PB: Emilewicz: będziemy dofinansowywać budownictwo społeczne do 80 proc. wartości inwestycji - w Busku też? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PB: Emilewicz: będziemy dofinansowywać budownictwo społeczne do 80 proc. wartości inwestycji – w Busku też?

22 maja 2020 | Puls Biznesu 21.05.2020 / Jarosław Kruk 22.05.2020 | | 6 komentarzy

Zmieniamy zasad dofinansowania budownictwa społecznego – zapowiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, budownictwo społeczne będzie dofinansowywane – grantem do 80 proc. wartości inwestycji. To środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. – informuje portal Puls Biznesu

Budują się nowe mieszkania developerskie przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju , 22.05.2020 / fot. Jarosław Kruk

Wicepremier Jadwiga Emilewicz na briefingu prasowym we Wrocławiu poinformowała, że w czwartek zostanie podpisane porozumienie między samorządem Wrocławia a Krajowym Zasobem Nieruchomości o przekazaniu 20 ha ziemi na cele budownictwa społecznego. Na dwunastu działkach budowlanych może powstać kilka tysięcy mieszkań.

„Na mocy tego porozumienia będzie mogła powstać spółka, która zrealizuje to przedsięwzięcie. W najbliższym czasie powstaną inicjatywy legislacyjne, które już są w procesie legislacyjnym. Te mieszkania będą mogły powstać ze znaczącym wsparciem budżetu państwa. Zmieniamy zasady dofinansowania budownictwa społecznego. Będziemy je dofinansowywać kwotą – grantem do 80 procent wartości inwestycji. Będą to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego” – zapowiedziała Emilewicz.

Emilewicz podkreśliła, że budownictwo mieszkaniowe jest jednym z filarów, dzięki któremu będzie można wrócić na szybką ścieżkę rozwoju gospodarczego. Dlatego rząd… cały artykuł na źródłowej stronie Puls Biznesu – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Bardzo dobra wiadomość dla samorządów – dofinansowanie na poziomie 80% sprawia, że realny koszt budowy metra kwadratowego mieszkania w budownictwie społecznym jaki poniesie realizująca je gmina będzie 5- krotnie mniejszy! Zatem, nie powiedzmy 4.000 zł / m2, ale 800 zł/m2!!

Wielkim grzechem uważam, będzie niewykorzystanie takiej okazji przez władze samorządowe by rozwiązać lokalne problemy mieszkaniowe i obniżyć rynkowe ceny mieszkań w Busku-Zdroju dla szukających swojego lokum.

 

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “PB: Emilewicz: będziemy dofinansowywać budownictwo społeczne do 80 proc. wartości inwestycji – w Busku też?”

 1. Do redakcji pisze:

  Wierzy pan w to? Bo ja nie.
  Mieszkanie Plus okazało się klapą bo rządu nawet nie stać na budowanie blokowisk bo to już nie są czasy PRLu. Poza tym w naszym województwie uczestniczą trzy miasta w programie mPlus Kielce Staszów Starachowice a gdzie reszta?? Gdzie taki Ostrowiec czy Skarżysko lub Końskie.

 2. Eh pisze:

  Wincyj socjalizmu hah a dług publiczny rośnie, jak łatwo ludzie dali się skurwić za 500 i jakieś mieszkanko plus które i tak jest jednym wielkim bagnem.

 3. Do redakcji pisze:

  Program mieszkanie Plus jak najbardziej tylko byle by strona rządową nie dała plamy

 4. .. pisze:

  A radni to od czego są??

 5. Wojciech pisze:

  Na początek wystarczyłoby nie likwidować żłobków i przedszkoli.

 6. Wasze ulice Nasze kamienice, by w Busku żyło się lepiej! pisze:

  Wasze ulice Nasze kamienice, by w Busku żyło się lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl