JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… - czy wzorem jest rynek w Kielcach? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… – czy wzorem jest rynek w Kielcach?

17 października 2018 | Jarosław Kruk | | 4 komentarze

Jak wygląda dziś Małpiak widać na wczorajszych zdjęciach.
Jak ma wyglądać? tego ja nie wiem. Ja nie wiem i bodaj większość mieszkańców bo burmistrz, który za pieniądze samorządowe, czyli mieszkańców realizuje to coś, nie przedstawia pełnej informacji o tym czymś. Coś, czymś – bo miał to być park linowy wg informacji UMiG ze stycznia 2017,  obecnie ma to być siłownia zewnętrzna, a co będzie to się okaże – może lotnisko dla helikopterów?

Ale biorąc pod uwagę jak bardzo Małpiak się zmienia na przestrzeni kilkunastu miesięcy zastanawiam się czy wzorem, do którego zmierza burmistrz i jego radni nie jest aby kielecki rynek przed  UM Kielce…
W Kielcach niemal całkowicie zapanowano nad naturą i przystosowano ją do współczesnych potrzeb mieszkańców. Ładna, równa kostka, kilka zabytkowych drzew – dla dzieci, by wiedziały jak wygląda dorosłe drzewo. Kilkanaście mobilnych modelowych drzewek w stalowych donicach a w ich cieniu lokalne centrum rekreacji i wypoczynku. Do tego jeszcze stylizowany na wiekowy kiosk i jest cacy.  Wszystko równo, prosto, czysto – wszystko pod kontrolą i co niezmiernie ważne – praktycznie brak zwiędłych liści jesienią. Cień? – cień latem dają parasole ogródków piwnych.
Czy tak ma wyglądać docelowo Małpiak?

Kandyduję w tych wyborach do buskiej Rady Miejskiej. Jeśli Szanowni Wyborcy w 2.gim okręgu miejskim zagłosują na mnie i uzyskam mandat radnego – deklaruję, że Małpiak będzie jedną z pierwszych spraw, którymi się zajmę.

Jako radny zamierzam w pierwszej kolejności dbać o interes mieszkańców naszego miasta i gminy i być im wsparciem w relacji obywatel – urząd.
Obiecuję przywrócić sprawną komunikację informacyjną w Gminie, wprowadzić jawność – skończyć z „tajemniczymi inwestorami” –  gdyż gmina jest naszą wspólną wartością i każdy jej mieszkaniec ma prawo do stosownej informacji.

Zamierzam rozwiązywać szybko, sprawnie i w rozsądnych pieniądzach różne bolączki – choćby niewyrównane od nastu lat studzienki w drodze na os. Piłsudskiego, czy problem wypadków na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Boh. Wsterplatte – tu robiąc po prostu mini wysepkę na środku i ruch okrężny.
Zamierzam działać na rzecz budowy w Zdroju obszernego parkingu wielopoziomowego, który rozwiąże problem parkowania aut mieszkańców i kuracjuszy.
Będę zabiegał by ( najkorzystniej, ze względu na zapowiadane połączenie kolejowe Warszawa/ Centralny Port Komunikacyjny – Budapeszt – opodal stacji kolejowej powstała Buska Strefa Ekonomiczna – wielohektarowy przygotowany, uzbrojony teren, na którym, dzięki preferencyjnym podatkom i odpowiedniej promocji , inwestorzy podobni do PSB, będą lokować swoje „czyste” firmy dając miejsca pracy i wpłaty do budżetu.

Busko-Zdrój – miasto i gmina – ma ogromny potencjał rozwojowy, który należy wykorzystać. Wykorzystać po to by mieszkańcom żyło się lepiej, by młodzi nie musieli emigrować za pracą – by praca w Busku nie była reglamentowana ale by czekała na pracownika.

Uprzejmie proszę o poparcie.

Jarosław „paparazzi” Kruk

Krótka informacja o mnie – na wizytówce wyborczej publikowanej na busko.com.pl – po kliknieciu tego linku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “JKR: W moim mieście wyrąbali Małpiak… – czy wzorem jest rynek w Kielcach?”

 1. ronaldinho pisze:

  1. Co za idiotyczne porównanie rynku w historycznym centrum dużego miasta z laskiem na obrzeżach małego miasteczka!
  2. Strefa Ekonomiczna w Busku? to nasza gmina ma tyle hektarów? A jak nie ma , to za co pan kupisz?
  3. Skoro te Kielce takie zabetonowane i brak panu „zwiędłych liści jesienią” (to chyba dobrze świadczy o służbach dbających o czystość Kielc), to czemu pan tam mieszka? Jak pan załatwisz te wszystkie sprawy dla nas? Przez komputer?
  4. No i co za rozbuchane ego. Paparazzi to liczba mnoga od jednego paparazzo. Może sie czepiam, ale napisanie poprawnie ulotki wyborczej, to też daje świadectwo kandydatowi. Dodam, że nie mojemu.

 2. Mieszkaniec pisze:

  To jest właśnie ekologia w wydaniu Sikory i jemu podobnych włodarzy. Wszystko powycinać, zabetonować, „zakostkować”. Co to za „moda”? Co to za pomysły? A właśnie, a propos kostki i innych materiałów, ciekawy jestem, samochody ciężarowe jakiej firmy będą to dowozić? Czy ciężarówki należące do żony Prezesa MPGK dostaną zlecenie na transport???

 3. HaHa pisze:

  Do redaktora JARKA
  Znów siejesz zamęt a nie piszesz o sobie:

  Znów się rozpisujesz a o sobie wyborcom nic nie opowiesz.
  A więc:
  Umieszczasz taką informację o sobie
  http://wyborysamorzadowe.info/2018busko/kruk-jaroslaw-roland-kandydat-do-rady-miejskiej-w-busku-zdroju,0,142,.html
  cytat fragment: „Lat 56, Buskowianin od urodzenia….
  ….redaktor Wikipedii, autor dziesiątek wikiartykułów, setek wikizdjęć, redaktor wikiprofilu miasta Busko-Zdrój”

  Co na to wikipedia https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Jrkruk
  Jak ktoś nie chce wchodzić to niech przeczyta:
  Jarek wg wikipedi:
  cytat:
  „Kim jestem?
  Witam! Nazywam się Jarosław Kruk, urodzony w Kielcach buskowianin, od wieeelu lat przebywający w C.K.Krakowie. I choć arytmetyka czasowa nakazywałaby nazywać siebie krakowianinem ? ale nie – duszą i często ciałem jestem w Busku-Zdroju ? Mgr inż. Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Wiele lat w branży komputerowej, obecnie w branży budowlanej. Do Wikipedii zalogowałem sie pod koniec 2006r. i jak na razie tu raczkuję ?

  Co ja tutaj robię?
  Ostatnio – uzupełniam informacje o Busku-Zdroju i okolicy. Czasem zabieram glos w jakiejś kwestii, gdy myślę , że mam cos mądrego do powiedzenia.”

  Jako redaktor wikiprofilu miasta Busko-Zdrój to byłeś kiedyś w miarę aktywny, ostatnie twe działanie: „13:13, 25 kwi 2015‎ JoRK (dyskusja | edycje)‎ . . (43 692 bajty) (+115)‎ . . (→‎Historia: + info o wizycie prezydenta RP) (anuluj edycję)”
  Dla twojej informacji dziś jest 15-10-2018 rok.

  Jeszcze informacje do poczytania: https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Jrkruk

  Buskowianinie zostałeś wg Ciebie co oficjalnie napisałeś w wikipedi w dniu 7 grudnia 2009 roku:” https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Jrkruk&action=history
  cytat:”21:29, 7 December 2009‎ Jrkruk (talk | contribs)‎ . . (2,659 bytes) (-29)‎ . . (usuwam nieczynne gg i przeminowuję się na buskowianina) (undo) ”

  No pięknie przemianowałeś się na buskowianin. Wikipedia jest OK.

  Niech ludzie poznają Ciebie na podstawie informacji zamieszczonych w wikipedi przez Ciebie.

  Piszesz cytuję „Jestem wielce zaniepokojony, że osoby publicznie mają czelność dokonywać oszustw wyborczych.”. A jak to się ma do informacji zamieszczanych przez Ciebie?

 4. HaHa pisze:

  Powiedz Jarku którego miasta jesteś mieszkańce, bo jak piszesz „Jako radny zamierzam w pierwszej kolejności dbać o interes mieszkańców naszego miasta i gminy i być im wsparciem w relacji obywatel – urząd.” to ja na dzień dzisiejszy i chyba wiele więcej ludzi to nie ma zielonego pojęcia gdzie mieszkasz. Nie pisz kim się czujesz, tylko odpowiedz na proste pytanie:
  MIESZKAŃCEM JAKIEGO MIASTA JESTEŚ?

  Niewygodne pytania zostają bez odpowiedzi, mogą Ci zaszkodzić. Co powiesz na informacje z wikipedii o Tobie i informacjach które umieszczasz na swojej „wizytówce” wyborczej, czy nie miałeś nic sensowniejszego do napisania na niej?

  Jeszcze odpowiedz na „organizator wielu wydarzeń kulturalnych, historycznych,” – wymień które to wydarzenia kulturalne i historyczne ty zorganizowałeś?

  ODPOWIEDZ WYBORCĄ NA TE PROSTE PYTANIA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl