Kalendarium: 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli przyszedł na świat święty Maksymilian Maria Kolbe - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Kalendarium: 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli przyszedł na świat święty Maksymilian Maria Kolbe

8 stycznia 2020 | Romuald Rzeszutek 07.01.2020 / Jarosław Kruk 08.01.2020 | | 2 komentarze
„Moja Kochana Mamo, Pod koniec miesiąca maja przyjechałem z transportem do obozu w Oświęcimiu. U mnie jest wszystko dobrze…” – fragm. jedynego listu św. o. Maksymiliana Marii Kolbego do matki, z KL Auschwitz. – przypomina na swojej fb’stronie Romuald Rzeszutek w 126 roczniće urdodzin świętego.

źródło: fb Romuald Rzeszutek

Ja, numer 16670 urodziłem się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Umierałem z głodu w bunkrze głodowym KL Auschwitz przez 16 dni, po których niemcy zabili mnie 14 sierpnia 1941 o godz. 12:50 po wstrzyknięciu fenolu przez Hansa Bocka. Ku mojej radości wcześniej ocaliłem życie Franciszkowi Gajowniczkowi, który miał żonę i dzieci i to wszystko dzięki łaskawości ss-mana Lagerfuhrera Fritzscha.  Moje ciało spalono w obozowym krematorium KL Auschwitz.
Dzisiaj dzięki wstawiennictwu Maryi opiekuję się Wami…

4 Wikipedia: – Maksymilian Maria Kolbe

 


Histmag.org:  Maksymilian Kolbe – jak rozpoczęła się jego męczeńska śmierć? Siedemnastego lutego 1941 roku około dziewiątej rano na teren Niepokalanowa wjechały dwa samochody. Nie była to kurtuazyjna wizyta. Ludzie, którzy z nich wysiedli, nosili mundury SS. Tylko jeden ubrany był po cywilnemu.

Powiadomiony telefonicznie o ich przybyciu, ojciec Kolbe przez chwilę był zaskoczony. Zaraz jednak powierzył się opiece Niepokalanej. Następnie wyszedł gościom naprzeciw, przywitał się z nimi i zapytał o powód wizyty. Niemcy zaczęli go wypytywać o kształcenie młodych księży, zarzucając mu, iż prowadzi nielegalne seminarium duchowne. Ojciec Maksymilian Maria odparł, że od początku wojny nie przyjęto do klasztoru nikogo nowego. Czy esesmani słuchali, co mówi? Wystarczył im przecież pretekst. Po wezwaniu jeszcze… – cały artykuł na źródłowej stronie Histmag.org – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Kalendarium: 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli przyszedł na świat święty Maksymilian Maria Kolbe”

  1. Andrzej pisze:

    Wielki człowiek brakuje dzisiaj takich

  2. Agnieszka do redakcji pisze:

    Witam panie Jarku bardzo prosilabym o zamieszcznie informacji ze już 12 stycznia ,28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Buskim BSCK.
    Naprawdę trzeba pomagać może ktoś z czytelników przyjdzie bo im więcej tym lepiej. Pozdrawiam😊😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl