JKR: Może już czas wprowadzić kontrolę temperatury interesantów w urzędach i instytucjach publicznych? szczególnie w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

JKR: Może już czas wprowadzić kontrolę temperatury interesantów w urzędach i instytucjach publicznych? szczególnie w Busku-Zdroju

11 marca 2020 | Jarosław Kruk 11.03.2020 19:59 | | 9 komentarzy

Wczoraj rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Dziś podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych, zdecydowano też o  zawieszeniu  funkcjonowania instytucji kultury. Może czas by i lokalne władze samorządowe uaktywniły się i we własnym zakresie zaczęły wdrażać prewencyjne działania?  Jednym z pierwszych mogłoby być zaprowadzenie kontroli temperatury w urzędach i innych instytucjach.

Zdjęcie / AP

Do Buska-Zdroju, z racji jego uzdrowiskowego charakteru, przybywają osoby z całego kraju i zza granicy. Sprawia to, że prawdopodobieństwo pojawienia się koronawirusa w słonecznym mieście jest dużo większe niż w innych ościennych ośrodkach. Niestety, patrząc na tempo wzrostu wykrytych zachorowań wcześniej niż później SARS-CoV-2  dotrze i do Buska.

W związku z tym, wydaje się zasadnym by władze samorządowe, instytucje odpowiedzialne za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, przystąpiły we własnym zakresie do działań prewencyjnych. Jednym z takich kroków wydaje się być możliwie szybkie wprowadzenie  choćby wyrywkowej kontroli temperatury osób w węzłowych punktach, w których bezpośredni kontakt ma większa liczba osób.

Takimi koncentratorami, ”hubami kontaktowymi”, są z pewnością  magistrat i starostwo powiatowe. Każdego dnia odwiedza je setki interesantów . Wobec narastającej w szybkim tempie liczby wykrytych zachorowań na Covid-19  [ 11.03 18:00  odnotowano 31 przypadków zakażenia koronawirusem|12.03 07:45: 44 potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce]  warto chyba czym prędzej, w ramach skutecznej prewencji wprowadzić kontrole temperatury interesantów w urzędach jak również i innych instytucjach, np. przychodniach.

Przykład Włoch, kraju w którym z początku zbagatelizowano zagrożenie koronawirusem, powinien być przestrogą. / JKR

ps. Jestem zdania, że podobne kontrole temperatury, pozwalające wychwycić potencjalnych zarażonych, mogłyby być wprowadzone też w poszczególnych sanatoriach. Przy wejściu/wyjściu powinien być dokonywany każdorazowo pomiar. Można to stosunkowo łatwo zorganizować, zajmuje kilka/kilkanaście sekund a pozwala na monitorowanie sytuacji.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “JKR: Może już czas wprowadzić kontrolę temperatury interesantów w urzędach i instytucjach publicznych? szczególnie w Busku-Zdroju”

 1. gosc pisze:

  gdyby żałosny redaktorku to było potrzebne to premier by to ogłosił, niech każdy robi to co do niego należy

 2. on pisze:

  a to ci pan kopiuj-wklej błysnął, przecież to oczywista oczywistość, hah

 3. Alko pisze:

  Kruku byku młodzież buska to ma w dupie jakiegoś tam koronawirusa od jutra chlanie ćpanie i ruchanie na mieście..mamy Ferieeeer

 4. do: Alko pisze:

  No, masz rację. W środę wieczorem porykiwania dziczy z Bycoka roznosiły się aż pod Biedronkę.

 5. Leon pisze:

  ciekawe kiedy nasze władze wezmą się do roboty? koronawirus u bram a towarzystwo chyba się jeszcze nie obudzilo ze snu zimowego. Epidemia stała się już pandemią, przypadków przybywa lawinowo, do buskiego szpitala zwożą kolejnych podejrzanych o koronawirusza. Najwyższy czas by burmistrz Sikora, Starosta Kolarz, przewodniczący RM Burchan i inni wielcy zorganizowali konferencję, poinformowali jak miasto, gmina, powiat są przygotowane na koronawirusa i poinformowali jaki mają opracowany awaryjny plan działania w obliczu pogarszającej się sytuacji.

 6. RG pisze:

  ja proponuję by wobec znikomego bezrobocia część urzędników Urzędu Pracy przesunąć od biurka do prowadzenia kontroli temperatury

 7. O nie wszyscy zginiemy pisze:

  Ludzie tu jest Polsza pobawimy się w Resident Evil hah

 8. Heh pisze:

  Zalecenia są jasne młodzież ma się nie bawić w wielkich skupiskach ludzi i po lokalach.
  Więc zostaje zabawa na mieście w małych grupkach po 5 osob.
  Jeśli komuś przeszkadza młodzież to już jego problem.

 9. krecz pisze:

  Do Leona: nie wiem skad u pana tyle niedouczenia gdyby ci panowie wymienieni przez pana mieli tyle wladzy o którą PAN ich oskarza napewno by lepiej sobie poradzili.niz ledwie trzymający sie ze zmęczenia pan minister szumowski. Drogi Panie myli pan wiadace instytucje ktorymi sa na dzis minister zdrowia sanepid i policja. To ze slyszymy tylko zafałszowane statystyki to jedno to ze służby nie maja sprzętu to drugie to ze dzis w nocy zakazano hurtowniom sprzedaży maseczek i innych srodkow przez rzadzacych to trzecie wiec chlopie otrzasnij sie i szukaj winnych nie na dole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl