eM: Olbrzymie tereny inwestycyjne w Kielcach? Radni Porozumienia przedstawili swój pomysł - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

eM: Olbrzymie tereny inwestycyjne w Kielcach? Radni Porozumienia przedstawili swój pomysł – a w Busku?

15 lutego 2020 | eM Kielce Michał Łosiak 13.02.2020 / Jarosław kruk 15.02.2020 | | 4 komentarze

O nawet 280 hektarach terenów inwestycyjnych w Kielcach mówią radni Porozumienia Jarosława Gowina. Strefa miałaby powstać na kieleckim Malikowie. W tegorocznym budżecie miasto zabezpieczyło środki na dokumentację projektową dróg i uzbrojenia. – informuje redakcja eM Kielce

Teren stanowiłby połowę powierzchni podobnej przestrzeni, którą Kielce posiadają w Obicach, a która w dalszym ciągu nie jest odpowiednio zagospodarowana.
– W przypadku Malikowa mamy świetne położenie. Tu znajduje się węzeł Kielce-Północ, droga krajowa nr 74 i S7, a niedaleko Targi Kielce. Rozwój tego terenu i wpisanie go do Strategii Rozwoju Miasta 2030 będzie tym, czego miasto potrzebuje. Obice powinny być realizowane, ale władze muszą zdywersyfikować inwestycje i uzbrajać tereny będące w administracyjnych granicach Kielc. mówi radny Dariusz Kisiel. Potencjalni przedsiębiorcy prowadzący działalność w proponowanej strefie, płaciliby podatki trafiające do kasy miasta.

– Pokładamy ogromną nadzieję w tym, że powstaną tutaj w tej dekadzie nowe przedsiębiorstwa i fabryki – dodaje radny Arkadiusz Ślipikowski.

– Udało mi się – dodaje radny Dariusz Kisiel – dzięki poprawce… – cały artykuł n źródłowej stronie eM Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: „nawet 280 hektarach terenów inwestycyjnych w Kielcach”, „władze muszą zdywersyfikować inwestycje i uzbrajać tereny” by „Potencjalni przedsiębiorcy prowadzący działalność w proponowanej strefie, płaciliby podatki trafiające do kasy miasta.”    Ja dodam jeszcze:  – by pomnażał się budżet miasta, przybywało środków na kolejne potrzebne inwestycje, by powstawały nowe miejsca pracy, by miasto się nie starzało a młodzi nie musieli uciekać za pracą, itd. itp.
Ciekawe kiedy podobne prorozwojowe podejście zagości na powrót w słonecznym mieście ze złotą monstrancją w herbie?
Mniszki norbertanki wiedziały jak zadbać o to by należąca do nich od XII w. osada urosła do rangi miasta i rozwijała się prężnie przez kolejne wieki.

W Kazimierzy-Wielkiej, która posiada ogromne zasoby wód siarczkowych, rozpoczęły się inwestycje uzdrowiskowe. W Pińczowie, który jak słyszałem  już ponoć dostał status uzdrowiska, szybciej niż później również zaczną powstawać nowoczesne sanatoria. Solec-Zdrój już od kilkunastu lat skutecznie konkuruje z Buskiem w walce o najbardziej „dochodowych” kuracjuszy komercyjnych. W Busku tymczasem ponoć zaczyna brakować wód siarczkowych… Da się też słyszeć, że ponoć oczyszczalnia ledwo dyszy, osiągnęła już maksymalny górny próg utylizacji ścieków pokąpielowych…
Czy nie czas więc skończyć z „trawą z rolki” i „rewitalizacjami” a wziąć się wzorem Kielc, czy choćby Jędrzejowa, za konkretne działania prorozwojowe ? Kredyty mają to do siebie, że kiedyś trzeba je będzie spłacić i warto by mieć z czego.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “eM: Olbrzymie tereny inwestycyjne w Kielcach? Radni Porozumienia przedstawili swój pomysł – a w Busku?”

  1. Krystian pisze:

    A w Busku ch… Dalej komunistyczny beton nie do przestawienia. Zero inwestycji. Brak planowania. Byle tylko uzbroić działki. Zrobić media i sprzedawać po zaniżonych cenach słupom z Warszawy Łodzi i Krakowa. Pod budowę hoteli i sanatoriów. Za stare zobowiązania.

  2. https://infobusko.pl/jkr-umig-i-burmistrz-nie-tworza-miejsc-pracy-czy-na-pewno/ pisze:

    A ja zacytuję jeden z komentarzy, który widnieje pod artykułem „JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!”, do którego link jest powyżej.

    Marek
    2 listopada 2018 o 16:50

    Pytanie zasadnicze:
    Czy władzom Buska zależy, żeby ściągnąć do nas inwestorów, żeby powstawały nowe miejsca pracy?

    Na podstawie tego, co robią (wysokie podatki, wysokie ceny określonych mediów) i czego nie robią (nie robią NIC w tym kierunku), można odpowiedzieć, ŻE NIE ZALEŻY.

    Dociekliwi zapytają:
    DLACZEGO NIE ZALEŻY, DLACZEGO SĄ TAKIE WYSOKIE PODATKI ETC.? PRZECIEŻ WŁODARZE INNYCH MIASTA STAJĄ NA GŁOWIE, ABY PRZYCIĄGNĄĆ INWESTORÓW?

    Moje osobiste zdanie w tym temacie jest następujące: Pomyślcie logicznie. Wszyscy wiemy, jakie NĘDZNE, podkreślam NĘDZNE są w Busku wynagrodzenia i warunki pracy. Na tym korzystają firmy, w tym także, firmy z pewnego grona „znajomych” (patrz: na przykład lista biznesmenów popierających Sikorę). Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy, prawda? No właśnie. Pomyślmy, czy na przykład na rękę hurtowni żony burmistrza SAWY, która ma taką opinię jaką ma jako pracodawca, jest to, aby inwestor utworzył nowe miejsca pracy w Busku? No właśnie. Podobnie ma się sprawa z innymi biznesmenami. Im też nie zależy, by powstawały nowe miejsca pracy, bo by musieli więcej zapłacić i poprawić warunki pracy, żeby pracownicy od nich nie odeszli. Dlatego też będą popierać Sikorę, będą popierać jego politykę porównywalnych i wyższych niż w Warszawie podatków, wysokich cen wody i ścieków etc. Rozumiecie już? No właśnie.

  3. Na stronie Urzędu Miasta pisze: pisze:

    https://www.umig.busko.pl/informacje/14-aktualnosci/18735-sprostowanie-informacji-medialnych.html

    Sprostowanie informacji medialnych

    „W odniesieniu do publikacji medialnych na temat planów produkcji serialu, którego akcja miałaby rozgrywać się w naszym mieście, informujemy, że od kilku miesięcy Urząd Miasta i Gminy prowadzi rozmowy z potencjalnym producentem filmu. Projekt jest jednak na zbyt wczesnym etapie aby określić tytuł, obsadę a w szczególności nazwę stacji telewizyjnej, która zdecyduje się na wyemitowanie serialu.

    Z uwagi na szacunek do partnerów wspomnianego projektu, zwracamy się z prośbą do mediów o zaprzestanie rozpowszechniania niepotwierdzonych informacji, które mogą utrudnić lub wręcz uniemożliwić jego realizację.”

  4. Czili filmu nie będzie pisze:

    Czyli nic z tego nie będzie i już przygotowują grunt do wytłumaczenia, że to niby wina dziennikarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl