PR: Przełomowa decyzja papieża. Zezwolił na pielgrzymki do Medjugorie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR: Przełomowa decyzja papieża. Zezwolił na pielgrzymki do Medjugorie

13 maja 2019 | Polskie Radio, IAR, PAP 12.05.2019 15:59 / Jarosław Kruk 13.09.2019 | | 0 komentarzy

Papież Franciszek wyraził zgodę na oficjalne organizowanie pielgrzymek do Medjugorie. Komentując tę decyzję rzecznik watykański wyjaśnił, że nie oznacza to uznania przez Kościół mających zachodzić tam od 36 lat objawień Matki Bożej.

O decyzji papieża poinformował specjalny wizytator Watykanu dla parafii Medjugorie abp Henryk Hoser i nuncjusz papieski w Sarajewie.

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti wyjaśnił w oświadczeniu, że papież w ten sposób pragnie wyrazić swą szczególną uwagę duszpasterską miejscu, w którym narodziły się liczne łaski Boże. Oznacza to, że od teraz parafie i diecezje mogą organizować oficjalnie pielgrzymki do Medjugorie.

Przedtem miały charakter… – cały artykuł na źródłowej stronie Polskiego Radia – po kliknięciu na link

 

grafiki:
Papież Franciszek – fot. Casa Rosada / Wikipedia,
Kościół pw. św. Jakuba w MedziugoriuŚwięta Dziewica „Gospa” z Tihaljina, 27 km od Medziugorie  – fot. Mariusz Musiał/ Wikipedia

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl