I ❤ Ponidzie: Znów można zwiedzać Pałac Wielopolskich w Chrobrzu, bezpłatnie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

I ❤ Ponidzie: Znów można zwiedzać Pałac Wielopolskich w Chrobrzu, bezpłatnie

19 lipca 2021 | Radio Kielce Marta Gajda 18.07.2021 / Jarosław Kruk 19.07.2021 | | 0 komentarzy

Zabytkowy, późno klasycystyczny Pałac Wielopolskich w Chrobrzu znów jest dostępny dla zwiedzających. Dotychczas zwiedzanie ośrodka było zawieszone. Decyzja wynikała z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. – informuje portal Radio Kielce

○ Znów można zwiedzać Pałac Wielopolskich w Chrobrzu 🙂 / fot. Jarosław Kruk; 06.07.2020; infobusko.pl

– W Chrobrzu♂, oprócz widoków na Nidę i dobrego miejsca na wypoczynek, pałac jest jednym z ciekawszych miejsc. Jest tam m.in. sala balowa z oryginalnymi kasetonami – podkreślają przyjezdni. (JKR: W tejże sali balowej w 2000 r. nakręcona została scena balu w Odolanach do filmu „Przedwiośnie” w reżyserii Filipa Bajona♂)

– To jeden z większych pałaców hrabiowskich w tej części regionu. Wczoraj byliśmy na Świętym Krzyżu, dziś postanowiliśmy zwiedzić te tereny. Jestem u rodziny w Busku-Zdroju, a zwiedzam z ciekawości. Ten pałac to przecież kawałek naszej historii – mówią turyści.

Kolejne terminy już niebawem zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Zwiedzanie jest bezpłatne.

>>>  PAŁAC W CHROBRZU – IMPONUJĄCA REZYDENCJA WIELOPOLSKICH  [FOTO]  <<<

Jak czytamy na stronie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, w skład którego wchodzi obiekt, pałac Wielopolskich w Chrobrzu został ufundowany przez XIII ordynata pińczowskiego, margrabiego Aleksandra Wielopolskiego♂. Rezydencja została zaprojektowana przez wybitnego architekta włoskiego Henryka Marconiego. Powstała głównie po to, by pomieścić obszerny księgozbiór ordynacji oraz kolekcję przejętą od Konstantego Świdzińskiego, przyjaciela margrabiego. Rodzina Wielopolskich zamieszkiwała pałac do…- cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce

 


Szkolna Izba Pamięci Narodowej i Tradycji Rolnej♂ w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu będzie dostępna do zwiedzania w najbliższą niedzielę, 18 lipca 2021 od godz. 10:00informuje 15.07 portal busko.com.pl♂

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystaw:

 • Starożytne Skarby Ponidzia – archeologia,
 • 45 lat badań Instytutu Geografii Uniwersytetu Warszawskiego na Ponidziu,
 • 70 lat edukacji rolniczej w Chrobrzu,
 • Kultura rolna XIX i XX wieku,
 • Izby Pamięci Republiki Pińczowskiej,
 • Historii ordynacji Wielopolskich,
 • Galerii Regionalnej (malarstwo, rzeźba, sylwetki twórców, publikacje regionalne i inne),
 • wystawy ikon Jadwigi Wierzbickiej,
 • sali balowej z oryginalnymi kasetonami,
 • wystaw okolicznościowych.

Godziny otwarcia:

Pałac jest udostępniany w wybrane dni miesiąca. Daty będą sukcesywnie ogłaszane na stronie internetowej.

Najbliższe dni udostępnienia pałacu: 18 lipca 2021 (niedziela)

W dniu zwiedzania oprowadzanie turystów będzie się odbywało o godzinach 10:00, 12:00, 14:00, i ewentualnie o 16:00 po uprzedniej pisemnej rezerwacji.

Rezerwacje oraz informacje:   tel.: 41 356 40 03 (sekretariat ZSCKR), sekretariat@zsrchroberz.pl

Przed zwiedzaniem prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem. Regulamin do wglądu znajduje się również w budynku pałacu.

REGULAMIN ZWIEDZANIA

 1. Zwiedzanie jest bezpłatne.
 2. Zwiedzanie rozpoczyna się o pełnych godzinach zegarowych tj. 10:00, 12:00, 14:00, i ewentualnie o 16:00 po uprzedniej pisemnej rezerwacji.
 3. Zwiedzanie możliwe jest wyłącznie z pracownikiem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu♂.
 4. Grupy zwiedzające Szkolną izbę Pamięci Narodowej i Tradycji Rolnej mogą liczyć maksymalnie do 60 osób. W przypadku liczniejszych grup istnieje konieczność ich podziału.
 5. Pierwszeństwo w zwiedzaniu mają osoby z uprzednią rezerwacją.
 6. Opiekun grupy, która zarezerwowała zwiedzanie powinien stawić się w SIPNiTR, z imienną listą zwiedzających i opiekunów, na 10 minut przed zarezerwowaną godziną zwiedzania w celu potwierdzenia zarejestrowania grupy i jej przygotowania do zwiedzania.
 7. W razie spóźnienia nie gwarantujemy oprowadzenia grupy.
 8. Rezerwacja grup zorganizowanych na daną godzinę nie wyłącza możliwości dołączenia zwiedzających indywidualnie, pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnej wielkości grupy .
 9. Nauczyciele bądź opiekunowie muszą towarzyszyć grupie podczas zwiedzania. Ponoszą oni pełną odpowiedzialność za zachowanie podopiecznych.
 10. Indywidualni zwiedzający mają obowiązek wpisania się do księgi wejść SIPNiTR.
 11. Na terenie SIPNiTR obowiązują następujące zakazy:
  • wnoszenia broni palnej i ostrych przedmiotów,
  • wprowadzania i wnoszenia zwierząt (z wyłączeniem psa przewodnika),
  • palenia tytoniu,
  • jedzenia i picia,
  • zwiedzania po spożyciu alkoholu, narkotyków, lub innych środków odurzających,
  • rozmawiania przez telefony komórkowe,
  • dotykania eksponatów i elementów wystroju wnętrz,
  • siadania na meblach,
  • ślizgania się po posadzkach.

Zwiedzający zobowiązani są do wykonywania poleceń wydawanych przez pracowników ww. podmiotu również w sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem.

Osoby nieprzestrzegające niniejszego regulaminu będą wypraszane z terenu SIPNiTR.

 

◙ Podobne informacje:

I ❤ Ponidzie: PONIDZIE. NIEDOCENIANA „POLSKA TOSKANIA”

RK: Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. planuje przejąć pałac Wielopolskich w Chrobrzu

I ❤ Ponidzie: ED: Odwiedziliśmy Ogród na Rozstajach w Młodzawach Małych w powiecie pińczowskim. Turyści czują się tu jak w bajce! [WIDEO, ZDJĘCIA]

I ❤ Ponidzie: Grodzisko w Stradowie – jedno z największych i najbardziej malowniczych w Polsce

I ❤ Ponidzie: Kościółek św. Stanisława Chotelku – prezentacja 3D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl