ED: Pielgrzymi z powiatu buskiego idą na Jasną Górę. Czym jest dla nich to wydarzenie? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Pielgrzymi z powiatu buskiego idą na Jasną Górę. Czym jest dla nich to wydarzenie?

12 sierpnia 2022 | | | 0 komentarzy

Ponad 700 osób uczestniczy w 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpoczęła się ona w piątek, 5 sierpnia, mszą świętą w Wiślicy. Idzie tam spora grupa z powiatu buskiego. Wśród nich Anna Furmanek z podbuskich Zbludowic oraz Grzegorz Kolanowski z Buska-Zdroju. informuje 10 sierpnia 2022 portal Echo Dnia

Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę ♂ | Wśród pielgrzymów Anna Furmanek ze Zbludowic i Grzegorz Kolanowski♂ z Buska-Zdroju z rodzinami / fot. Echo Dnia♂

Idzie ponad 700 osób, w tym gronie jest ponad 30 księży. Na pewno osoby będą się też dołączać do na trasie. Cały czas jest możliwość zapisania się na poszczególnych etapach, w sekretariacie – powiedział w dniu rozpoczęcia Mateusz Żelazny, rzecznik pielgrzymki.

>>>  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę  <<<

Pątnicy wyruszyli w trasę z Wiślicy. Po drodze uczestniczyli w mszy świętej w kościele świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Pasterz Kościoła Kieleckiego, podobnie jak w poprzednich latach, idzie w pielgrzymce.

Bóg jest tak wielki, że nie liczy na nasze zasługi, a na otwarte serce. Zawsze jest gotów do nas przyjść, jeśli tylko człowiek mu na to pozwoli – powiedział biskup Jan Piotrowski.

Jedna grupa pielgrzymów skierowała się w stronę Pińczowa, a druga do Chmielnika. W poniedziałek, 8 sierpnia, pątnicy dotarli do Kielc. Odprawiona została Eucharystia w Bazylice Katedralnej. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 13 sierpnia o godzinie 13. O 19 będą uczestniczyć w mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

W wydarzeniu biorą udział mieszkańcy powiatu buskiego.

W pielgrzymce idę po raz 10 – mówi Anna Furmanek z podbuskich Zbludowic. – Jest cudownie, tylko trochę bolą mnie nogi. Jestem z mężem i trójką dzieci. Mam nadzieję, że dojdziemy do Częstochowy. Na razie wszystko na to wskazuje – dodaje.

Pielgrzymka ma dla niej szczególny wymiar, bo właśnie podczas tego wydarzenia, w 2005 roku, poznała swojego małżonka. Każda pielgrzymka jest dla niej… – cały artykuł i zdjęcia na źródłowej stronie Echa Dnia

W tegorocznej pielgrzymce idzie Grzegorz Kolanowski’ z Buska-Zdroju. W zadaniu tym pomagają mu żona i dwóch synów. Dzieciaki mają po 8 i 10 lat. Jak się czują? – Dają radę. Czasami trzeba trochę ich zdopingować, bo idą pierwszy raz. Ale wszyscy są szczęśliwi. Zresztą, z Buska jest spora grupa osób, więc jest raźniej – podsumowuje Grzegorz Kolanowski.

Ja pielgrzymuję po raz siódmy. To pierwszy raz po... – cały artykuł i zdjęcia na źródłowej stronie Echa Dnia

◙ Podobne informacje:

eM Kielce: 6 sierpnia z Wiślicy wyruszyła 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [AUDIO, VIDEO]

RK: Ekstremalne Drogi Krzyżowe przejdą w Świętokrzyskiem [WYKAZ]

Buscy ratownicy czuwali nad bezpieczeństwem ekstremalnej V Nocnej Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż

Pielgrzymka wielkopostna z gminy Wiślica i parafii Strożyska na Św. Krzyż i Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie, 26.03.2022 r.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl