ED: Ranking bogactwa Gmin powiatu buskiego 2018 według magazynu "Wspólnota". Tuczępy na czele [LISTA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Ranking bogactwa Gmin powiatu buskiego 2018 według magazynu „Wspólnota”. Tuczępy na czele [LISTA]

29 lipca 2019 | Echo Dnia | | 0 komentarzy

Magazyn „Wspólnota” opublikował kolejny już ranking zamożności polskich samorządów przygotowany we współpracy z zespołem profesora Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowując ranking uwzględniono wyłącznie dochody własne i otrzymywane subwencje, pomijając dotacje celowe. 

źródło: www.osp.org.pl

Odjęto składki przekazywane przez samorządy w związku z subwencją równoważącą, tak zwany podatek janosikowy. Skorygowane w ten sposób dochody podzielono przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej.

Najwyżej w rankingu, na 232 miejscu wśród gmin wiejskich są Tuczępy – dochód na osobę 3 406,07 złotych. Jedna z najbogatszych gmin w województwie, od lat w okolicach miejsca zajmowanego w 2018 roku.

Wśród miast, stolic powiatów, Busko-Zdrój jest na 209 miejscu z dochodem na osobę 2 770,21 złotych.

Jak w 2018 roku wyglądały w nim samorządy z powiatu buskiego informuje Echo Dnia – artykuł na źródłowej stronie po kliknięciu na link.

8    Wspólnota: – Rankingi

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl