PR24: Gen. Polko: Ukraińcy obalili mit wszechpotężnej rosyjskiej armii, pokazali siłę obrony terytorialnej - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Gen. Polko: Ukraińcy obalili mit wszechpotężnej rosyjskiej armii, pokazali siłę obrony terytorialnej

28 lutego 2022 | | | 8 komentarzy

Profesjonalną rosyjską armię rozbijają ludzie, którzy kochają swoją ojczyznę, którzy chcą jej bronić i robią to z ogromnym poświęceniem. Z punktu widzenia wojskowego pokazuje to też siłę obrony terytorialnej. Ukraińcy obalili mit wszechpotężnej rosyjskiej armii – powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były szef GROM-u. – informuje 27.02.2022 portal PolskieRadio24.pl

Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Zacięte walki toczą się między innymi o Kijów. Ukraińcy nie dali Rosji zdobyć Kijowa oraz wyparli rosyjskie wojska z Charkowa. Zdaniem gościa PR24 postawa i waleczność Ukraińców są godne uznania.

„Patrzę na nich z ogromnym podziwem”

Przede wszystkim patrzę na nich z ogromnym podziwem. To, co zrobili, łapie za serce. Obalili mity o tej wszechpotężnej armii rosyjskiej, o Specnazie, o grupie Wagnera, o Kadyrowie. Pokazali ducha walki. To ten czynnik zwycięstwa, który jest podkreślany przez Carla von Clausewitza, twórcę nowoczesnej sztuki wojennej – powiedział gen. Roman Polko♂.

To, z punktu widzenia wojskowego, pokazuje też siłę obrony terytorialnej. Tę profesjonalną armię rozbijają ludzie, którzy kochają swoją ojczyznę, chcą jej bronić, robią to z ogromnym poświęceniem. W kontrze do tego są zawodowi żołnierze, którzy… – cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl

◙ Podobne informacje:

RK: Wojsko Polskie w stanie podwyższonej gotowości. Terytorialsi w stanie gotowości | „Stanęło ich trzystu naprzeciw tysiącom. Wygrali!”

10.ŚBOT: Świętokrzyscy Terytorialsi wśród najlepszych strzelców wyborowych

eM: Płk Grzegorz Motak: Wojska Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycję Armii Krajowej [VIDEO]

Kalendarium: „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń” – w nocy z 15 na 16 lutego 1941 miał miejsce pierwszy zrzut cichociemnych na terenie okupowanej Polski.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “PR24: Gen. Polko: Ukraińcy obalili mit wszechpotężnej rosyjskiej armii, pokazali siłę obrony terytorialnej”

 1. "Cały naród stanął do walki"-były wojskowy o obronie Ukrainy. Zauważa ogromne znaczenie ukraińskiej OT. Zwraca uwagę, że PL, oprócz rozwijania WOT powinna "rozpocząć prace nad powszechnym dostępem Polaków do broni palnej" pisze:

  [28.02.2022] – W kwestii obrony Ukrainy w tej chwili kluczowa jest idea zrywu przeciwko najeźdźcy, agresorowi – ocenił na antenie Polskiego Radia 24 były wojskowy i bloger podpisujący się w mediach „wczoraj żołnierz dziś tata”.
  Ukraina broni przed rosyjską agresją już piąty dzień. – To, co widzimy na Ukrainie dzisiaj to jest obrona narodowa – podkreślił gość audycji. Zaznaczył, że Ukraińcy są przygotowani i wyszkoleni do walki. Przypomniał, że ukraińscy żołnierze jeździli z Polakami na misje zagraniczne.
  Były żołnierz Wojska Polskiego zauważył ogromne znaczenie ukraińskiej obrony terytorialnej, która „radzi sobie z grupami dywersyjnymi”. W dalszej części audycji zwrócił uwagę na płynące z tej sytuacji ewentualne wnioski dla Polski, która oprócz rozwijania WOT powinna „rozpocząć prace nad powszechnym dostępem Polaków do broni palnej”. Zaznaczył, e powszechne nie oznacza „dla każdego”. Zaznaczył, że powinno to się odbywać systemowo i rozpocząć od edukacji na poziomie szkół, gdzie powinno odbywać się szkolenie z tematyki obronnej i pierwszej pomocy.

  https://www.polskieradio24.pl/130/5925/Artykul/2910519,Caly-narod-stanal-do-walki-Bloger-i-byly-wojskowy-o-obronie-Ukrainy

 2. Martyna pisze:

  Też nie wiemy czy Rosja nie ma w zapasie właśnie wyspecjalizowanych wosjk i sprzętu którego dopiero zamierza użyć . OBY się skończyło jak najszybciej

 3. Bella Richter pisze:

  Czy w Busku istnieje jakiś plan na wypadek wojny?
  Czy istnieje obrona cywilna?
  Kiedy ostatni raz były ćwiczenia? Chyba 35 lat temu więc tamci ludzie to może już nie żyją…

 4. Do Bella Richter pisze:

  Halo, tu Ziemia! Jaka obrona cywilna? Teraz to są wojska obrony terytorialnej, inaczej WOT, a jeszcze inaczej to wojsko macierewicza antoniego uchowaj nas Panie.

 5. Bella Richter pisze:

  W szkołach powinno być PO z prawdziwego zdarzenia, kurs i egzamin strzelecki. Harcerze lepiej niech wyjdą z kościoła i organizują rajdy i survivale, bo jak widać innej rady nie ma.

 6. Do powyżej pisze:

  Podnosi cię. Program jest przeładowany głupotami a ty byś chciała wprowadzić jeszcze PO. To czarnek w jego miejsce musiałby zlikwidować jakiś przedmiot. Obawiam się że prędzej zlikwidował by matematykę niż religię.

 7. Lista spraw pisze:

  1. Wykopać piwnice na ziemniaki i kapuste kiszoną, zrobić zbiorniki na wode, wykopac studnie
  2. Zgromadzić węgiel, benzyne i rope, kupić motopompe,
  3. Kupić prosiaka i ubić, cielaka ubić, zakonserwować mięso, kiełbase, słonine, zakopać w beczkach, zrobić zapas bimbru ale taki solidny
  4. Dolary i złoto zakopać w banku ziemskim
  5. Kupić na zapas majtki, skarpety, mocne gacie, kurtke, mocne buty,
  6. Znalezć stare maszynki na benzyne (prymusy) albo na karbid
  7. Nauczyć się strzelać

 8. Do powyżej pisze:

  Najlepiej robić samemu konserwy w słoikacha z kupnych to tylko z Łukowa saperska i lunczeon mit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl