LIPIEC KOLEJNYM MIESIĄCEM SPADKU BEZROBOCIA W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

LIPIEC KOLEJNYM MIESIĄCEM SPADKU BEZROBOCIA W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

11 sierpnia 2022 | | | 0 komentarzy

Są już najnowsze oficjalne dane na temat poziomu bezrobocia w regionie: na koniec lipca w świętokrzyskich urzędach pracy zarejestrowanych było 33.547 osób: to o 341 (o 1,0 %), mniej niż w czerwcu i 7.410 (o 18,1%) mniej niż w lipcu roku ubiegłego. Spadek bezrobocia wystąpił w ośmiu powiatach, przy czym najsilniejszy procentowy w: m. Kielce (o 5,2%), włoszczowskim (o 4,6%), kazimierskim (o 2,0%), skarżyskim (o 1,7%) i opatowskim (o 1,6%). – informuje w komunikacie prasowym nadesłanym do Redakcji infoBusko.pl 10.08.2022 Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

Stopa bezrobocia dla województwa utrzymała się na niezmienionym poziomie z czerwca – wyniosła 6,5%.

W lipcu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 1938 ofert, a licząc od początku roku – 17.949 – czyli o 1948 (o 12%) więcej niż przed rokiem.

Utrzymujący się od początku roku trend spadkowy bezrobocia pokazuje, że rynek pracy jest w dobrej kondycji i wciąż pozostaje odporny na negatywne zjawiska występujące w gospodarce światowej. Niekorzystne zmiany zachodzące na rynkach zagranicznych będą jednak odczuwalne również na polskim rynku pracy.

Nadal utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na określone zawody i specjalności: poszukiwani są pracownicy produkcyjni w przetwórstwie przemysłowym i spożywczym, pracownicy budowlani, monterzy i operatorzy maszyn i urządzeń, specjaliści technologii wykończeniowych, kierowcy samochodów ciężarowych, przedstawiciele zawodów medycznych, specjaliści IT. Gwarancją zatrudnienia pozostaje więc odpowiednio wybrany kierunek rozwoju zawodowego.

Urzędy pracy stale oferują osobom poszukującym pracy możliwość przekwalifikowania się lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Od początku roku z różnych form aktywizacji zawodowej prowadzonej przez urzędy pracy skorzystało 9.689 mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Zespół ds. Promocji i Komunikacji Społecznej

źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach♂

◙ Podobne informacje:

JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!

RK: Marcin Perz: nowe przepisy zwiększyły atrakcyjność inwestycyjną regionu świętokrzyskiego – może czas na Buską Strefę Ekonomiczną?

RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze…

RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej – strefa i nowe inwestycje przydałyby się i w gminie Busko

nm: Nowa 1200 metrowa ulica w Końskich za 4,7 mln zł otworzy inwestycyjny teren dla biznesu. Powstanie 1000 nowych miejsc pracy. A w Busku?

Włoska firma Herbolario Industries poszukuje w gminie Pińczów terenów pod budowę fabryki oraz uprawę roślin | A może inwestorów zaprosić do Buska?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl