PR24: Akcja T4. "Likwidacja życia niewartego życia" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR24: Akcja T4. „Likwidacja życia niewartego życia”

12 stycznia 2021 | PolskieRadio24.pl 12.01.2021 / Jarosław Kruk 12.01.2021 | | 2 komentarze

Na początku 1940 roku fala akcji T4 dotarła na teren Generalnego Gubernatorstwa. 12 stycznia 1940 oddział SS otoczył szpital psychiatryczny w Chełmie. Rozstrzelano 440 pacjentów. Ślady zbrodni dokładnie zatarto. – informuje portal PolskieRadio24.pl 

○ Chore dzieci ze szpitala psychiatrycznego Schönbrunn. Zdjęcie wykonane w 1934 roku przez funkcjonariusza SS / Foto: Wikipedia/cc/Bundesarchiv

Nazistowska koncepcja rasy

Eugenika♂, czyli koncepcja udoskonalenie gatunku ludzkiego, upowszechniła się pod koniec XIX wieku za sprawą angielskiego badacza Francisa Galtona, przyrodniego brata Karola Darwina. Naukowa teoria o naturalnej selekcji przyjęła wynaturzoną formę w III Rzeszy.

Adolf Hitler w „Mein Kampf” zawarł skrajnie rasistowskie i antysemickie teorie. Powołując się na eugenikę, dowodził istnienia rasy panów. Utworzono specjalny ośrodek badawczy Ahnenerbe, w którym dziesiątki ludzi pracowało nad naukowym udowodnieniem tez szaleńca.

Przygotowano grunt pod program skrajnego barbarzyństwa. Na szczycie hierarchii czystości rasowej znajdowali się Aryjczycy – zmyślona rasa wysokich, smukłych i jasnowłosych ludzi z północnej Europy. Na przeciwnym biegunie usytuowano Żydów, Romów, homoseksualistów i osoby niepełnosprawne. Wyeliminowanie tych grup stało się zasadniczym elementem ideologii nazistów.

„Likwidacja życia niewartego życia”

1 września 1939 dekretem Hitlera o „eutanazji” rozpoczęto akcję o kryptonimie T4. W rzeczywistości był to szeroko zakrojony mord na osobach chorych psychicznie. Organizatorem zbrodni został osobisty lekarz Hitlera, Karl Brandt, który opracował instrukcję, program działania i nadzorował akcję do samego końca.

Wszystko utrzymywano w głębokiej tajemnicy. Lekarze typowali w poszczególnych szpitalach psychiatrycznych chorych, którzy nie rokowali leczenia. Pacjentów przewożono do ośrodków eksterminacji na terenie Rzeszy (Grafeneck, Brandenburg, Hartheim, Sonnestein, Bernburg oraz Hadamar). Mordowano za pomocą gazu – metodą stosowaną później w obozach zagłady na terenie okupowanej Polski.

Akcję, wraz z postępującym frontem, rozszerzono na ziemie polskie. Chorych… cały artykuł na źródłowej stronie PolskieRadio24.pl ♂- po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Objawienie Pańskie. Bp Florczyk o manifestacjach kobiet: Kto nienawidzi dziecka, chodzi w głębokiej ciemności [POSŁUCHAJ HOMILII]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “PR24: Akcja T4. „Likwidacja życia niewartego życia””

  1. Adam pisze:

    I kto by pomyślał że nasz wielki redaktor będzie powiązywać nazistów do naszych kobiet które walczą o swoje prawa jak i o nasze prawa. Gdzie tu miłość do bliźniego Panie redaktorze. Niech żyje Polska Walcząca i Polka Walcząca.

  2. Tak dla Aborcji i Eutanazji pisze:

    W Niemczech aborcję zalegalizowano w 1976 r. W Niemczech aborcja prawnie dopuszczalna jest jedynie w dwóch wypadkach: gdy ciąża zagraża życiu bądź zdrowiu fizycznemu i psychicznemu matki, gdy jest wynikiem gwałtu, występku kazirodczego i przestępstwa pedofilskiego.
    W czasach Hitlerowskich Niemiec był zakaz aborcji z uwagi na to że Naziści ruszyli z kampanią prorodzinną z uwagi też na wojnę. Piękne słowa o rodzinie że Niemka ma rodzić silnych Niemców by potem iść na wojnę. Mechanizm całej propagandy prorodzinnej Hitlerowskich Niemiec był spowodowany głównie tym że szła wojna a naziści wiedzieli że wojna pochłonie wielu Niemców i będzie tzn niż demograficzny który spowoduje że będzie mniej żołnierzy. Hitlerowskie Niemcy nawet ruszyły z propagandą gdzie żołnierz ma płodzić bezwarunkowo czy to Niemka czy nie, i wtedy runęła wielka propaganda o tzn rasie aryjskiej. Nie zapominajmy że nie możemy nazywać absolutnie żadną aborcją tego co Hitler zrobił z Polkami i z małymi Polakami. To nie była żadna aborcja to była zbrodnia na masową skalę. Przymusowe uśmiercanie płodów na masową skalę tłumacząc że Polak nie może się rodzić. Przymusowe uśmiercanie płodów w spłodzonych przez Polkę i Polaka miało za zadanie wytępić Polskość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl