IX Piknik pszczelarski - Park Etnograficzny w Tokarni, 3 października - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

IX Piknik pszczelarski – Park Etnograficzny w Tokarni, 3 października

1 października 2021 | Muzeum Wsi Kieleckiej / infoBusko.pl Jarosław Kruk 01.10.2021 | | 0 komentarzy

Zapraszamy 3 października 2021 r. (w godz. 11.00-16.00) do Parku Etnograficznego w Tokarni♂ na „Rodzinną niedzielę skansenie. Piknik pszczelarski” (sektor małomiasteczkowy i świętokrzyski). Na stoiskach wystawców zagoszczą różnorodne gatunki miodu, produkty pszczele (wosk, pyłek) oraz wyroby powstałe na bazie miodu (pierniki, kosmetyki, syropy lecznicze). informuje na swej e-stronie Muzeum Wsi Kieleckiej

O godz.12.00 odbędzie się Msza Święta w kościele z Rogowa♂ w intencji pszczelarzy z udziałem pocztu sztandarowego Rejonowego Koła Pszczelarzy w Chęcinach, Rejonowego Koła Pszczelarzy z Jędrzejowa oraz przedstawicieli Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy.

Z uczestnikami pikniku spotkają się bartnicy i pszczelarze z naszego regionu.

>>>  Z pszczołami można się zaprzyjaźnić – przekonywali pszczelarze w Tokarni  <<<
Radio Kielce [03.10.2021]

O historii bartnictwa na Kielecczyźnie i technice wykonywania barci kłodowych opowie Marek Grabowski. Pokażemy przykład takiej barci, która została umieszczona na jednym z drzew między zagrodą ze Starej Słupi a kapliczką z Dębna (sektor świętokrzyski). Będzie z nami Gospodarstwo pszczelarskie „Bartnik Chęciński” w Lelusinie, które zaprezentuje techniki i urządzenia wykorzystywane w pszczelarstwie oraz opowie o biologii pszczół. Prezentację rzeźbienia drewnianego ula przedstawi twórca ludowy – Władysław Gałka.
Z prelekcją o postępach akcji „Pszczoły w mieście” wystąpi Krzysztof Antoszewski♂Marian Błędziński z Pasieki Pszczeli Raj opowie o sposobach pozyskiwania miodu i zaprezentuje strój pszczelarza. Będzie można także skosztować pysznego miodu z Pasieki Pszczeli Raj.

>>>  Harmonogram „Pikniku pszczelarskiego”  <<<
3 października 2021 r. (w godz. 11.00-16.00)
Park Etnograficzny w Tokarni

Wystąpią przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Pszczelarzy oraz Rejonowych Kół Pszczelarzy z Chęcin i Jędrzejowa, którzy opowiedzą o kondycji pszczelarstwa w naszym regionie oraz o działalności Związku i jego lokalnych kół.

W chałupie ze Słupi Starej (sektor świętokrzyski) będzie można obejrzeć wystawę stałą „Kto ma pszczoły, ten ma miód”.

○ Źródło: Muzeum Wsi Kieleckiej

◙ Podobne informacje:

AF: Kto nie lubi tego gęstego, słodkiego produktu. Czy będziemy krainą miodem płynącą?

Kalendarium: 20 maja – ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ ?????

8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół. Warto docenić ich rolę w przyrodzie

RK: Sandomierz udowadnia, że łąki kwietne dają oszczędności – a w Busku?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl