Poseł Michał Cieślak świętokrzyskim kandydatem Porozumienia w wyborach do Parlamentu Europejskiego [+fotogaleria] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Poseł Michał Cieślak świętokrzyskim kandydatem Porozumienia w wyborach do Parlamentu Europejskiego [+fotogaleria]

5 lutego 2019 | Jarosław Kruk | | 5 komentarzy

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin – prezes Porozumienia, poinformował 4 lutego w Kielcach, iż poseł Michał Cieślak został desygnowany przez Porozumienie na kandydata partii w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Zjednoczonej Prawicy w okręgu świętokrzysko-małopolskim.

Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Michał Cieślak podczas spotkania w sali konferencyjnej Targów Kielce, 4.02.2019 / fot: Jarosław Kruk

O tej decyzji ścisłego kierownictwa partii poinformowało około godziny 15.00 na swoim portalu „Echo Dnia”   – artykuł po kliknięciu na link.

– Oficjalnie mogę zakomunikować, że w zeszłym tygodniu zebrało się prezydium Porozumienia i w okręgu świętokrzysko-małopolskim desygnowaliśmy jako kandydata na listach Zjednoczonej Prawicy posła Michała Cieślaka. To oficjalna kandydatura – powiedział Jarosław Gowin w programie „Gość Dnia” na portalu echodnia.eu – relacja po kliknięciu na link.

Informację o rekomendacji dla posła Michała Cieślaka wicepremier Jarosław Gowin powtórzył ponownie w gronie członków i sympatyków Porozumienia z całego województwa w sali konferencyjnej Targów Kielce. Prawie dwugodzinne spotkanie miało charakter informacyjno-organizacyjny. Z Buska uczestniczyło w nim jedenaścioro osób, z piątką radnych na czele: Maciejem Gawinem radnym sejmiku, Magdaleną Konieczną-Różycką, Anną Lach, Łukaszem Szumilasem i Jerzym Szydłowskim – radnymi RM.

Wspólne zdjęcie uczestników spotkania. / fot: Jarosław Kruk

Koalicję Zjednoczona Prawica  tworzą trzy partie: Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina. W wyborach ugrupowanie startuje pod wspólnym szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

Pełniący funkcję prezesa świętokrzyskich struktur Porozumienia Michał Cieślak piastuje mandat poselski od wyborów w 2015 r. W Sejmie zajmuje się kwestiami rolnictwa i gospodarki.  / JKR

 

◙ Radio Kielce: – Michał Cieślak kandydatem do Parlamentu Europejskiego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Poseł Michał Cieślak świętokrzyskim kandydatem Porozumienia w wyborach do Parlamentu Europejskiego [+fotogaleria]”

 1. On pisze:

  A Szumi znowu szumi

 2. Łukasz Jakub Szumilas radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Witam serdecznie.
  Dziękuję wszystkim obecnym za bardzo merytoryczne spotkanie. Podczas dyskusji podjąłem temat największego problemu województwa świętokrzyskiego jakim jest depopulacja regionu i masowa emigracja młodego pokolenia. Zwróciłem się do premiera Jarosława Gowina z prośbą o opracowanie kompleksowego programu „Polska Młodzież- Nasza Przyszłość”, uwzględniającego tematy rozwoju gospodarki, rynku pracy, sytuacji mieszkaniowej oraz odpowiedniej edukacji. Poruszyłem zagadnienie transportu kolejowego, reaktywację połączenia Busko-Kielce 7 dni w tygodniu w godzinach od 5 do 23 oraz uruchomienia przystanków pośrednich. Kurort bez połączenia kolejowego to w mojej opinii „mrzonka”. Temat monokultury rynku pracy na południu województwa. Zwróciłem uwagę na potrzebę rozwijania kompleksowej, wspólnej oferty turystycznej Ponidzia, której osią komunikacyjną mogła by być ponidziańska kolej wąskotorowa, na potrzebę jej reaktywacji z Pińczowa do Wiślicy i może przedłużenie do Nowego Korczyna i Solca-Zdroju. Mamy piękną rzekę Nidę świetną na spływy kajakami, zabytki Pińczowa, tamtejszy Aeroklub, znaną na całym świecie Stadninę Koni Arabskich w Michałowie, Chroberz z Pałacem Wielopolskich, SPA oraz zabiegi uzdrowiskowe w Busku i Solcu, kolebkę państwa Wiślan i zabytki prastarej Wiślicy, piękne krajobrazy, bogatą historię, królewskie miasto Nowy Korczyn, tuż za Wisłą malowaną wieś Zalipie, ECP w Pacanowie. Wspólny potencjał turystyczno-rekreacyjny Ponidzia jest wielki, można tu uprawiać Nordic Walking, jeździć konno, rowerami, pływać kajakami, to olbrzymie niewykorzystane możliwości Ponidzia. Zapewniłem pana Premiera również o trosce jaką otoczony jest Dąb Jarosława Gowina oraz działaniach poczynionych by przesadzić go w reprezentacyjne miejsce!

 3. reks pisze:

  Pan Łukasz Szumilas bardzo merytorycznie zwrócił się do Premiera Jarosława Gowina w sprawie aktywizacji młodych ludzi, potencjał jaki niesie ten człowiek napawa optymizmem młodych ludzi, chce się działać w otoczeniu takim jaki prezentuje „Szumi”

 4. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Dziękuję za miłe słowo i uznanie Reks 😉 Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz młodzieży i naszej Ojczyzny! Pozdrawiam

 5. […] infobusko.pl: – Poseł Michał Cieślak świętokrzyskim kandydatem Porozumienia w wyborach do… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl