FAQ Jarosław Roland Kruk - KWW EŚ okręg 2 nr na liście 2 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

FAQ Jarosław Roland Kruk – KWW EŚ okręg 2 nr na liście 2

6 kwietnia 2018 | Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

FAQ (ang. Frequently Asked Questions) – zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.

 

◙ HaHa – 5 PAŹDZIERNIKA 2018 O 08:03  (EDYTUJ) [ Kler kosztem Dywizjonu 303?]:

Jarku, czy ty sie w koncu zajmiesz prowadzeniem portalu rzetelnie, czy nadal bedziesz prowadzil go jako swoj portal do siania zametu. Odpisujesz na komentarze tylko wtedy jak możesz ich uzyc w celu siania zamętu. Nie ustosunkowales sie do komentarza na swoj temat, nie masz nic do powiedzenia, prawda boli?

◙ Szanowny internauto, dziękuję za włączenie się do dyskusji w przedstawionym przez pana MŁ temacie. List od niego, na jego prośbę, zamieściłem na portalu, gdyż uznałem go za istotny w budowaniu dialogu społecznego w Busku. A temu w dużej mierze, tak jak informowałem we wcześniejszych wpisach, ma służyć ten portal. Chciałbym by infobusko.pl, poza funkcją „tablicy ogłoszeniowej”, że to tu a ten tam, pełnił rolę platformy do dyskusji społecznej w tematach, które dla mieszkańców Buska i sołectw naszej gminy wydają się istotne.

Nie było i nie ma nadal takiego miejsca w buskiej przestrzeni publicznej, w którym mieszkańcy mogą przedstawić istotne z ich punktu widzenia zagadnienia, czy to indywidualne, czy dotyczące większej liczby osób. Zagadnienia, które jak się często okazuje nie tylko ich dotyczą lub zaprzątają uwagę.

W szczególności dotyczy to relacji na poziomie mieszkaniec-urząd, w której jak pokazuje praktyka, indywidualny obywatel w bezpośrednim kontakcie ma nikłe szanse na indywidualne podejście, odpowiednie potraktowanie. Przykładem tego są obserwowane przeze mnie z uwagą sesje Rady Miejskiej, w których programie zawsze są wolne wnioski. Teoretycznie to w ich trakcie obywatel ma możliwość przedstawienia swojej sprawy i wysłuchania stanowiska władz.
Jest to jednak prawie tylko teoria. Z kilku względów. Petent na przedstawienie swojej sprawy ma limitowany czas, tylko kilka minut. Często jest to zbyt mało by przedstawić zagadnienie. Urząd i RM ma natomiast czas nieograniczony – gdzie tu więc równość?
Wolne wnioski są na końcu obrad, w czasie gdy większość uczestników jest już po prostu, po ludzku, zmęczona wielogodzinną debatą i chce jak najszybciej zakończyć obrady. To nie jest dobra pora na wnoszenie spraw indywidualnych i ich rozstrzyganie.
Sesje odbywają się w dni robocze, w godzinach pracy – nie każdy Kowalski może sobie pozwolić na komfort opuszczenia pracy, po to by przedstawić na RM swój problem i to tylko w „5 minut”.

Dlatego, wydaje mi się, dobrym miejscem do takiego dialogu mieszkaniec-władza lokalna jest taki właśnie otwarty portal. Mieszkaniec może tu opublikować swój temat – władza może się do niego publicznie, jak na Sesji odnieść. Nie ma ograniczenia czasowego, nie ma pośpiechu, udzielania czy odbierania głosu, można spokojnie przedstawić zagadnienie i o nim publicznie podyskutować.

Istotą problemu przedstawionego w opublikowanym powyżej liście, dla którego m.in. go udostępniłem, na co zwraca uwagę autor, nie są tytuły filmów, ale nierówny, wybiórczy sposób działania i podchodzenia do tematów władz. Tu akurat do czasu wyświetlania filmów.

Wybiórczy i często – w mojej, i nie tylko, opinii – „sobie tylko znajomy” sposób. Odnosi się to np. do zasygnalizowanego przeze mnie wcześniej zagadnienia możliwości korzystania z herbu Buska, tu akurat przez kandydatów do najwyższych władz Buska, w wyborach do tych właśnie władz, którym burmistrz odmawia prawa posługiwania się w wyborach herbem Buska. Dla mnie to co najmniej niezrozumiałe, a tłumaczenie które przedstawił włodarz mętne i niekonkretne, typu nie bo nie.
Podobnie jest banerami i wielu innymi kwestiami.
Raz władza głosi, że UMiG i jednostki podległe nie są od zarabiania pieniędzy, innym razem tłumaczy swoje działania tą przesłanką – swoista dwoistość.

A co do odpowiedzi na poprzedni komentarz – nie udzieliłem jej jeszcze szanowny HaHa, z prozaicznego braku czasu i pierwszeństwa ważności innych spraw. Ale obiecuję odpowiedź wkrótce.

i na szybko odniosę się dosłownie do kilku kwesii:

„Jarku, czy ty sie w koncu zajmiesz prowadzeniem portalu rzetelnie” – chętnie się dowiem, co to znaczy wg szanownego internauty rzetelne prowadzenie portalu i poznam wzór portalu do naśladowania.

„czy nadal bedziesz prowadzil go jako swoj portal do siania zametu.” – I sekretarz PZPR, towarzysz „Wisław” Gomułka widzę wiecznie żywy – jakbym słuchał jego opinii o marcowych protestach studentów w 1968 ?

Mamy czas wyborów samorządowych, szczególny okres, w którym wypada dokonać podsumowania poprzedniej kadencji, rozliczyć w sposób rzeczowy przed społeczeństwem i przez nie osoby piastujące władzę samorządową i ich dokonania. Bo jak nie teraz to kiedy? Bo jak nie na infobusko.pl to gdzie? Czy to jest sianie zamętu?

„Odpisujesz na komentarze tylko wtedy jak mozesz ich uzyc w celu siania zametu. Nie ustosunkowales sie do komentarza na swoj temat, nie masz nic do powiedzenia, prawda boli?” – jak wyżej napisałem,pamiętam o tym komantarzu i odpowiem na niego oczywiście – jak tylko znajdę stosowną chwilę czasu, obiecuję, już niedługo.

◙ HaHa – 5 PAŹDZIERNIKA 2018 O 12:01  (EDYTUJ)  [Kler kosztem Dywizjonu 303?]:
Portal bardziej obiektywny i nie stronniczy busko.net.pl
Czasu nie masz napisac, ze nie mieszkasz w Busku, ze kandydujesz na radnego, ze masz prywatne uracy do obecnego burmistrza, ale masz czas narzekac na wszystkich ktorych nie dazysz sympatia. Nie zauwazasz co i przez kogo jest dla Buska robione. Opisujesz w wiekszosci swoje ugrupowanie, „W demokracji można prawie wszystko, ale nic nie zwalnia nas ze zdrowego rozsądku”. Prosze Cie o artykol w ktorym przedstawisz stowarzyszenia biorace udzial w wyborach i co one przez ostatnie lata zrobily dla miasta i mieszkancow Buska. Jezeli nie jestes stronniczy to mam nadzieje iz to zrobisz.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl