ED: Większa... niż kościół. Pnie sięw górę dzwonnica przy buskim kościele świętego Brata Alberta - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

 

ED: Większa… niż kościół. Pnie sięw górę dzwonnica przy buskim kościele świętego Brata Alberta

21 sierpnia 2019 | Echo Dnia Adam Ligiecki 10 sierpnia 2019 / Jarosław Kruk 21.08.2019 | | 0 komentarzy

Pełną parą idzie budowa dzwonnicy przy kościele parafialnym świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju. Nowy obiekt, z tarasem widokowym na górze – będzie wyższy od świątyni – informuje Echo Dnia.

Pełną parą idzie budowa dzwonnicy przy kościele parafialnym świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju – 14.08.2019 / fot. Jarosław Kruk

Dzwonnica ma mieć 35 metrów wysokości, co oznacza, że po wybudowaniu będzie przewyższać sąsiadującą zdrojową świątynię. Prace rozpoczęły się przed wakacjami i z każdym kolejnym dniem obiekt pnie się ku niebu.

Na górze dzwonnicy, na wysokości 23 metrów zaprojektowany jest taras widokowy, który z pewnością będzie ciekawą atrakcją. Wieża ma konstrukcję żelbetonową. Zawiśnie w niej pięć dzwonów, wyposażonych dodatkowo w silniki liniowe. Najcięższy z nich nosi imię Jana Pawła II i waży pół tony.

Te dzwony niebawem zawisną w nowej dzwonnicy. – 14.08.2019 / fot. Jarosław Kruk

Według pierwotnych planów, obiekt usytuowany był w innym miejscu, po południowej stronie świątyni. Z czasem zdecydowano, że stanie od strony północnej, od ulicy Waryńskiego.

Parafia świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju została utworzona w… – cały oryginalny artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link.

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl