PR: 2 maja obchodzimy Dzień Flagi - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR: 2 maja obchodzimy Dzień Flagi

2 maja 2021 | Polskie Radio 24 2.05.2019 / Jarosław Kruk 2.05.2019 | 03.05.2021 | | 0 komentarzy

2 maja na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r., obchodzony jest Dzień Flagi.

źródło: wirtualnyregion.pl

– Dzisiaj ulice, domy prywatne, bloki czy urzędy mają wywieszone flagi. To dobrze świadczy o nas jako o państwie – mówi w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.

– Dzień Flagi, promocja barw narodowych, godła narodowego integruje społeczność pokazując, że także w zjednoczonej Europie i Unii Europejskiej mamy swoją podmiotowość i jesteśmy państwem o ponad tysiącletniej tradycji – zaznaczył gość PR24. – Dobrze, że takie święto jest, dlatego że wiele krajów na świecie i w Europie ma swój Dzień Flagi. Powinniśmy być dumni ze swojej flagi – powiedział doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

W związku z Dniem Flagi warto przypomnieć pewne zasady oddawania barwom narodowym szacunku. – Symbole narodowe najczęściej używane są… – cały artykuł i audio zapis rozmowy na radiowej antenie na źródłowej stronie Polskiego Radia 24 – po kliknięciu na link

grafika tytułowa: autor: MO810 / Wikipedia

8 PROTOKÓŁ FLAGOWY czyli jak eksponować flagę

8 Polskie Radio 24: – Nauka, której przedmiotem jest badanie flag narodowych

◙ Podobne informacje:

PR: Szkarłat, pąs czy karmazyn? Barwy polskiej flagi pod lupą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl