób pracuje w jednym miejscu.
  Według mnie trzeba umieć rozgraniczyć pracę pierwszej potrzeby np piekarnie,masarnie,zakłady produkujące artykuły pierwszej potrzeby spożywkę ogólnie jedzenie.Argument że rzad nie zabrania nie powinien wyłączyć myślenia.

 20. Do xyz pisze:

  Gościu ale ty upierdliwy jesteś!
  Szczerze to państwo narazie wyeliminowało zagrożenie gdzie to było możliwe.
  Nie da się w demokratycznym ustroju zatrzymać kraju bo zatrzymanie kraju to jest tylko możliwe w totalitarnym kraju gdzie zagłodzisz ludzi i masz w dupie kolejne dni. Rząd zalecił by pracownicy fizyczni nie byli blisko siebie i tyle. Uparłeś się o budowę ale są też takie sytuacje w Polsce gdzie zawieszenie inwestycji idzie w kosztach są straty przez to i firmy mogą zbankrutować. Piszesz cyt Według mnie trzeba umieć rozgraniczyć pracę pierwszej potrzeby np piekarnie,masarnie,zakłady produkujące artykuły pierwszej potrzeby spożywkę ogólnie jedzenie. Okej pisz to do rządu bo samorząd nawet nie ma uprawnień by wprowadzać jakieś restrykcje tam. Samorząd tak jak gmina powiat wprowadziło restrykcje w instytucje i miejsca które do nich są podległe.

 21. abc pisze:

  Samorząd nic sam nie może , samorząd jest całkiem zależny od rządu, itd – czytam te mądrości i pękam ze śmiechu. Ludzie SAMORZĄD jak sama nazwa mówi to jest samo rządzenie, struktura administracyjno-prawno-gospodarcza o dużym stopniu samodzielności! Rząd ustala ogólne zarysy, zalecenia, ale o sposobie ich realizacji decyduje lokalny SAMORZĄD. Więc proszę nie piszcie głupot i nie ośmieszajcie się. Podobnie jest w gospodarce. Sejm i Rząd ustala określone realia prawno-gospodarcze, ale to sami przedsiębiorcy decydują w co inwestują, w czym działają, czy na kredyt czy za własne, gdzie sprzedają , kogo zatrudniają itd. Skończyła się gospodarka centralna i odgórne sterowanie przedsiębiorcami. I podobnie skończył się centralizm w administracji. Jest SAMORZĄDNOŚĆ. I dlatego jeśli przedsiębiorca niewłaściwie zarządza swoją firmą i swoimi finansami to po prostu pada. I to wszyscy uznają, że jest normalne. Ale mało kto rozumie, że podobne prawa i zasady dotyczą samorządów i miejscowości. W tym względzie jak widzę panuje duch z poprzedniej epoki. Inwestować oczywiście należy. Ale trzeba to robić z głową. I trzeba w działaniu zakładać sytuacje kryzysowe, typu powódź, susza czy jak się okazuje epidemia. Swoją drogą stratedzy państwowi zawiedli całkiem i są niewiele warci jak się okazuje. Państwo kupuje supersamoloty F35 a nie ma pieniędzy na podstawowe środki ochrony maseczki, rękawiczki i nie ma opracowanych procedur na wypadek epidemii czy użycie broni biologicznej. Porażka.

 22. do powyżej pisze:

  Oj człowieku samorząd gowno może!!

 23. xyz pisze:

  Teraz należy sobie zadać pytanie dlaczego prywatne firmy nie schodzą z budów i dalej podejmują pracę.
  BO NIKT IM NIE ZAPŁACI ZA PRZESTÓJ I NIE WYPŁACI PENSJI ZA SIEDZENIE W DOMU, TAK JAK TO BEDZIE MIAŁO MIEJSCE W PRZYPADKU URZĘDASÓW W SAMORZĄDACH I FIRM PAŃSTWOWYCH GDZIE KASĘ DA PAŃSTWO Z NASZYCH PODATKÓW NA KTÓRE JESZCZE KTOŚ MUSI PRACOWAĆ.
  Mateusz daje 5 tysi jednorazowej zapomogi dla firm, pytanie na co to ma wystarczyć a cała pozostała pomoc znając życie będzie fikcją na papierze która pięknie wygląda.

 24. Rodowity buszczan pisze:

  Oj ludzie śmieszny jest ten portal jak i szmieszni są zwolennicy tego marnego portaliku. Czytałem artykuł że zamieszczony tu że buski umig ma pomoc przedsiębiorcom. Wybuchłem śmiechem bo jak zerwanie lub obniżenie opłat lokalnych ma pomoc przedsiębiorcom którzy ogłoszą upadłość lub zwolnią pracowników.Ten śmieszny i marny portal ma tylko za zadanie by wam ludziom uległym mieszać w głowach że za wszystkie źle rzeczy to jest odpowiedzialny buski umig. Ale jest coś takiego jak tarcza Anty kryzysowa która i tak nie pomoże małym zwykłym przedsiębiorcom typu zakładom fryzjerskim itp. O bublach rządowych Pan redaktor nie może pisać bo mu duma nie pozwala. Czytajcie niezależne media niż te bazgroły kopiuj wklej i wymysły redaktorka.

 25. MMM pisze:

  Popieracze i klakierzy buskiej władzy, tak jak osoba powyżej, po raz kolejny okazali się osobami o mizernej wiedzy, chyba że celowo kłamią. Tak się wymądrzają, a jak zwykle się kompromitują. Brawo!

  Samorząd może pomagać i mieszkańcom, i PRZEDSIĘBIORCOM.

  „Do złotówki ma zostać obniżona także opłata za czynsz lub dzierżawę nieruchomości, należących do gminy. Do „złotówki” obniżony zostanie także podatek od środków transportowych.

  „Chcemy pomóc wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, i firmom, dlatego proponujemy, aby za kwiecień, maj i czerwiec wszyscy mieli obniżone opłaty za wodę do złotówki z metra sześciennego” – powiedział prezydent Ostrowca, zapewniając jednocześnie, że miasto jest przygotowane na wprowadzenie takich ulg.”

  https://www.wnp.pl/finanse/ostrowiec-swietokrzyski-obnizki-podatkow-dla-przedsiebiorcow-oraz-oplat-za-wode-dla-mieszkancow,382841.html

 26. Jak się chce to się da. Brawo samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego! pisze:

  Jak się chce to się da. Nie da się tylko rozłożyć parasola w pupie. I to nie na pewno. Brawo samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego!

 27. :) pisze:

  Proponuję, by zamiast lekarzy koronawirusa zwalczały niebieskie mundury z Buska, najlepiej mł.asp. Zdzisław P. i st.post. Łukasz Cz. Jak wirus dowie się, że go mogą tak samo przydusić, jak radnego, to ucieknie z Polski!

 28. Do mmm pisze:

  Ty baranie obniżenie podatku i wody pomoże przedsiębiorcom przed bankructwem?? Nie
  To pomoże pracownikom przed stratą pracy??? Nie
  To rząd ma zapewnić by ci ludzie nie zbankrutowali i nie stracili pracy!!

 29. Kasia pisze:

  Właśnie samorząd mi nic nie pomoże jeśli z powodu epidemii zacznę robić cięcia w załodze bo niestety obniżone podatek dla przedsiębiorców to kropla w morzu. Rząd ma obowiązek pomóc małym przedsiębiorcom ale niestety nie wiadomo czy Anty kryzysowa tarcza to udzwignie.

 30. Adam pisze:

  Oszołomy dalej beda pieprzyc ze samorzad ma pomoc a obniżeniem podatków gminnych ocali się ludzi przed kryzysem

 31. Pietrek pisze:

  Moim zdaniem rządowy program to wydmuszka, dlatego jedyna nadzieja w samorządach. W mądrych Gminach władze pomagają  przedsiębiorcom, a nie budują pomniki pychy z brązu, dlatego tam lokalny biznes ma szanse przetrwać.

  Gdyby nie wrobiono radnego Łukasza, to na pewno (jako jedyny z radnych!) miałby odwagę upomnieć się o normalnych przedsiębiorców z terenu Gminy.

 32. Ooo pisze:

  Gościu samorządy nie mają pieniędzy by uchronić ludzi przed bankructwem i zwolnieniami.

 33. Do Pietrek pisze:

  Czyli w twoim mniemaniu radnego wrobiono.
  Czyli zrobił to pewnie Sikora razem z PISem i policja??
  Człowieku pierdolnij się w główkę ty chory psycholu.

 34. Pietrek pisze:

  Przecież Sikora kandydował z poparciem PiS-u.

 35. do powyżej pisze:

  Ale radny za to próbował budować swoją postać na zdjęciach z politykami PISu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl