PR: Dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR: Dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne?

12 czerwca 2019 | Polskie Radio Jedynka 06.06.2019 16:27 / Jarosław Kruk 12.06.2019 | | 0 komentarzy

Dlaczego należy czytać dziecku 20 minut dziennie i nie denerwować się, że za każdym razem jest to ta sama książka? W audycji „Cztery pory roku” m.in. na to pytanie odpowiada Bianca-Beata Kotoro – psychoterapeutka i psycholog społeczny. 

Według statystyk rodzice powinni czytać dzieciom po 20. minut dziennie. Nie jest to ani za krótko, ani za długo. Jak doradzają eksperci, jeśli dziecko po 5 minutach czytania zajmie się czymś innym, warto po jakimś czasie powrócić do lektury. Nie można jednak denerwować się, że pociechy nie są całkowicie skoncentrowane na tym, co im czytamy.

– Mamy oczekiwania, że jak czytamy dzieciom, to powinny po prostu siedzieć w ciszy, nie ruszać się i być pochłonięte, bo wtedy to oznacza, że słuchają. A tak nie jest, dzieci potrafią nagle zacząć się wiercić, kręcić loka z włosów czy oglądać coś na ścianie. Rodzice i opiekunowie często denerwują się i mówią: „bądź uważny” albo „czy ty mnie słuchasz?”. A my tymi hasłami rozbijamy uwagę – mówi Bianca-Beata Kotoro.

Gość Jedynki odnosi się także do tematyki książek, które wybieramy. Według niej warto sięgać również po… – cały artykuł i zapis 10 minutowej rozmowy na źródłowej stronie Polskiego Radia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl