ED: Rekord sprzedaży Buskowianki z Uzdrowiska Busko-Zdrój. Prawie 2 mln butelek więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Rekord sprzedaży Buskowianki z Uzdrowiska Busko-Zdrój. Prawie 2 mln butelek więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

6 sierpnia 2021 | Echo Dnia Paweł Więcek 05.08.2020 / infobusko.pl Jarosław Kruk 06.08.2021 | | 12 komentarzy

Rekord sprzedaży Buskowianki z Uzdrowiska Busko-Zdrój. W czerwcu i lipcu prawie dwa miliony butelek więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Skąd tak dobre wyniki? informuje i pyta Echo Dnia

W czerwcu i lipcu 2021 roku Buskowianka-Zdrój pobiła dotychczasowe rekordy sprzedaży. W czerwcu tego roku sprzedano ponad c4 mln butelek o łącznej wartości 2,3 mln złotych, natomiast w lipcu 4,4 mln butelek na łączną kwotę 2,4 mln złotych. W analogicznym okresie 2020 roku w czerwcu wskaźnik wynosił 2,9 mln butelek o łącznej wartości 1,5 mln złotych. Z kolei w lipcu – 3,6 mln butelek, co oznaczało wpływ do kasy spółki w wysokości nieco ponad dwóch milionów złotych.

>>> Zamieszanie w uzdrowisku w Busku-Zdroju. Czy prezes zwolni dyrektora po wniosku wiceprezes?  <<<
wyborcza.pl [19.09.2021]: – Czarne chmury nad Witoldem Smoniewskim, który od zaledwie kilku miesięcy jest dyrektorem w podległemu marszałkowi Uzdrowisku w Busku-Zdroju. Jak ustaliliśmy, wniosek w jego sprawie w ostatnim czasie miał trafić do prezesa spółki Michała Płatka…♂

– Cieszy nas to, że Buskowianka, która jest swoistą wizytówką ziemi świętokrzyskiej, jest tak popularna również w innych częściach naszego kraju. Nasi klienci często zwracają się do nas z pytaniami, gdzie można kupić naszą wodę, co potwierdza duże zainteresowanie rynkowe. Należy jednak podkreślić, że większą sprzedaż generuje przede wszystkim duże zaangażowanie naszych pracowników – podkreśla Michał Płatek, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

>>> Perfekcyjnie naturalna, naturalnie mineralna – poznaj „Buskowiankę”  <<<

– Ten sukces sprzedażowy pokazuje, że zmiany organizacyjne, w tym logistyczne przynoszą zamierzone efekty. Najistotniejszą z nich jest uruchomienie od 8 lipca na stałe trzeciej zmiany, która pracuje przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku z przerwą technologiczną w weekendy – mówi Witold Smoniewski, dyrektor Pionu Rozwoju Buskowianki w Uzdrowisku Busko-Zdrój.

Spółka ma w planach budowę nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej Buskowianka w miejscowości Wełecz. Inwestycja jest warta około 40 milionów złotych, z czego 25 milionów złotych to koszt samej linii produkcyjnej spełniającej najnowocześniejsze wymagania technologiczne.


Jarosław Kruk:  Jako komentarz  powtórzę słowa , które napisałem kilka miesięcy temu, 11.03.2021, pod artykułem „RK: Powstanie nowy zakład produkcji Buskowianki na Wełczu. A w Busku…„♂

Nowoczesny Zakład Produkcji Wody Mineralnej „Buskowianka” we wsi Wełecz może w końcu, po latach perturbacji i zawirowań, stanie się faktem .  „To rzecz, która będzie napędzała dobrą koniunkturę spółki, by miała fundusze na dalsze inwestycje” – mówi poseł Krzysztof Lipiec. Zgadzam się. Uważam, że w pierwszej kolejności dostępne środki powinno się inwestować w przedsięwzięcia, które będą napędzały dobrą koniunkturę lokalnej gospodarki, generowały dochody na dalsze inwestycje, dawały miejsca pracy.

Koszt realizacji inwestycji to zaledwie 40 mln złotych. Zaledwie, bo to niemal równowartość mega tężni (25 mln) i kładki na Górkę (12,5 mln) – dwóch „z brzegu” inwestycji realizowanych przez burmistrza Waldemara Sikorę. Nakłady zbliżone, a ekonomiczne efekty skrajnie różne – Zakład Produkcji Wody Mineralnej „Buskowianka” „będzie napędzała dobrą koniunkturę spółki” Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. , „mega tężnia” i „zardzewiała kładka” będą w mojej ocenie drenować budżet słonecznej gminy ze złotą monstrancją w herbie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Uważam więc, że zamiast wznosić tężnię i kładkę Gmina Busko-Zdrój powinna była wejść w „montaż finansowy” z Uzdrowiskiem, sfinansować budowę zakładu i czerpać z tego tytułu zyski na spółkę z UBZ.
Ale to by chyba było zbyt proste i zbyt mało rewitalizacyjne…

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

12 odpowiedzi na “ED: Rekord sprzedaży Buskowianki z Uzdrowiska Busko-Zdrój. Prawie 2 mln butelek więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.”

  1. eH!De pisze:

    A o Buskim Łuku słyszał ktoś coś?

  2. Ja pisze:

    Naprawdę rozbawiliście mnie tym artykułem „z tego co mi wiadomo wody ciągle brakuje. W bhp non stop braki…. A wy sie wielce chwalicie wzrostem…. No w porównaniu do 2020 to moze jest wzrost…. Poczułem sie jakbym ogladal wiafomosci TVP ” 🙂

  3. Miłek pisze:

    W Szczecinie? A w busku bywają braki ” te wasze chwyty marketingowe” lepiej sprzedac nad morzem niz u swoich…. Żałosne zagranie

  4. Mieszkaniec pisze:

    Bzdura. Ta woda z Buska, obecnie jest najgorszym produktem jaki kiedykolwiek istniał w Busku i w okolicach. Mało, toto badziewie jest najdroższe właśnie w Busku. Jest trzy razy droższe, w sprzedaży, niż w najdalszych okolicach od Buska. Ja osobiście tej Buskowianki . Uzasadniam- jest bez substancji leczniczych i jest za droga. Nie będę brał udziału w płaceniu pensji tym z Pisiu, ani z Pselu, a już na pewno kolesiom miodowicza, czyli koryciarzom. Nie pozdrawiam obecnych władz kierowniczych, kiedyś super działającej placówki uzdrowiskowej, która naprawdę leczyła i leczyła zwłaszcza PRAWDZIWĄ BUSKOWIANKĄ! Pamiętam przyjeżdżającuch do Marconiego kuracjuszy z zagranicy. pokażcie mi kto dziś przyjeżdża chociażby z Czech, nie mówię o Kanadzie, USA Belgii, lub innych europejskich krajów. Uzdrowisko teraz leczy, ale to w Solcu-Zdroju, czyli wszystkie Malinowe Zdroje, leczą jak maliny, a i wody siarczkowe i borowina jest trzysta procent bardziej skuteczna. Takie jest moje zdanie, AMEN!

  5. krecz pisze:

    A ja zapytam naszego redaktora czemu nie zrobił statystyk za lata np. 2017-2021. Czy boi się pan pokazać prawde. Przecież nie trzeba być ekonomistom by wiedzieć ze wcześniej było o wiele lepiej. Zresztą wiemy kto zarzadzal.firma Buskowianka w 2020 roku wiec progres jest ale z tego co wiem wcześniej było dużo lepiej!!! I tak to artykuł ze pisać każdy moze jednen lepiej drugi gorzej.

  6. Łukasz Nowak pisze:

    Zgadzam się z kreczem. Przecież Śliwę zatrudniono w Buskowiance bodaj w 2019 roku. I teraz mnie bardziej interesuje, jak obecny rok wypada z rokiem przed zatrudnieniem Śliwy, bo mogło być tak, że był gwałtowny spadek, a teraz odbicie – pytanie czy ponad poprzedni poziom?
    Zdaje się, że za Śliwy było nawet wstrzymane butelkowanie, więc n ie sztuką jest potem w następnym roku mieć lepszy wynik.

  7. Do Łukasza Nowaka pisze:

    zgadza się!!! W zeszłym roku przeciez bylo wstrzymanie produkcji i nawet wylewali wode wiec to żaden wyczyn miec ten rok lepszy od poprzedniego niech porownaja statystyki za Palmowskiego i teraz!!! Chwalić się tez trzeba umieć

  8. do powyżej pisze:

    wygląda więc na to, że pani Śliwa chyba nie radziła sobie z Buskowianką. Czy poradziła by sobie na stanowisku burmistrza Buska?

  9. L4 pisze:

    „wygląda więc na to, że pani Śliwa chyba nie radziła sobie z Buskowianką. Czy poradziła by sobie na stanowisku burmistrza Buska?”

    Pewnie byłaby marionetką w rękach radnego Gawina.

  10. krecz pisze:

    Szanowny Panie redaktorze Kruk chciałbym doczekać czasow kiedy Pana niechęć do tego co mamy w Busku przemieni się w obiektywność!!!!! Powstał nowy portal Pana Łukasza Nowaka i wie Pan co mimo ze raczkuje juz dostrzegam dociekliwość i racjonalność w jego artykulach. Moze to zabrzmi śmiesznie ale uczeń pana przerósł o głowę!!!!

  11. Do Krecz pisze:

    Jaki jest adres tego portalu Pana Łukasza ?

  12. Łukasz Nowak pisze:

    GoniecBuski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl