PR24: Już od poniedziałku nowe zasady umów abonenckich na telefony i internet. Zobacz, co się zmieni - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Już od poniedziałku nowe zasady umów abonenckich na telefony i internet. Zobacz, co się zmieni

20 grudnia 2020 | PolskieRadio24.pl 19.12.2020 / Jarosław Kruk 20.12.2020 | | 6 komentarzy

Możliwość rozwiązania drogą elektroniczną umowy o świadczenie usług oraz zapoznania się z najkorzystniejszymi pakietami taryfowymi – takie m.in. uprawnienia zyskają abonenci operatorów telekomunikacyjnych, dzięki zmianom, które wchodzą w życie 21 grudnia 2020 roku. – informuje portal PolskieRadio24.pl 

Można będzie rozwiązać umowę e-mailem

Jako jedną z ważniejszych zmian resort wymienił umożliwienie abonentom rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w formie elektronicznej. Od poniedziałku rozwiązanie umowy z operatorem będzie możliwe zdalnie (np. mailem) bez konieczności wypełniania papierowych dokumentów i ich nadawania listem poleconym czy też złożenia ich w punkcie sprzedaży operatora.

Kolejną zmianą na rzecz konsumentów wprowadzenie nowych obowiązków informacyjnych dla operatorów.  Operator – nie później niż 30 dni przed upływem okresu, na jaki umowa została zawarta – będzie musiał poinformować o tym klienta.

Dodatkowo, przed automatycznym przedłużeniem umowy operatorzy będą informować o sposobach jej rozwiązania, a także najkorzystniejszych oferowanych przez siebie pakietach taryfowych.

Odszkodowanie za każdy dzień braku dostępu do Internetu

Abonent w przypadku zmiany dostawcy internetu zyskuje uprawnienie do zachowania ciągłości usługi. Wyjątkiem będą sytuacje, w których jest to technicznie niemożliwe. Według resortu w praktyce będzie to działało tak jak… – cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl ♂ – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

RK: Budowa masztu telefonii komórkowej w Owczarach kością niezgody – czy można tego uniknąć?

Mieszkańcy Kostek Małych nie chcą budowy masztu telefonii. Obawiają się o swoje życie

 

 

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “PR24: Już od poniedziałku nowe zasady umów abonenckich na telefony i internet. Zobacz, co się zmieni”

 1. Agata pisze:

  Odszkodowania to też powinny być dla osób które nie mogą normalnie żyć normalnie korzystać z urządzeń elektrycznych bo pewne grono jest nie doinformowane.
  Dokładnie chodzi mi o takie protesty jak pod tym artykułem czyli sprzeciw masztom.
  Teraz w dobie pandemii elektronika jest na pierwszym miejscu w potrzebie życia praca szkoła zakupy a przez osoby które się sprzeciwiają masztom to my czyli ludzie normalnie pracujący przez internet mamy same problemy. Brak łączności bugowanie stron problemy by na zwykłą pocztę się zalogować.
  Argumentacja osób protestujących że oni nie chcą mieć huku po nocach lub usmażonych mózgów czy pieron wie czego. To faleelektomagnetyczne jak każde inne takie fale są w telewizorach mikrofalówkach czy w telefonach a osoby protestujące jeszcze z takich rzeczy korzystają więc te protesty to jeden wielki absurd. To samo sieć 5G która jest najszybszą siecią która i tak już jest w Polsce i coraz bardziej się rozrasta. Naukowcy lekarze tlumacza że takie maszty są bezpieczne nawet Wanda Buk podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji za rządów PIS wielokrotnie tłumaczyła że maszty nie są szkodliwe to tym ludziom nie da sie przetłumaczyć. To jest skandal że przez niedokształconych i nawiedzonych osobników normalni ludzie cierpią. Pamiętam jak były już radny Szumilas po wygranych wyborach zamiast dokształcić ludzi to jeszcze zbijał kapitał polityczny i wspierał protestujących. I mamy to co mamy że przez wspieranie takich ludzi jeden czy drugi taki wariat potrafi wejść na masz i go podpalić.

 2. Do Agaty pisze:

  Popieram cie bo nie ty jedna masz z tym problem. Okolice Młyn tam nawet zasięgu nie ma i może za parę lat to się zmieni. I tak jak ty piszesz odnośnie tego kapitału to według mnie państwo powinno ścigać takie osoby. Wiele spiskowych oszołomów mydli oczy po internetach aż dziwne że sami z tego korzystają.

 3. Obiektywnie pisze:

  Jest demokracja? Jest. Skoro ludzie nie chcą koło swoich domów masztów, to mają prawo nie chcieć i mają prawo protestować. Każdy jest mądry i krytykuje innych, ale gdyby koło jego domu coś miało powstać, to sam by protestował i by mówił, a czemu tutaj, a nie mogą to gdzie indziej zrobić czy postawić, po co tak blisko, itd. To nie jest tak, że coś jest nieszkodliwe, bo jest dozwolone. Na skutek smogu w Polsce umiera 45 tys. osób rocznie. Samochody są dopuszczone do ruchu, ale spaliny są trujące, prawda? W piecach palić można, ale już na przykład w Krakowie zakazano palić paliwami stałymi, a za Krakowem wcześniej czy później pójdą inne miasta. Na zachodzie coraz więcej miast robi zakaz wjazdu aut z silnikiem diesla do centrum. Co do promieniowania przez anteny oraz promieniowania WIFI i promieniowania telefonów komórkowych, które są urządzeniami radiowymi nadawczo-odbiorczymi to polecam poczytać, posłuchać, porozmawiać z kimś kto ma wiedzę w tym temacie, a dopiero zabierać głos. To, że coś jest dopuszczone, nie znaczy, że nie jest szkodliwe. To, że coś jest teraz dopuszczone, nie znaczy, że w przyszłości nie będzie zakazane albo zmienione. Już wiele rzeczy było dozwolonych, nieszkodliwych, dopuszczonych, a potem je wycofano: niektóre leki, niektóre konserwanty, preparaty, środki chemiczne, ochrony roślin, itd. Na koniec powiem tylko tyle: Zastanówcie się skąd tyle raków w dzisiejszych czasach? A co do promieniowania anten, telefonów i WIFI, to zastanówcie się, poczytajcie, dowiedzcie, skąd wzrost guzów mózgu u młodych ludzi o 300 procent w ciągu ostatnich lat. A o tym co będzie, to mi ktoś opowiadał około 2004 roku, a to był ekspert w tej dziedzinie – anteny, radary, urządzenia radiowe, radarowe, itd. Opowiadał dokładnie co i jak, jakie będą skutki, więc gdy po kilkunastu latach usłyszałem, że na międzynarodowej konferencji bodaj 200 naukowców z całego świata stwierdziło taoczka w toczkę to co mi on mówił kilkanaście lat temu, to… Porozmawiajcie z lekarzem neurologiem, bo ja rozmawiałem, to mi to samo powiedział. No i tyle wam powiem. Ja wiem, że każdy chce mieć super zasięg, ale rozumiem mieszkańców i uwierzcie mi, nie wszystko co jest dozwolone jest obojętne dla zdrowia. Dziś liczy się tylko kasa, a zdrowie ludzkie jest na dalszym planie.

 4. Do obiektywnie pisze:

  To bardzo ciekawe co opisujesz ale pozwoliłem sobie poszukać e internecie o tym co piszesz i oczywiście nic nie znalazłem. Wifi jest nie szkodliwe i to juz od dawna wiadomo z reszta to już cały czas jest potwierdzane tak samo jak sieć 5G.

 5. Bardzo ciekawy artykuł - polecam przeczytać CAŁY pisze:

  instytutsprawobywatelskich.pl/elektrosmog-nie-jest-obojetny-dla-zdrowia/

  „Elektrosmog nie jest obojętny dla zdrowia”

  Jakie były wnioski z tych badań?

  Wnioski podstawowe były takie, że w odległości około 100 m od stacji bazowej do mniej więcej 200 m znacznie więcej było dolegliwości takich jak: zaburzenia snu, poczucie zmęczenia, zaburzenia pamięci świeżej, bóle głowy (bardzo często) i one występowały istotnie częściej w porównaniu z osobami, które mieszkały poza zasięgiem tej stacji.

  Istnieje martwe pole pod samą stacją, gdzie jest najbezpieczniej, ale już kilkadziesiąt metrów od stacji jest największe oddziaływanie na organizmy ludzi i najwięcej dolegliwości.

  Niestety coraz bardziej się tak okazuje. Jeśli chodzi o nowotwory w obrębie głowy, to pierwsze badania, które były prowadzone, zrobiono w dość krótkim czasie od wprowadzenia tej technologii i w związku z tym żadnych związków z PEM nie wykazywano. Im dłużej trwała obserwacja, tym więcej było potwierdzeń, że jednak jest taki związek. Opublikowaliśmy w 2017 r. metaanalizę z wszystkich dotychczasowych przeprowadzonych badań i stwierdziliśmy podwyższone ryzyko zwłaszcza dla glejaka (glioma). Istotny wzrost ryzyka wystąpienia tego nowotworu związany był z intensywnością i czasem używania telefonu. Także u osób które trzymają telefon podczas rozmowy zawsze z tej samej strony, ryzyko rozwoju glejaka po tej stronie głowy było większe (tzw. położenie ipsilateralne). Wzrost ryzyka wykazano także dla osób, które korzystały z telefonu komórkowego przed 20 rokiem życia.

  Podwyższone ryzyko stwierdzono także dla nerwiaka nerwu słuchowego. To jest z kolei łagodny nowotwór, ale również jest i trzeba go leczyć (radioterapia, operacja), żeby nie powodował niedosłuchu i innych problemów zdrowotnych (m.in. szumy uszne, zaburzenia równowagi).

 6. Ciekawy artykuł - polecam przeczytać CAŁY pisze:

  fakt.pl/kobieta/dzieci/wi-fi-ma-szkodliwy-wplyw-na-zdrowie-dzieci-wplyw-wi-fi-na-zdrowie-dzieci/m4st11n

  Częsta ekspozycja na fale Wi-Fi może doprowadzić do pogorszenia pamięci, trudności w przyswajaniu wiedzy, zaburzeń psychicznych, opóźnienia w mowie, nadpobudliwości, zaburzeń snu, a także znacznego przyrostu masy ciała. Jeżeli nie ograniczymy fal elektromagnetycznych w miejscach, w których przebywają dzieci, możemy narazić je nawet na tak poważne choroby jak ADHD, autyzm czy glejak, czyli jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl