PR24: Francja: protestujący starli się z policją, 130 osób w areszcie. Macron: "hańba dla dopuszczających się przemocy" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Francja: protestujący starli się z policją, 130 osób w areszcie. Macron: „hańba dla dopuszczających się przemocy”

25 listopada 2018 | IAR, PAP 24.11.2018 06:00/ Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

W całej Francji odbywały się akcje protestacyjne przeciwko planom podwyżki cen paliw. Aresztowano 130 osób, a ponad 40 w samym Paryżu, gdzie doszło do starć z policją. – Hańba tym, którzy dopuszczali się przemocy wobec innych obywateli. Nie ma miejsca na taką przemoc w Republice – napisał Macron na Twitterze.

Protesty na ulicach ParyżaFoto: PAP/EPA/Julien de Rosa

Prawie 100 tysięcy osób protestowało we Francji przeciwko podwyżkom podatku od paliw – poinformował francuski minister spraw wewnętrznych. W Paryżu policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.  W całym kraju aresztowano 130 osób. 8 osób zostało rannych, w tym 2 policjantów.

Blokady dają się we znaki szczególnie w Bretanii, Normandii i na południe od Bordeaux. W Lille, w Tuluzie a przede wszystkim w Paryżu dochodziło do spięć między policją a tak zwanymi „żółtymi kamizelkami” – osobami protestującymi przeciwko podwyżkom cen paliw ubranymi w tego koloru kamizelki bezpieczeństwa.

Do zamieszek doszło na Polach Elizejskich, gdy kilka tysięcy protestujących – wznoszących hasła „Macron, rezygnacja” i „Macron – złodziej” – próbowało przedostać się w okolice Pałacu Elizejskiego – siedziby prezydenta Emmanuela Macrona, a także w pobliże innych instytucji państwowych.

Prezydent komentuje

-Hańba tym, którzy…. – cały artykuł + fotogalerie i video – na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link

źródło: PolskieRadio24.pl

 

infobusko.pl: – PR24: Tysiące wydarzeń w całym kraju. Polacy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl