„Linda - odległy bliski świat"- spotkanie z misjonarzem, ks. dr. Jackiem Gniadkiem i buską wolontariuszką Magdaleną Kuza - sobota, 5 X - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

„Linda – odległy bliski świat”- spotkanie z misjonarzem, ks. dr. Jackiem Gniadkiem i buską wolontariuszką Magdaleną Kuza – sobota, 5 X

5 października 2019 | Adam Biskup / busko.com.pl/ Jarosław Kruk 4.10.2019 | | 0 komentarzy

Akcja Katolicka przy parafii NP NMP w Busku-Zdroju zaprasza serdecznie na spotkanie z wieloletnim misjonarzem, ks. dr. Jackiem Gniadkiem i buską wolontariuszką Fundacji, Magdaleną Kuza. Wydarzeniu towarzyszy wystawa zdjęć pani Magdaleny pt. „Linda – odległy bliski świat” – fotopamiątka z jej pobytu na wolontariacie z ramienia Fundacji ASBIRO.

grafika: Magdalena Kuza (pełny rozmiar po kliknięciu myszką)

Papież Franciszek ogłosił Październik 2019 r.  Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Zwierzchnik kościoła katolickiego stwierdził, że ma to być wstrząs, który ma pobudzić nas do czynienia dobra.
W odpowiedzi na to wezwanie Akcja Katolicka przy parafii NPNMP w Busku-Zdroju zorganizowała spotkanie z osobami, które biorą czynny udział w dziełach misyjnych – werbistą ks. dr. Jackiem Gniadkiem oraz pochodząca z parafii NPNMP Magdaleną Kuza.

Ksiądz Gniadek, który jest też dyrektorem Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu, opowie o projekcie Fundacji ASBIRO w Zambii i swojej działalności misyjnej oraz przestawi szeroki wachlarz dzieł misyjnych realizowanych obecnie na świecie.

Buskowianka podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z wolontariatu w szkole w Lindzie, biednej dzielnicy stolicy Zambii, Lusaki. Ilustracją wspomnień będzie wystawa fotografii jej autorstwa, zdjęć prezentowanych wcześniej na wernisażu fundacji ASBIRO w Krakowie.
Goście wieczoru poinformują również w jaki sposób można pomóc tej wyjątkowej szkole, założonej przez księdza Jacka Gniadka SVD i wspieranej przez wolontariuszy z Polski.

Magdalena Kuza jest również wielokrotną mistrzynią świata w wędkarstwie rzutowym – Mistrzostwa Świata w Hiszpanii, Castellon, 2016 r. /fot. Jana Jankovičová

Zapraszamy – sobota, 5 października 2019 r., godz. 18.00 , sala na organistówce za kościołem NP NMP w Busku-Zdroju, ul. Boh. Warszawy 8

4missio.org.pl: – Październik 2019 – Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl