nm: 14.08.2022 Piknik na Święto Wojska Polskiego w Busku. Będzie czołg Leopard i inny sprzęt. Zobacz zdjęcia - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

nm: 14.08.2022 Piknik na Święto Wojska Polskiego w Busku. Będzie czołg Leopard i inny sprzęt. Zobacz zdjęcia

14 sierpnia 2022 | | | 2 komentarze

Z okazji Święta Wojska Polskiego i 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej, już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia w godz. 14-18 przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Weekend z Wojskiem”. Zostanie tam zaprezentowany sprzęt, jakim posługuje się polska armia. Zobacz w galerii, co przyjedzie do Buska. – informuje portal buskozdroj.naszemiasto.pl

Będzie można zobaczyć to, co w Wojsku Polskim najlepsze: będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, darmowa grochówka oraz oczywiście bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych.

W programie zaplanowane zostały między innymi pokaz sprzętu wojskowego, w tym czołgu Leopard, wyrzutni rakietowej Langusta, transportera opancerzonego Rosomak, przeciwlotniczego zestawu rakietowego Poprad, moździerza samobieżnego Rak, pojazdów Hummer.

Ponadto ustawiona zostanie także… – cały artykuł i zdjęcia na źródłowej stronie buskozdroj.naszemiasto.pl♂
◙ Podobne informacje:

Targi Kielce: Dziś DZIEŃ OTWARTY Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego: sobota, 7 września.

Targi Kielce: Rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego [FOTO, VIDEO] | WOT: Terytorialsi na MSPO

ZBiAM: Potencjał ochotniczy WOT uzupełnia zdolności wojsk operacyjnych [WYWIAD]

eM: Płk Grzegorz Motak: Wojska Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycję Armii Krajowej [VIDEO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “nm: 14.08.2022 Piknik na Święto Wojska Polskiego w Busku. Będzie czołg Leopard i inny sprzęt. Zobacz zdjęcia”

 1. Tak "wyrzuca się w błoto" publiczne środki? pisze:

  Czasy są ciężkie. Jest ogromna inflacja, bardzo droga żywność, węgiel po 3 tys. zł za tonę, drogi prąd, gaz, a od nowego roku na pewno będą kolejne ogromne podwyżki. Państwo i samorządy zadłużone po uszy. Jak zatem wydaje się publiczne pieniądze? Na przykład tak, jak robi to MGOPS (Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej) w Busku Zdroju. W ramach programu „Aktywni Seniorzy” zorganizował dla 60-o osobowej grupy seniorów:

  -JEDNODNIOWY rajd pieszy z przewodnikiem oraz z poczęstunkiem (kiełbasa, bigos, napoje)
  -JEDNODNIOWĄ wycieczkę do Warszawy z przewodnikiem i z obiadem.

  Na zapytanie ofertowe odpowiedział tylko jeden oferent – Spółdzielnia Socjalna z Kielc.
  A teraz najważniejsze: cena za pierwszą usługę to 5100 zł, a za drugą 14850 zł!!!
  Czy wy to rozumiecie? Jednodniowy spacer za 5100 zł i jednodniowy wyjazd do Warszawy za 14850 zł!!! To jest SKANDAL!!! To jest jawne marnotrawstwo publicznych środków i „wyrzucanie pieniędzy w błoto”!!! 5100 zł + 14850 zł = 19950 zł!!! Ileż pożytecznych rzeczy można by za to zrobić, ilu ludziom potrzebującym pomóc, ilu dzieciom z ubogich rodzin pomóc? Ja się pytam, czy w Busku są tylko kuracjusze i seniorzy? Co dla młodych ludzi? Co dla dzieci? To skandal co się w tym Busku wyprawia! To już przekracza wszelkie granice, żeby w dobie takiej drożyzny i takiego kryzysu organizować „spacer” za 5100 zł i wycieczkę do stolicy za 14850 zł. To się po prostu w głowie nie mieści!!!

  Powyższe jest moją prywatną opinią, z którą się można zgadzać lub nie.

  Źródło:

  mgops.busko.pl/projekty-efs/aktualnosci-efs/1478-zaproszenie-do-zlozenia-oferty-cenowej-w-prowadzonym-rozpoznaniu-cenowym-na-zorganizowanie-rajdu-pieszego-w-ramach-realizacji-projektu-pn-aktywni-seniorzy-w-busku-zdroju.html

  mgops.busko.pl/projekty-efs/aktualnosci-efs/1477-zaproszenie-do-zlozenia-oferty-cenowej-w-prowadzonym-rozpoznaniu-cenowym-na-zorganizowanie-jednodniowego-wyjazdu-integracyjno-krajoznawczego-w-ramach-realizacji-projektu-pn-aktywni-seniorzy-w-busku-zdroju.html

 2. Brak słów... pisze:

  Polska gdzie by nie dotknąć to syf, patoligia i dziadostwo. A to co PIS wyprawia w każdej dziedzinie życia, to ręce opadają. Takiego gnoju w państwie jak teraz, to chyba w historii Polski nie było.

  Posłuchajcie sami, co się w armii dzieje. To jest prawda, bo ja już na jesieni lub w zimie o tym słuchałem w programach.

  https://m.youtube.com/watch?v=i4KGp-oSBbo

  „PILNE! Kto niszczy Wojsko Polskie! Jak decyzje ministra MON pozbawiło Polaków żołnierzy. J. Kuśpit”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl