PAP: Polacy coraz bardziej zadłużeni. Świętokrzyskie się wyróżnia - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PAP: Polacy coraz bardziej zadłużeni. Świętokrzyskie się wyróżnia

15 listopada 2018 | Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Patrząc na mapę Polski, widać spore różnice między wielkością zadłużenia mieszkańców w poszczególnych obszarach kraju / grafika: Radio Kielce

Suma niespłaconych w terminie rachunków, alimentów oraz kredytów i pożyczek 2,76 mln Polaków przekroczyła w III kwartale 73 mld zł. Pieniędzy wystarczyłoby na sfinansowanie przez trzy lata programu 500 plus – wyliczyło Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Jak wynika z Indeksu Zaległych Płatności Polaków opracowanego przez BIG InfoMonitor w oparciu o dane z końca września 2018 r., na zwiększenie problemów finansowych konsumentów wpłynęły w trzecim kwartale tego roku głównie zaległości wynikające z nieterminowego opłacania bieżących rachunków, rat pożyczek oraz długów zgłoszonych przez firmy windykacyjne.

Dodano, że w tym czasie w bazach Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz BIK przybyło prawie 2,4 mld zł zaległości i ponad 33 tys. niesolidnych dłużników. Według BIG zaległości z tego powodu przekroczyły 1,94 mld zł, zaś suma nieopłacone w terminie kredytów zwiększyła się o 0,44 mld zł.

dalszy ciąg artykułu – na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

niezależna.pl: – Co drugi Polak się zapożyczył

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl