PR24: Dzień Wszystkich Świętych. Prymas Polski: to szczególny, wyjątkowy czas - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Dzień Wszystkich Świętych. Prymas Polski: to szczególny, wyjątkowy czas

1 listopada 2018 | PolskieRadio24.pl / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Kościół katolicki obchodzi dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Wyraża w ten sposób wiarę w obcowanie świętych i przypomina wszystkim wiernym o powołaniu do świętości. – To szczegółny dzień – powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

Dla chrześcijan to radosny dzień, w którym wspominają nie tylko świętych wyniesionych na ołtarze, ale wszystkich, którzy odeszli w opinii świętości. Teologowie podkreślają, że uroczystość obejmuje też tych, którzy osiągnęli doskonałość, czyli zmarłych krewnych i przyjaciół. Uroczystość jest obchodzona w Kościele łacińskim od IX wieku.

Jutro (2 listopada) w Dzień Zaduszny wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.

Zarówno uroczystość Wszystkich Świętych, jak i Zaduszki są czasem wspominania bliskich, którzy odeszli i refleksji nad sensem ziemskiego przemijania. W tych dniach tradycyjnie odwiedzamy groby, składamy kwiaty i zapalamy znicze, także w tych miejscach bezimiennych, czy zapomnianych.

cały artykuł – na stronie PolskieRadio24.pl – po kliknięciu na link

Histomag.org: – Schody do nieba – wielcy święci, papieże i mistycy

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl