TVP3: Niedziela, 18 kwietnia, Narodowe Czytanie Pisma Świętego - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TVP3: Niedziela, 18 kwietnia, Narodowe Czytanie Pisma Świętego

18 kwietnia 2021 | eKAI 18.04.2021 / Jarosław Kruk 18.04.2021 | | 3 komentarze

Kościół przeżywa dziś Niedzielę Biblijną, oraz Piąte Narodowe Czytanie Biblii. Niedziela rozpoczyna również XIII Tydzień Biblijny. Centralne uroczystości związane z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego zaplanowano m.in. w Warszawie. – informuje portal TVP3 Warszawa

Od 13 lat w Kościele w Polsce Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego.

Ksiądz profesor Henryk Witczyk, przewodniczący „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II”, zwraca uwagę, że Narodowe Czytanie Biblii ma pomóc w uświadomieniu wartości życia w duchu Ewangelii.

To nasze życie nie tylko religijne, duchowe, modlitewne, ale i życie narodowe, nabierałoby kształtów, jakie Ewangelia proponuje, czyli braterstwa, mówienia prawdy, poszanowania, odpowiedzialności przed Bogiem – mówił biblista.

„… w Kościele powszechnym obchodzona jest od dwóch lat Niedziela Słowa Bożego. Papież ogłosił ją w Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis” wydanym 30 września 2019 r. Inicjatywa ma służyć temu, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima, który przetłumaczył Pismo święte z greki na łacinę. Niedziela Słowa Bożego obchodzona jest w III niedzielę okresu zwykłego. W tym roku był to 24 stycznia.” – eKAI [18.04.2021]♂

Zwrócił uwagę, że Pismo Święte zawiera wartości uniwersalne dla życia narodu. Biblista zaznacza, że Słowo Boże zawiera kod kulturowy Europy, „podstawowe wartości, prawa, którymi się szczycimy jako Europejczycy, jako Polacy”.

Ksiądz Witczyk dodał, że idea braterstwa, wartości, godności człowieka, człowieka, jako istoty cielesno-duchowej, to są prawdy objawione w Piśmie Świętym.

Zwrócił uwagę, że w czasie pandemii Narodowe Czytanie Biblii może odbywać się w ograniczony sposób. Zachęca do rozważania fragmentów Pisma Świętego rozdawanego w świątyniach na małych karteczkach, potraktowania ich jak listu od Boga.

>>>  W Młodzawach Małych modlono się w intencji Ojczyzny i o ustanie pandemii  <<<
Radio Kielce [18.04.2021]

Tegoroczny Tydzień Biblijny będzie przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Centralne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego będą miały miejsce w… – cały artykuł na źródłowej stronie TVP3 Warszawa

 

◙ Podobne informacje:

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju. Rozprawa z udziałem radnego Łukasza Szumilasa. Skąd wziął się nóż [VIDEO][AKTUALIZACJA]

@: Niepokorni do wariatkowa. Schizofrenia bezobjawowa

Kalendarium: 7 maja 1977 r. w sieni kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie znaleziono zwłoki studenta Stanisława Pyjasa

PR4: Polityczne procesy pokazowe – jak wyglądały i czemu służyły?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “TVP3: Niedziela, 18 kwietnia, Narodowe Czytanie Pisma Świętego”

 1. Pan Żeromski pisze:

  Polska to świeckie państwo.
  Pozdrawiam

 2. do Pana Żeromskiego pisze:

  God I wish

 3. eH!De pisze:

  W kościołach niech se czytają, jak najbardziej proszę bardzo. Ale w publicznych miejscach? I ja mam być narażony na słuchanie tego? Wypraszam sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl