„Linda – odległy bliski świat” - spotkanie z misjonarzem o. Jackiem i Magdaleną, wolontariuszką z Buska, u św. Maksymiliana w Kielcach - 7.XII [AKTUALIZACJA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

„Linda – odległy bliski świat” – spotkanie z misjonarzem o. Jackiem i Magdaleną, wolontariuszką z Buska, u św. Maksymiliana w Kielcach – 7.XII [AKTUALIZACJA]

4 grudnia 2019 | Jarosław Kruk 30.11.2019/ A 04.12.2019 | | 0 komentarzy

Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach‚ i fundacja ASBIRO zaprasza serdecznie na spotkanie z misjonarzem, ks. dr. Jackiem Gniadkiem i wolontariuszką Fundacji, Magdaleną Kuza poświęcone dziełu misyjnemu – szkole w Zambii. Wydarzeniu towarzyszy wystawa zdjęć Magdaleny pt. „Linda – odległy bliski świat” – fotopamiątka z jej pobytu na wolontariacie w Afryce z ramienia Fundacji ASBIRO. Gościem specjalnym będzie ks. bp Andrzej Kaleta.

Ksiądz Jacek Gniadek’ jest dyrektorem Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu, podczas wieczoru opowie o projekcie Fundacji ASBIRO w Zambii i swojej działalności misyjnej oraz przestawi szeroki wachlarz dzieł misyjnych realizowanych obecnie na świecie.

Magdalena Kuza’, buskowianka, wielokrotna mistrzyni świata w castingu,  podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z wolontariatu w szkole w Lindzie, biednej dzielnicy stolicy Zambii, Lusaki. Ilustracją wspomnień będzie wystawa fotografii jej autorstwa, zdjęć prezentowanych wcześniej na wernisażu fundacji ASBIRO w Krakowie.
Przy okazji prezentacji będzie można się dowiedzieć w jaki sposób można pomóc tej wyjątkowej szkole, założonej przez księdza Jacka Gniadka SVD i wspieranej przez wolontariuszy z Polski.

Podczas wieczoru można będzie nabyć wytwarzane przez zambijskich podopiecznych Fundacji „Torby Wsparcia” (na zdjęciach poniżej). Środki uzyskiwane z ich sprzedaży służą pomocy w Lindzie.

Zapraszamy – sobota, 7 grudnia 2019 r., godz. 18.30 , sala przy kościele św. Maksymiliana Kolbe‚, ul. Radostowa 4, Kielce (link do lokalizacji).


[4.12.2019]: Niezmiernie miło nam poinformować, że sobotni „misyjny” wieczór zaszczyci swoją obecnością ks. bp Andrzej Kaleta’, który dziś przyjął zaproszenie od organizatorów. Biskup sufragan zajmuje się także dziełami misyjnymi i – jak przyznał dziś w rozmowie z infobusko.pl – ma osobiste doświadczenia z pobytu w Afryce, którymi zapewne podzieli się podczas wernisażu.

4  Fundacja ASBIRO

4  Radio eM [6.12.2019]: – Opowiedzą o misji w Zambii

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl