Nadzwyczajna LII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 30 września 2022r. o godz. 15:00 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Nadzwyczajna LII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 30 września 2022r. o godz. 15:00

29 września 2022 | | | 7 komentarzy

W piątek, 30 września 2022r. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, odbędzie się nadzwyczajna LII Sesja Rady Miejskiej. – informuje 28.09.2022 na swojej @stronie UMiG Busko-Zdrój

 

Proponowany porządek nadzwyczajnej LII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 30 września 2022r. [ pdf♂].

Lista uchwał, które będą głosowane podczas tej nadzwyczajnej LII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju:
a) w sprawie rozpatrzenia wniosku z dnia 29 sierpnia 2022 r.,
b) w sprawie przekazania wniosku według właściwości,
c) w sprawie rozpatrzenia wniosku z dnia 7 września 2022 r.,
d) w sprawie przekazania wniosku według właściwości,
e) w sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2022 rok.

 źródło: UMiG Busko-Zdrój♂

◙ Podobne informacje:

LI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 15 września 2022r. o godz. 10:00

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

RK: Prawie 2,5 mln zł trafi do Buska-Zdroju na rewitalizację zbiornika w Radzanowie. | 🟥 JKR: Czy kolejne miliony nie zostaną aby wyrzucone w błoto?

Wspólnota Samorządowa Busko-Zdrój: Wskutek rewitalizacji w samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego usychają 2 ogromne buki czerwone. | JKR: „Operacja się udała. Pacjent zmarł”…

RK: Buski stadion dokończy nowy wykonawca. Będzie drożej | JKR: +8 mln! Czy warto przepłacać?

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

RK: Jędrzejów sam będzie produkował ekologiczny opał do ogrzewania mieszkań socjalnych? A w Busku?

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “Nadzwyczajna LII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 30 września 2022r. o godz. 15:00”

 1. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Jutro (30.09) odbędzie się nadzwyczajna (bez)rada miejska w sprawie zmian budżetu oraz odrzucenia skarg „pani XY” (której skargi są nadzwyczaj zbieżne ze skargami pani Teresy z Kolonii Górki).

 2. Pamięć pisze:

  Na stronie: https://www.umig.busko.pl/baw/uchwaly/ są już uchwały z wrześniowej rady. Wśród nich 4 dotyczące spraw zgłaszanych przez mieszkańców.
  Dwie petycje zostały uznane za „bezzasadne”, a w sprawie dwóch skarg rada uznała się za „niewłaściwy” organ.
  (W każdym linkowanych PDF-ów trzeba zajrzeć na stronę 2, gdzie jest „uzasadnienie” pozwalające sprawdzić „o co kaman”:
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_629.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_630.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_628.pdf
  dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LI_627.pdf

 3. Jaka była przyczyna zmiany dyrektora w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju ? Dlaczego Starosta nie powołał Pani Lucyny Wojnowskiej? pisze:

  Pan Starosta Jerzy Kolarz powołał ponownie na dyrektora Pana Andrzeja Bilewskiego, Pana Sylwestra Pałkę i Pana Grzegorza Wojciechowskiego https://infobusko.pl/powolanie-dyrektorow-jednostek-oswiatowych-powiatu-buskiego-na-nowe-kadencje/. Czy można wiedzieć dlaczego nie powołał Pani Lucyny Wojnowskiej? Młoda kobieta, energiczna, tak dużo zrobiła dla Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących: ”Jedną z najważniejszych zasług Pani Dyrektor jest przeniesienie Zespołu do nowej, nowocześnie wyposażonej siedziby z dostępem do bogatej bazy sportowo – rekreacyjnej. Dzięki staraniom Pani Lucyny Wojnowskiej Szkoła wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki kształcenia i dba o jego wysoką jakość oraz dobre przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Od wielu lat uczniowie uczestniczą w licznych projektach edukacyjnych poszerzając swoje kompetencje podczas kursów, staży oraz praktyk zawodowych, krajowych i zagranicznych. W ramach projektów zewnętrznych Szkoła pozyskuje także nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt informatyczny. Jej rozwojowi służy też – zainicjowana przez Panią Dyrektor – współpraca z kilkoma kieleckimi uczelniami.” a mimo to nie została ponownie powołana. Jest to dla mnie dziwne bardzo. Nie sądzę by przyczyną był wiek, bo Pani Lucyna jest młodsza od Pana Bilewskiego i Pana Pałki. O ”zmęczenie materiału” też raczej nie chodzi bo widać , że Pani Wojnowska jest pełna energii. Gdyby Pani Wojnowska była chora to by przecież poszła na zwolnienie. Zastanawiam się więc jaka była przyczyna zmiany dyrektora w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju ?

 4. Do powyżej pisze:

  „Zastanawiam się więc jaka była przyczyna zmiany dyrektora w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju ?”

  Bardzo dobre pytanie! Uważam, że powinno się udzielić społeczeństwu informacji, dlaczego Panią Wojnowską ponownie nie powołano. Szkoła to instytucja publiczna, utrzymywana z naszych pieniędzy, zatem uważam, że to jest informacja publiczna, dlaczego Panią dyrektor nie powołano na kolejną kadencję.
  No cóż, w Busko większość ludzi ma wszystko w d..e, więc nie ma kto zapytać. Media są jakie są: busko.com.pl – wiadomo, infobusko też wiemy – Redaktor Kruk zapewne powie, „że jest za mały” i tak to wygląda. Szkoda, że Radio Kielce czy Echo Dnia nie zapyta.

 5. Mieszkaniec pisze:

  Jakie były powody, że nie przedłużono kadencji i że Lucyna Wojnowska nie jest już dyrektorem? Jakoś nikt nie raczył poinformować społeczeństwa o tych kwestiach. Pytam dlaczego? Czy ktoś coś chce ukryć?

 6. Koniczyna pisze:

  Busko ma niewiarygodne szczęście w obsadzaniu na stanowiskach dyrektorskich szkół średnich, „krysztalowych” kandydatów.
  Jeden SP, lubi sobie chlapnąć i siadać za kierownicą, kolejny przywlaszcza pieniądze młodzieży.

  Nie oszukujcie się, koledzy z Koniczynką w klapie marynarki, wyciągną TG, tak jak wyciągnęli SP.

 7. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Na mój wniosek Wojewoda Świętokrzyski uchylił część zarządzenia Sikory rozstrzygnięciem nadzorczym, które można znaleźć pod poniższym linkiem:

  kielce.uw.gov.pl/pl/wojewodztwo/samorzad-terytorialny/nadzor-nad-samorzadem/rozstrzygniecia-nadzorc/22428,PNKI41311212022.html

  Wczoraj (30.09) złożyłem w UMiG petycję do Rady Miejskiej w której zaproponowałem utworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. MBO istnieją już m. in. w Tychach, Wrocławiu, Sopocie, Wiszni Małej, czy w Lublinie.

  Po moim zgłoszeniu została już naprawiona usterka latarni na buskim dworcu PKP. Według kolejarzy doszło do celowego uszkodzenia 6 latarni.

  Na godzinę 14:00 dnia 5 października władze Buska-Zdroju zapraszają na spotkanie dotyczące „celów strategicznych zrównoważonej mobilności miejskiej dla MOF Busko-Zdrój”, czyli – mówiąc po ludzku – komunikacji miejskiej i rowerowqej w gminie Busko i między Buskieam a Stopnicą. W ramach projektu jest przewidywana m. in. budowa parkingu wielopoziomowego, zakup autobusów elektrycznych i budowa dróg rowerowych.
  Spotkanie odbędzie się w formie on line.
  Zgłaszenia należy przesyłać na adres: transportzbiorowy.refunda@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl