Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - 28-30 sierpnia 2022 r. Najazd młodych wędkarzy na Pińczów i Radzanów! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich – 28-30 sierpnia 2022 r. Najazd młodych wędkarzy na Pińczów i Radzanów!

29 sierpnia 2022 | | | 0 komentarzy

W dniach 28-30 sierpnia 2022 r. w Pińczowie i w Radzanowie pod Buskiem odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Będzie to największa impreza wędkarska w naszym regionie w tym roku, gdyż na liście startowej jest 70 zawodników w wieku do 16 lat z 14 okręgów PZW (Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Lublin, Opole, Skierniewice, Szczecin, Toruń, Zielona Góra), którym towarzyszyć będzie 75 opiekunów, trenerów, sędziów i działaczy wędkarskich oraz VIP-ów.

Młodzi zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe do 12, do 14 i do 16 lat rywalizować będą w czterech konkurencjach, t.j. w zawodach spławikowych, w zawodach rzutowych (3-bój spinningowy), w konkurencji sprawnościowej – rzucie imitacją kuli zanętowej do celu oraz w teście wiedzy ekologiczno-wędkarskiej.
W reprezentacji gospodarzy, tj. okręgu kieleckiego PZW zobaczymy aktualna mistrzynię świata juniorek i rekordzistkę Polski w 3-boju spinningowym – 16-letnią Karolinę Kolarz z Buska-Zdroju. Wystartuje też dwoje uczestników tegorocznych mistrzostw świata juniorów w wędkarstwie rzutowym w Budapeszcie (Konrad Zarzeczny z Torunia i Mateusz Molisak z Buska-Zdroju) oraz uczestnik tegorocznych mistrzostw świata w kategorii do 15 lat w wędkarstwie spławikowym (sierpień – Słowenia)– Krzysztof Ksiuk z okręgu Zielona Góra.
Program zawodów przedstawia się następująco:

◘ 28 VIII 2022 r. (niedziela)
godz. 13.00 – 19.00 – zawody rzutowe i sprawnościowe – Stadion Miejski w Pińczowie przy ul. Pałęki; godz. 20.00 – uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich – hotel „Nad Starą Nidą” w Pińczowie.

◘ 29 VIII 2022 (poniedziałek)
godz. 10.30 – 13.30 – zawody spławikowe – zbiornik rekreacyjno-retencyjny w Radzanowie (kąpielisko) i zbiornik Radzanów (staw wędkarski PZW);
godz. 13.30 – 14.30 – ważenie ryb;
godz. 16.00 – 18.00 – konkurs Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej – hotel „Nad Starą Nidą” w Pińczowie.

◘ 30 sierpnia 2022 r. (wtorek)
godz. 9.00 – uroczyste wręczenie nagród i zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich. – hotel „Nad Starą Nidą” w Pińczowie.

/ Jacek Kuza


 

 


◙ Podobne informacje:

Jacek Kuza Mistrzem Świata! Buskowianin nr 1 w wędkarstwie rzutowym! Srebro i brąz dla Magdaleny Kuza!

🏆 Karolina Kolarz – 16-letnia mistrzyni świata juniorek z Buska wygrała mistrzostwa Polski i jedzie na mistrzostwa świata kobiet!

Wielki i niespodziewany sukces buskiej 16-latki. Karolina Kolarz mistrzynią świata juniorek w castingu! Świetny występ reprezentacji PZW na mistrzostwach w Budapeszcie.

bcpl: Życiowy sukces Jacka Kuzy. Kolejne medale dla Magdaleny Kuza. Świetny występ reprezentacji PZW na 46. Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym

MS: Mistrzyni w wędkarstwie rzutowym. Magdalena Kuza: To jest wędkarstwo bez łowienia ryb

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl