Organizacja I Komunii Świętej w diecezji kieleckiej w roku 2021 - komunikat ordynariusza ks. bp Jana Piotrowskiego - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Organizacja I Komunii Świętej w diecezji kieleckiej w roku 2021 – komunikat ordynariusza ks. bp Jana Piotrowskiego

14 kwietnia 2021 | Radio Kielce Marlena Płaska 14.04.2021 / Jarosław Kruk 14.04.2021 | | 2 komentarze

Terminy Pierwszej Komunii Świętej w diecezji kieleckiej mają być uzgadniane przez każdego z proboszczów z rodzicami dzieci, które przygotowują się do tego sakramentu. W obliczu trwającej epidemii i zmieniających się zaleceń sanitarnych zdecydował o tym ordynariusz diecezji kieleckiej ksiądz biskup Jan Piotrowski. – informuje za e-stroną Diecezji kieleckiej  portal Radio Kielce

W wydanym dokumencie biskup zaleca także, aby w sytuacji, gdy nie będzie jednomyślności, co do jednego terminu I Komunii Świętej, rodzice ustalili z proboszczem nowy, późniejszy termin dla pozostałej grupy dzieci. Sakrament powinien jednak zostać udzielony nie później niż do końca 2021 roku.

„W organizacji  uroczystości I Komunii Świętej należy uwzględniać aktualnie obowiązujące zasady sanitarne w miejscach kultu. Jeżeli będą tego wymagały przepisy sanitarne i okoliczności  sanitarne, to należy organizować uroczystość I Komunii  Świętej w mniejszych grupach” – napisał też biskup Jan Piotrowski♂.

Przypomniał przy tym, że obowiązek przygotowania dzieci do I Komunii Świętej spoczywa przede wszystkim na rodzicach i odbywa się w rodzinach, które są Kościołem Domowym.

– W tym obowiązku rodzice są  wspomagani przez księży, siostry zakonne, czy katechetów  świeckich. Na proboszczu parafii spoczywa obowiązek zweryfikowania odpowiedniego przygotowania dzieci do spowiedzi świętej i przyjęcia I Komunii Świętej – czytamy.

Niezbędne przygotowania prowadzone w parafiach powinno, według zaleceń biskupa, odbywać się… – cały artykuł i link do Komunikatu na źródłowej stronie Radia Kielce♂

 

◙ Podobne informacje:

Pierwsza Komunia Święta w parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju [FOTO]

RK: Biskup Piotrowski: ludzka próżność i przewrotność karmiona pychą nie cofnęła się przed niczym [HOMILIA]

RK: Biskup Jan Piotrowski: okrutnie wrogi świat dla chrześcijan [HOMILIA, AUDIO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Organizacja I Komunii Świętej w diecezji kieleckiej w roku 2021 – komunikat ordynariusza ks. bp Jana Piotrowskiego”

  1. nznz pisze:

    Wiem, że byli często blokowani przez prezydenta, nie mogli wdrażać swoich pomysłów. Co więcej, prezydent Wenta notorycznie robił z nich kozłów ofiarnych, by oczyścić się z błędów, które sam popełnia. Mieli też problemy z doradcami prezydenta Wenty, którzy de facto rządzą w ratuszu, co generuje mnóstwo konfliktów.

  2. Łukasz Nowak pisze:

    Polska hierarchia kościelna właśnie marnuje znakomitą okazję, by przywrócić I Komuniom Świętym ich właściwe znaczenie, w czym na pewno pomogłoby odejście od zbiorowego udzielania sakramentu, które staje się okazją do licytacji rodzin przepychem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl